Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

ŠIAULIŲ MIESTO IR RAJONO SAVIVALDYBIŲ ATSTOVAI TARĖSI DĖL ŠIAULIŲ RAJONO MOKINIŲ PRIĖMIMO Į ŠIAULIŲ MIESTO GIMNAZIJAS 

2024-03-28 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Kovo 21 d. įvyko Šiaulių rajono savivaldybės mero Česlovo Greičiaus ir Šiaulių miesto savivaldybės mero patarėjo Vinco Urbonavičiaus susitikimas, kurio metu aptartas tolimesnis savivaldybių bendradarbiavimas dėl mokinių priėmimo tvarkos tobulinimo. Susitikime taip pat dalyvavo Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuvienė, Šiaulių rajono savivaldybės mero patarėja Rita Žadeikytė, Šiaulių rajono  savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus atstovai: skyriaus vedėjo pavaduotojas Raimondas Galkus bei vyriausioji specialistė Margarita Pavilionienė.

Vyriausybei pritarus naujoms mokyklų tinklo pertvarkos taisyklėms, kurios liečia ir gimnazijas, tam tikrus sprendimus tenka daryti ir savivaldybėms. Šiaulių rajono savivaldybė, žiedu apsupusi Šiaulių miestą, turi ne tik infrastruktūrinių privalumų, bet ir tam tikrų problemų. Dalis Šiaulių rajono gyvenviečių yra kur kas labiau nutolusios nuo Savivaldybės gimnazijų Gruzdžiuose bei Kuršėnuose, nei nuo Šiaulių miesto mokyklų, pvz.: Kairių miestelis nuo Šiaulių miesto nutolęs 8,5 km, nuo Gruzdžių – 30 km, o nuo Kuršėnų – 36 km. Analogiškai, nuo Voveriškių iki Šiaulių – 6 km, o iki Savivaldybės gimnazijų – 26 ar 27 km; nuo Ginkūnų iki Šiaulių – 4 km, iki Gruzdžių –22 km, iki Kuršėnų 33 km ir pan. Šie žiedinei savivaldybei būdingi infrastruktūros ypatumai skatina kai kurių kaimų ir miestelių (Aukštelkės, Bubių, Ginkūnų, Kairių, Kužių, Voveriškių) gyventojus ieškoti savo vaikams tolesnio mokymosi galimybių kuo arčiau gyvenamosios vietos, t. y. Šiaulių mieste.

Susitikimo Šiaulių rajono savivaldybėje metu aptartos Šiaulių rajono mokyklose pagrindinio ugdymo I dalies programą baigusių mokinių galimybės tęsti mokymąsi skirtingose Šiaulių miesto dalyse veikiančiose gimnazijose. Preliminariai numatyta, kad 2025–2026 m. m., papildomo priėmimo į laisvas Šiaulių bendrojo ugdymo mokyklų vietas etape (2025 m. gegužės 1–31 d.),  Šiaulių rajono savivaldybės gyventojai galėtų teikti prašymus tęsti mokymąsi vienoje iš keturių pietinėje miesto dalyje esančių gimnazijų. Kiekviena iš jų turi savitumų: „Romuvos“ gimnazija orientuojasi į mokinių ekonominio bei finansinio raštingumo stiprinimą; „Saulėtekio“ gimnazija plėtoja daugiakryptį ugdymą, orientuotą į biotechnologinę, robotikos bei amatų ir dizaino kryptis; Lieporių gimnazija nuosekliai stiprina išmaniųjų technologijų bei kalbų kryptis, o Universitetinė gimnazija orientuojasi į kryptingą mokinių verslumo ugdymą. Centrinėje Šiaulių miesto dalyje bus prieinama Stasio Šalkauskio gimnazija: šioje įstaigoje 2025–2026 m. m. numatoma komplektuoti 1 papildomą klasę Šiaulių rajono mokiniams (prašymai taip pat bus priimami gegužės 1–31 d.).

Šiaulių rajono gyventojams svarbu žinoti ir apie galimybę nuo 2025–2026 m. m. tęsti mokymąsi Šiaulių Simono Daukanto inžinerijos gimnazijoje, turinčioje regioninės mokyklos statusą. Tai reiškia, kad gimnazijoje bus formuojamos inžinerinio ugdymo krypties klasės, į kurias bus priimami inžinerijai gabūs mokiniai iš Šiaulių miesto ir Šiaulių regiono savivaldybių teritorijos. Prašymai dėl priėmimo į specializuoto ugdymo inžinerinės krypties I gimnazijos klasę bus priimami išankstinio priėmimo į naujai formuojamas specializuoto ugdymo klases etape, t. y. kovo 1–10 d. (dėl prašymų teikimo Šiaulių rajono savivaldybės mokyklų mokiniai ir / ar jų tėvai (globėjai / rūpintojai) bus konsultuojami savose mokyklose).

Šiandienos aktualijas atitinkančių sprendimų reikia, nes siekiant sudaryti galimybes Savivaldybės mokyklų mokiniams, baigusiems pagrindinio ugdymo I dalies programą (8 klases), tęsti mokymąsi arčiau gyvenamosios vietos, 2021 m. pasirašyta Šiaulių miesto savivaldybės mero bei Šiaulių rajono savivaldybės mero bendradarbiavimo sutartis „Dėl mokinių priėmimo“. Bendradarbiavimo sutartimi Šiaulių miesto savivaldybė įsipareigojo numatyti Šiaulių rajono mokyklų mokinių priėmimą į Šiaulių miesto savivaldybės gimnazijas, kaip vieną iš priėmimo į laisvas vietas prioritetų.

Tačiau iki šiol galiojanti mokinių priėmimo į bendrojo ugdymo mokyklas tvarka vis dar nėra draugiška Savivaldybės gyventojams: Šiaulių rajono mokyklų mokiniai nukreipiami tik į laisvų vietų turinčią, bet nebūtinai arčiausiai namų esančią ir patogiai pasiekiamą Šiaulių miesto gimnaziją. Todėl daliai Kairiuose, Kužiuose ar Voveriškėse gyvenančių mokinių, priemiestiniu transportu atvykus į Šiaulių miestą, tenka persėsti į miesto maršrutinį autobusą ir vykti į kitame miesto gale esančią mokyklą.

Šiaulių rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus informacija

Ritos Žadeikytės nuotraukos

Informacija atnaujinta 2024-03-28 11:27

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}