Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

SAVIVALDYBIŲ AMBICIJOS LIETUVOS VIZIJOJE „LIETUVA 2050“

2022-10-18 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Šiaulių rajono savivaldybės administracija organizavo susitikimą/diskusiją, kurią inicijavo Lietuvos Respublikos Ministro pirmininko biuras ir Valstybės pažangos tarybos koordinacinė grupė su tikslu pakviesti Lietuvos Respublikos savivaldybes įsitraukti į Lietuvos vizijos „Lietuva 2050“ rengimo procesą organizuojant susitikimus/diskusijas.

Susitikime/diskusijoje dalyvavo Valstybės pažangos tarybos narys, Vytauto Didžiojo universiteto licėjaus „Sokratus“ mokytojų mentorius (Tarybos koordinacinės grupės narys) Miša Jakobas, Šiaulių rajono savivaldybės nevyriausybinės organizacijos tarybos atstovai Aida Adeikienė, Simonas Strelcovas, Mantas Šakočius, Alginamtas Čekavičius, bendruomeninių organizacijų tarybos atstovai Sigitas Pocius, Simona Dambrauskienė, Mindaugas Gedvila, Šiaulių rajono savivaldybės Ekonomikos ir verslo plėtros skyriaus vedėja Audronė Birutienė, Šiaulių miesto savivaldybės Ekonomikos ir investicijų skyriaus vedėja Aistė Petkuvienė, Šiaulių miesto savivaldybės Strateginio planavimo ir finansų skyriaus Vaida Kalasevičienė, Kauno rajono savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėjo pavaduotoja Gražina Čepulienė.

Susitikime/diskusijoje Lietuvos vizijos „Lietuva 2050“ rengimo procesui užduodamus klausimus ir esmines gaires, keliant šio laikmečio problemas, pristatė Valstybės pažangos tarybos narys, Vytauto Didžiojo universiteto licėjaus „Sokratus“ mokytojų mentorius (Tarybos koordinacinės grupės narys) Miša Jakobas pradėdamas susitikimą  teiginiu/klausimu - kokią turėtumėme matyti mūsų brangią Lietuvą 2050 metais ir atsakydamas, kad tai yra – siekis geriau gyventi negu kad gyvename, daugiau turėti negu kad turime.  Kalbėjo apie tai, kad turime daugiau nei 20 metų, kad mūsų gyvenimas galėtų pagerėti, kad šita misija yra skirta šio amžiaus jaunimui, kurie dabar mokosi mokyklose ir kurie kurs ateitį, nors švietimas šiuo metu ryškiai buksuoja visgi dar neišmokydamas jaunimo kritiškai ir kūrybingai mąstyti. Klabėjo apie tai, kad politikai turi atsakingai kalbėti, atsakingai reikšti savo mintis ir atsakingai strateguoti atsižvelgiant į vietinius resursus, išteklius, iššūkius, kad savivaldybės  turi turėti platesnius įgaliojimus ir teises spręsti kokiu keliu ugdyti žmones, kad nestrateguoti ir nekalbėti kokiu keliu eisime toliau – būtų nusikaltimas. Akcentavo, kad šiuo metu aktualu grąžinti mūsų žmonėms gerą psichologinę būseną, tiek senyvo amžiaus tiek darbingo amžiaus žmonėms, o  dabartinių vaikų laiminga vaikystė  būtų laimingos Lietuvos ateitis. Kalbėjo apie Lietuvos geografinės padėties realybę karo sąlygomis. Kreipė dėmesį į iššūkius, kurie iškėlė Lietuvos ateities vizijos numatyto būtinumą: žmonių emigracija, žemės išteklių mažėjimas, žiedinės ekonomikos strategijos atsilikimą nuo ES šalių, žmonių skepticizmo problema. Kalbėjo apie tai, norint parašyti knygą apie Lietuvos ateitį pirmiausia reikia Lietuvą gerai pažinti, gerai pažinti vaikus einančius į mokyklą, kuri yra šalia jo namų, o ne kažkur.  Mes prašome konkretumo – prašome konkrečių iššūkių – ką savivaldybė konkrečiai turi atlikti.

Susitikimo/diskusijos dalyviai kėlė klausimus aktualius šiandienai, kurie turi būti išspręsti vardan ateities, tai vaikų priskyrimo tam tikrai mokyklai pagal gyvenamąją neatitikimas būti laisvu pasirinkime, jaunimui kūrybinės laisvės darbe skatinimas, jauniems tėvams pagalba konkrečiai šiuo momentu kuriantiems gyvenimus, vyresnio amžiaus žmonių potencialo užimtumas darbo rinkoje, mokytojų orus gyvenimas senatvėje, valdžios atstovų atsirašinėjimai iškilus problemai, seniūnaitijų gyventojų skaičiaus nustatymas, susisiekimo kelių priežiūros prioritetų suskirstymas. Dalyvių klausimų aktualumas ir pasisakymų aktyvumas parodė, kad tokia diskusija yra būtina sprendžiant Lietuvos ateitį.

Gerbiamas Miša Jakobas apibendrindamas susitikimą kvietė nevyriausybinių organizacijų atstovus drąsiai eiti savo keliu, kelti problemas ir kviesti į savo būrį drąsias asmenybes; užtikrino, kad teoriniame lygmenyje šiuo metu esančiai Lietuvos vizijos, kuri turėtų būti užbaigta iki 2024 metų, kūrėjų komandai perduos išgirstas mintis – ko laukiama, ko norima, ką galėtų savivaldybės padaryti prisidėdamos prie ateities kūrimo vardan kiekvieno žmogaus gerovės ir palinkėjo šviesos kiekvieno namuose ir šviesos akyse.

Susitikimo/ diskusijos organizatorius  - Ekonomikos ir verslo plėtros skyrius

Parengė informaciją Vyr. specialistė Irena Eigirdienė

Informacija atnaujinta 2022-10-18 11:37

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}