Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS DELEGACIJA VIEŠĖJO 32-AJAME TARPTAUTINIAME FOLKLORO FESTIVALYJE PORT-SUR-SAONE, PRANCŪZIJOJE

2022-08-10 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Rugpjūčio 2 – 7 dienomis Šiaulių rajono savivaldybės delegacija: tarybos narys Rolandas Freimonas, Buhalterinės apskaitos skyriaus vedėja Valerija Mikalauskienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Jolanta Šiuparienė, Architektūros ir paveldosaugos skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Jurgaitienė viešėjo Prancūzijos mieste Port-sur-Saone, kur po dvejų metų pertraukos vyko 32-asis Tarptautinis folkloro festivalis „Spectacles du Monde“. Šiaulių rajono savivaldybė jau 19 metų draugauja su šiuo Prancūzijos miestu. Port-sur-Saone – tai senovinis 3000 gyventojų turintis miestas šalia Saone upės, Burgundijos–Franš Kontė (pranc. Bourgogne-Franche-Comté) regione.

Tarptautinis folkloro festivalis pirmą kartą įvyko 1990 metais. Tai buvo pono Jean-Paul Mariot, ilgamečio Port-sur-Saone miesto mero idėja. Pirmieji festivaliai vyko tik vieną savaitgalį. Tada dalyvių atvykdavo tik kelios grupės. Nuo 1995 metų festivalis ėmė smarkiai plėstis. Šiais metais 32-ajame Tarptautiniame folkloro festivalyje Port-sur-Saone visą savaitę gyvo garso koncertus ir pasirodymus rengė, tautinius kostiumus demonstravo 300 artistų iš tokių šalių kaip Meksika, Serbija, Senegalas, Taitis, Kolumbija, Čilė, Rytų Timoras, taip pat kolektyvai iš Prancūzijos. Festivalyje dirbo daugiau nei 200 savanorių. Tarptautinis folkloro festivalis – tai taikos, draugystės ir tolerancijos festivalis. Viso festivalio metu jautėsi didžiulė pagarba dideliam ir mažam, profesionalui ir mėgėjui, visos tautos, dalyvavusios festivalyje, tapo viena didele ir gražia šeima.

Festivalio atidaryme Rolandas Freimonas festivalio svečius ir susirinkusius pasveikino lietuvių ir prancūzų kalbomis. Delegacija susitiko su Port-sur-Saone savivaldybės meru Jean Pepe, komunų bendruomenės prezidentu Luc Simonel, tarybos nariais ir aptarė tolesnio bendradarbiavimo galimybes.

Oficialaus vizito metu vyko draugiški susitikimai su Tarptautinės folkloro festivalių ir liaudies meno organizacijų tarybos (CIOFF) prezidentu Philippe Beaussant, CIOFF prezidentu Prancūzijoje Jean-Pascal Mariot, festivalio prezidentu Patrick Lescuyer, ilgamečiu buvusiu Port-sur-Saone meru Jean-Paul Mariot, aplinkinių miestelių merais, bendruomenių atstovais. Kultūrinio bendradarbiavimo idėjomis pasidalinta su festivalyje dalyvaujančių šalių atstovais.

Šiaulių rajono savivaldybės informacija ir nuotraukos

Informacija atnaujinta 2022-08-10 10:51

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}