Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

ŠIAULIŲ KRAŠTO ŪKININKŲ SĄJUNGOS ŠVENTĖJE „KAI DERLIUS ARUODUOS-2023“ PADĖKOTA ŽEMDIRBIAMS

2023-11-16 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Šiaulių rajono ūkininkai ir žemdirbiai, kurie yra Šiaulių krašto ūkininkų sąjungos nariai, buvo pakviesti į šventę „Kai derlius aruoduos-2023“. Susirinkusius pasveikino Šiaulių rajono savivaldybės meras Česlovas Greičius ir Savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas Mindaugas Gedvila.

Meras Česlovas Greičius pažymėjo, jog Šiaulių krašto ūkininkų sąjungai pradėjus vadovauti Audronei Asauskaitei–Kerienei, kuri atėjo su naujomis idėjomis, šventės formatas šiais metais pasikeitė, o kadangi Šiaulių kraštas yra žemdirbiškas kraštas, tai galima teigti, jog tai yra konkurencingas verslas visoms verslo šakoms.

„Šiaulių rajono savivaldybė labai daug kažkuo negali žemdirbiams padėti, bet ir netrukdome – kiek leidžia finansinės galimybės, rūpinamės kelių priežiūra, padedame deklaruoti pasėlius, suteikiame sąlygas ūkininkų ir žemdirbių susirinkimams bei mokymams organizuoti“, – kalbėjo meras Česlovas Greičius ir pasidžiaugė matydamas senųjų ūkininkų perduodamas žinias ir patirtį jauniesiems ūkininkams, perimantiems tėvų ūkius, vystantiems verslus.

Žemės ūkio skyriaus vedėjas Mindaugas Gedvila akcentavo, jog metai buvo permainingi – ir kruša, ir lietus, ir sausra, bet galima pasidžiaugti, kad Šiaulių rajone dirba darbštūs ūkininkai.

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėkos įteiktos Mindaugo ir Laimos Liutvinskų, Inetos ir Dainiaus Servų, Vandos Ralienės šeimoms.

Atskira Žemės ūkio skyriaus dovana įteikta Šiaulių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkei Audronei Asauskaitei–Kerienei.

Šiaulių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkė Audronė Asauskaitė–Kerienė pasveikino susirinkusius su metų pabaigtuvių švente, o ėkmingiausiems ūkininkams buvo įteiktos padėkos ir asmeninės dovanos.

Šiemet Šiaulių krašto ūkininkų sąjungos pasirinkta nominacijų tema – jaunoji karta tęsianti tėvų tradicijas, kuria siekta paskatinti ūkininkus, kurie ūkį perima iš savo tėvų ar senelių. Pagal temą pasirinkti kriterijai atspindi jaunų, tačiau motyvuotu žemdirbių pasirinktą kelią.

Vertinimo komisija, kurią sudarė Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Mindaugas Gedvila, AB “East West Agro” atstovas Remigijus Savickas, BASF Agro Lietuva atstovas Rimantas Petrauskas, Kooperatyvo “Šiaulių aruodas” atstovė Indrė Adomaitytė, “Ūkininko patarėjo” atstovė Dalia Karpavičienė, ŠKŪS tarybos narys Marius Lengvenis bei ŠKŪS ir vertinimo komisijos pirmininkė Audronė Asauskaitė–Kerienė vyko į Šiaulių rajono seniūnijas susitikti su ūkininkais ir apžiūrėti jų ūkininkavimo pasiekimus.

Vertintas ne tik amžius, ūkininkavimo patirtis, išsilavinimas, bet ir kaip ūkininkų veikla atitinka šių dienų žaliojo kurso realijoms. Didelis dėmesys kreiptas į ūkiuose naudojamas naujausias technologijas, padedančias saugoti gamtą ir tikslingai dirbti. Taip pat balus vertinimo komisija skyrė už bendrą ūkio ir pasėlių tvarką bei bendruomeniškumo jausmą.

Apie šį konkursą buvo parodytas filmukas, kuris supažindino su  darbščiais Šiaulių rajono žemdirbiais.

Pagal komisijos vertinimus įteiktosnominacijos:

1 vieta: Benui Liutvinskui už inovacijų ir mokslo diegimą augalininkystės ūkyje;

2 vieta; Raigardui Servai už savo ūkyje užaugintos produkcijos perdirbimą ir pateikimą klientui „Tiesiai iš ūkio“;

3 vieta; Editai ir Rolandui Linkams už meilę ūkininkavimo tradicijoms bei gyvulininkystės puoselėjimą

Konkurso diplomas įteiktas Kęstučiui Raliui už žemdirbiškos tradicijos „Iš kartos į kartą“ puoselėjimą.

Lietuvos ūkininkų sąjungos padėką Indrei Adomaitytei įteikė Lietuvos ūkininkų sąjungos prezidiumo narys, Lietuvos ūkininkų sąjungos Pakruojo rajono skyriaus pirmininkas Albinas Navickas.

Šiaulių krašto ūkininkų sąjungos padėkos, kurias teikė ŠKŪS pirmininkė Audronė Asauskaitė–Kerienė skirtos:

Šiemet į sąjungos gretas įsijungusiam nariui Irmantui Gaučiui už aktyvią narystę ŠKŪS veikloje;

Ilonai ir Petrui Baristoms už nuolatinę paramą savo produkcija Šiaulių krašto ūkininkų sąjungos renginiuose;

Inetai ir Dainiui Servoms už nuolatinę paramą savo produkcija Šiaulių krašto ūkininkų sąjungos renginiuose;

Eugenijai ir Broniui Noreikiams už sumanų ūkininkavimą, šviesų požiūrį į žemdirbio gyvenimo būdą, už Šiaulių krašto ūkininkų sąjungos bendruomenės jausmo puoselėjimą ir kartu praleistus metus.

Šventėje netrūko muzikos, dainų, šokių – skrabalais puikų šou pateikė Karolis Šileika, dainavo Petras Daunys, o linksmą nuotaiką kūrė renginių vedėjas Vaidas Praspaliauskas.

Už ūkiškas šventės dekoracijas padėkota Plakių ūkiui, Baliutavičių ūkiui, Servų ūkiui, Ralių ūkiui, Kerų ūkiui, Kooperatyvui „Šiaulių aruodas“.

Kultūros skyriaus specialistas Zigmas Ripinskis

Nuotraukos autoriaus

Informacija atnaujinta 2023-11-16 10:26

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}