Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

ŠIAULIŲ RAJONO ŽMONĖS IŠKILMINGAI IR DŽIUGIAI PAMINĖJO LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENĄ

2023-03-13 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Šiaulių rajono gyvenvietėse, kaimuose, miesteliuose, Kuršėnų mieste iškilmingai paminėta Kovo 11-oji – Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės atkūrimo diena.

Naisių kultūros darbuotojos kartu su biblioteka visą mėnesį ruošėsi šiai šventei. Buvo pagaminti trispalviai malūnėliai, kuriais papuoštos gyvenvietės erdvės ir senosios liepos prie pagrindinės miestelio gatvės.

Kairiuose seniūnijos salė vos sutalpino gausius žiūrovus, atėjusius į minėjimą-koncertą „Šaukiu aš tautą pėdoj gyvą“. Sugiedojus LR himną į susirinkusius kreipėsi Kairių seniūnijos seniūnas Artūras Šulčius ir Šiaulių r. Kairių jungtinės mokyklos direktorė Lina Niperavičienė. Jie pasidžiaugė, jog 1990 metų kovo 11-oji nulėmė, kad šiandien galime gyventi laisvoje Lietuvos Respublikoje, esame laisvi, pripažinti Europoje ir pasaulyje. Savo sveikinimus, šokius ir dainas susirinkusiems dovanojo Šiaulių r. Kairių jungtinės mokyklos Kairių skyriaus priešmokyklinukai, pirmokai, antrokai, trečiokai ir ketvirtokai. Minėjimo-koncerto motyvas – „Tegul ne tik mūsų kilniausi darbai puošia tėvynę, bet šiandien tegul skamba gražiausi žodžiai, dainos ir šokiai džiugina širdį. Ačiū, Lietuva, kad esi mano tėvyne, džiaugiamės būdami tavo vaikais“. Koncertą vedė mokytoja Jūratė Gailaitienė.

Dubysos aukštupio mokyklos Bubių skyriaus salė taip pat vos sutalpino žiūrovus, vaikų tėvelius ir ir senelius, atėjusius į Kovo 11-osios šventę. Koncerto režisierė Eglė Naimavičienė pažymėjo, jog vaikai jaučia šią šventę, jiems labai svarbu, kad juos pamatytų, išgirstų. Teatralizuotame koncerte vaikai muzikavo, dainavo, šoko, vaidino. Taip pat scenoje pasirodė ir mokytojai.

Pagal tradiciją Kovo 11-osios renginiai Kuršėnuose skiriami jaunimui. Kuršėnų Kovo 11-oji prasidėjo prie Vyčio paminklo, kur savo palinkėjimus Lietuvai išsakė visų Kuršėnų ugdymo įstaigų mokiniai. Susirinkusius pasveikino Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras ir Seimo narės Rimos Baškienės patarėja Ada Grakauskienė. Prie Vyčio paminklo padėtos gėlės, iššautas trispalvis saliutas.

Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje Šv. Mišias už Lietuvą aukojo klebonas monsinjoras Vytautas Kadys. Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras, jo pavaduotojas Česlovas Greičius, Kuršėnų seniūnas Vytautas Gedmontas, parapijiečiai, partijų atstovai monsinjorą Vytautą Kadį pasveikino su prieš kelias dienas pasitiktu gražiu jubiliejumi.

Kultūros centre atidaryta devynioliktoji Kuršėnų meno mokyklos dailės darbų paroda. Parodos kuratorės Dalia Jokubauskienė ir Indira Zebčiukienė pažymėjo, jog ši paroda dedikuota laisvei, todėl pavadinta „Ant laisvės sparnų“ – kiekvienas mažasis dailininkas savo darbais išsakė savo suvokimą laisve, dėkoja tiems, kas ją iškovojo, puoselėja ir tiems, kurie ją gina. Parodoje smuiku griežė Kotryna Lučinskaitė, kanklėmis grojo Nojus Vasiliauskas.

Net penkių šimtų vietų salė nesutalpino visų žiūrovų atėjusių pamatyti ir išgirsti mažųjų artistų pasirodymo. Susirinkusius pasveikino Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras – meras padėkojo visiems, kad taip gausiai susirinko ir labai gražiai, patriotiškai augina jaunąją Šiaulių rajono kartą. Taip pat sveikino Seimo narės patarėja Birutė Banienė.

Koncerte  dalyvavo Kuršėnų vaikų lopšelių-darželių „Nykštukas“, „Žiedelis“, „Eglutė“ auklėtiniai, Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro, Stasio Anglickio progimnazijos, Šiaulių technologijų mokymo centro Kuršėnų skyriaus, Daugėlių progimnazijos, Lauryno Ivinskio gimnazijos jaunieji atlikėjai.

Kultūros centre veikė Respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų piešinių paroda „Piešiu Lietuvai“.

Kultūros skyriaus specialistas Zigmas Ripinskis

Zigmo Ripinskio, Erikos Bražienės nuotraukos

Informacija atnaujinta 2023-03-13 13:41

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}