Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

ŠAKYNOS BIBLIOTEKA ŠVENTĖ 70 METŲ JUBILIEJŲ

2022-05-26 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Aš esu biblioteka. Aš nesu nei sienos, nei lentynos, net ne knygos, sustatytos eilėmis. Aš esu pasaulio išmintis. Aš esu atviros durys. Įženk. (Užrašas ant senovės bibliotekos durų)

Pro Šakynos bibliotekos duris skaitytojai žengia jau septyniasdešimt metų. Ši graži sukaktis buvo paminėta gegužės 20 d. Į išpuoštą Gruzdžių gimnazijos Šakynos skyriaus sporto salę rinkosi ne tik vietos gyventojai, svečiai, bet ir spalvingas būrys įvairų knygų personažų. Šventė prasidėjo Šakynos herbo riterio ir bajoraitės simboliniu senoviniu šokiu, tarsi garbingos praeities priminimu (miestelis švenčia Magdeburgo teisių suteikimo 230-tį). Suskambus Šakynos himnu tapusiai melodijai „Šakyna –Šiaurės vakarai“,  susirinkusieji kartu dainavo, jaunimas įsijungė į šokį.

Renginio vedėjai (herbo riteris-Haroldas Petrokas ir bajoraitė-Gabrielė Kreimerytė) susirinkusius pasveikino su gražia sukaktimi, priminė apie knygos ir bibliotekos reikšmę žmonėms.

Bibliotekininkė Zina Keturakytė trumpai papasakojo bibliotekos istoriją.

Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Ingrida Klupšaitė pasveikinusi šventės dalyvius, įteikė padėkos raštus bibliotekos partneriams, apdovanojo aktyviausius skaitytojus. Apdovanoti : Juozas Liulys, už ištikimybe spaudai. Liaudanskienė Janina „Už meile knygai ir ilgus metus kartu su biblioteka“. Gabrielė Kreimerytė „Už bendradarbiavimą ir pagalbą bibliotekai“. Ji savo "karjerą" pradėjusi bibliotekoje angeliuku, buvo ir išliko nepamainoma pagalbininkė. 

Šventiniame renginyje biblioteką gražaus jubiliejaus proga sveikino gausus svečių būrys: Šakynos seniūnijos seniūnas Mindaugas Gedvilas, mero padėjėja Rita Žadeikytė, Seimo narės padėjėja Ada Grakauskienė, rajono savivaldybės tarybos nariai, administracijos darbuotojai.

Išklausius sveikinimų ir palinkėjimų prasidėjo knygų personažų susibūrimas, kuriam pradžią davė bibliotekos pasveikinti atvykusios dvi tetulės: - Ten ir Čia (Augustino Griciaus bibliotekos bibliotekininkės Jurgita Jašiškytė ir Liongina Šufinskienė). Svečių iš knygų pasaulio būrys buvo iš ties gausus – net trisdešimt. Žiūrovams teko atspėti iš kokios knygos ar kūrinio jie yra.

Renginys baigėsi teatro „Labas“ spektakliu „Apie vėles žemėje klajojančias“, pagal Jono Basanavičiaus ir Norberto Vėliaus surinktas mitines pasakas. Žiūrovai pamatė išradingai apjungtas aštuonias pasakas.

 Bibliotekos 70-ties metų jubiliejus sutapo su vietovei reikšmingu įvykiu – Šakyna 2022 m. yra paskelbta mažąja Lietuvos kultūros sostine ir ši šventė yra visus metus vykstančių renginių dalis.

Nuoširdžiai dėkojame Šakynos bendruomenei, jos vadovei Saulei Kreimerienei, Šiaulių rajono  savivaldybės viešajai bibliotekai, Šiaulių rajono savivaldybės administracijai, Šakynos seniūnijai, Gruzdžių gimnazijos Šakynos skyriaus bendruomenei, jaunimo šokių kolektyvui „Šiaurės vakarai“ už pagalba rengiant šventę.

Zina Keturakytė, Šakynos bibliotekininkė

Nuotraukos Zigmo Ripinskio

Informacija atnaujinta 2022-05-26 12:37

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}