Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ORGANIZUOTA VASAROS STOVYKLA SUŽAVĖJO DOLYNOS SAVIVALDYBĖS VAIKUS

2022-08-09 Komentarai (0) Pagalba Ukrainai Dalintis
Naujienos (GN)

Rugpjūčio 8 dieną baigėsi 10 dienų trukusi Dolynos savivaldybės (Ukraina) vaikų vasaros stovykla, kurią surengė Šiaulių rajono savivaldybė. 36 vaikai iš Dolynos savivaldybės, lydimi 4 suaugusiųjų pedagogų, stovyklavo vaikų vasaros stovykloje prie Pailgio ežero Švenčionių rajone ir prie jūros Melnragėje.

Vaikai iš Dolynos savivaldybės liepos 29 – rugpjūčio 5 d. stovyklavo vaikų vasaros stovyklavietėje ,,Saulėtas Krantas“ prie Pailgio ežero Švenčionių rajone. Čia ukrainiečiai drauge su kitais stovyklautojais dalyvavo įvairiose veiklose, sportinėse varžybose, edukacijose. Kadangi daugelis vaikų Lietuvoje viešėjo pirmą kartą, jų stovyklos vadovė Greta organizavo Dolynos delegacijai pažintines išvykas į Trakus, Kernavę, Vilnių. Dar tris dienas ukrainiečiai stovyklavo pajūryje, Melnragėje, džiaugėsi nuostabiais Baltijos jūros paplūdimiais, apsilankė Klaipėdoje

Pakeliui iš stovyklos Švenčionių rajone į stovyklą pajūryje, Melnragėje, ukrainiečiai užsuko į Šiaulių rajoną – labai norėjo pamatyti gražiausiais, garsiausias Šiaulių rajono vietas, susitikti su rajono vadovais.

Pirmiausia ukrainiečių autobusas užsuko aplankyti pasaulinio garso Kryžių kalno, esančio Šiaulių rajone. Sužavėti, nustebinti vieno garsiausių ir lankomiausių Lietuvos sakralinių objektų ukrainiečiai ir patys pastatė kryželį Kryžių kalne už Ukrainos pergalę kare. Šioje delegacijoje buvo vaikų, kurių tėvai kovoja, ar yra žuvę šiame jų šalį niokojančiame žiauriame kare.

Į Kuršėnus, Lauryno Ivinskio aikštę, ukrainiečiai atvyko vilkėdami tradiciniais tautiniais rūbais – vyšyvankomis. Dolynos miesto vaikus ir jų pedagogus Victor Yatskiv, Olha Listkova, Iryna Krekhovetska, Mariana Boberska pasitiko Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras, jo pavaduotojas Česlovas Greičius, mero padėjėja Rita Žadeikytė.

Meras Antanas Bezaras trumpai papasakojo apie Šiaulių rajoną, svečiai merui įteikė savo piešinius Ukrainos ir Lietuvos draugystės tema, kuriuos sukūrė būdami stovykloje „Saulės krantas“.

Svečiai įspūdinguoju – vienu ilgiausių Lietuvoje pėsčiųjų tiltų buvo palydėti į Kuršėnų dvarą, kuriame papasakota Kuršėnų miesto istorija, paragauta tradicinių kuršėnietiškų saldumynų, žolelių arbatos.

Dolynos vaikams patiko Kuršėnų dvaras, o ypač svetingos dvaro šeimininkės Alina Milašienė ir Lina Šukienė, kurios ne tik pasitiko svečius, pavaišino juos iš įmantriai nužiesto ąsočio, bet ir papasakojo Kuršėnų miesto ir dvaro istoriją.

O svetingoms šeimininkėms ukrainiečiai atsidėkojo skambia ukrainietiška daina bei Dolynos miesto himnu. 

Po viešnagės Kuršėnuose svečiai išvyko į Klaipėdą, Melnragę. Klaipėdoje jiems organizuotos iš anksto numatytos veiklos ir pažintinės išvykos. Rugpjūčio 8 dieną svečiai išvyko atgal į Dolyną.

Ši kelionė Dolynos savivaldybės vaikams – Šiaulių rajono savivaldybės dovana. Šiaulių rajono savivaldybės taryba pritarė Šiaulių rajono ir Dolynos miesto savivaldybių bendradarbiavimui, liepos 12 dieną Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras, įpareigotas Šiaulių rajono savivaldybės tarybos, pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Dolynos miesto tarybą atstovaujančiu meru Ivan Dyriv. Abiejų savivaldybių merai pasirašant sutartį pasidžiaugė, kad dar iki pasirašant sutartį Šiaulių rajono ir Dolynos savivaldybes jau siejo broliški ryšiai, kurie užsimezgė 2021 metų rudenį pradėjus dalyvauti projekte „Pasitikėjimo tiltai“.

Dolynos savivaldybės vadovai sakė, jog ženkli humanitarinė Šiaulių rajono savivaldybės, ūkininko Česlovo Karbauskio, 1000 eurų prisidedant ir Gruzdžių ambulatorijai, parama iš viso už daugiau, nei 100 tūkst. Eur, išsiųsta į Dolyną kovo mėnesį, yra nuoširdžios draugystės pavyzdys ir ženklas.

Šiaulių rajono savivaldybė didelį dėmesį skiria vaikų vasaros poilsiui – šiemet finansinė parama skirta net 16-ai Šiaulių rajono vaikų vasaros stovyklų ir vaikų aktyvaus vasaros poilsio projektams finansuoti.

Šiaulių rajono savivaldybės informacija

Ritos Žadeikytės nuotraukos (daugiau nuotraukų – socialinio tinklo Facebook Šiaulių rajono savivaldybės paskyroje)

Informacija atnaujinta 2022-08-09 14:57

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}