Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS REMIAMOJE STOVYKLOJE JAUNIMAS MOKĖSI IŠTVERMĖS

2022-08-12 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

2022 m. rugpjūčio 1–6 dienomis vyko Šiaulių rajono vaikų ir jaunimo stovykla, kurios tikslas jaunąją kartą paruošti galimoms ekstremalioms situacijoms. Šių dienų patirtis rodo, kad ekstremali situacija gali įvykti labai staiga ir netikėtai, tad pasiruošimas tokioms situacijoms yra labai svarbus.

Jaunimas gamtos apsuptyje mokėsi būtinų išgyvenimo paslapčių. Ruošėsi vandens filtravimo sistemas ir buvo supažindinti kokį vandenį galima vartoti, mokinosi užkurti ugnį be įprastų uždegimo priemonių. Taip pat statėsi pastoges, kurios praverstų komfortiškesniam poilsiui. Tam, kad pastogė būtų tvirta ir stabili reikia mokėti tinkamai pritvirtinti, tad stovyklos dalyviai rišo standartinius, dažniausiai naudojamus ir visur tinkamus mazgus. Kad išgyvenimo pamokų nebūtų per daug į svečius buvo atvykę policijos pareigūnai ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai. Specialistai supažindino su savo profesijos specifika, pristatė savo naudojamą įrangą, taip pat leido “pasimatuoti savo batus”. Kita iš veiklų buvo naktinis žygis. Dieną orientuotis yra viena, tačiau naktį – iššūkis. Su vadovų pagalba stovyklautojai įveikė tikrai ekstremalumo nestingantį naktinį žygį.

Pamokos pamokoms, tačiau stovykloje būta ir pramogų. Kadangi saulė ritinėjosi žeme ir po aktyvių žaidimų sporto aikštyne, vandens čiuožykla – tikras atokvėpis. Stovyklos pabaigos ritualas, pasisėdėjimas prie laužo ir žarijose keptos bulvės. Ne veltui sakoma, kad genialumas slypi paprastume. Juk visi žinome, koks yra puikus potyris skonio receptoriams, ką tik iš laužo keptų bulvių. Vakaras prie laužo tęsėsi iki paryčių ir buvo kupinas juoko ir pašnekesių.

Stovyklos organizatoriai nuoširdžiai dėkoja Šiaulių rajono savivaldybei už pasitikėjimą vykdant stovyklą skiriant dalinę finansinę paramą.

Gediminas Jonuškis, Stovyklos organizatorių informacija ir nuotraukos

Informacija atnaujinta 2022-08-12 09:53

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}