Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

PROJEKTAS „PASTATAI KALBA“ PRISTATĖ PASTATĄ, KURIAME DIRBA ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

2022-09-26 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Rugsėjo 24-25 dienomis, atviros architektūros savaitgalio metu, „Architektūros fondas” pristatė projektą „Pastatai kalba”, kuris apsilankė ir Šiaulių rajono savivaldybės administraciniame pastate, Šiauliuose, Vilniaus g. 263.

Vienas iš projekto „Pastatai kalba. Šiauliai“ organizatorių architektas Dalius Puzinas teigė, kad pastatas, kuriame šiuo metu veikia Šiaulių rajono savivaldybės administracija yra įdomus ir architektūriniu, ir istoriniu požiūriu. Pastatas statytas 1933 – 1935 metais, jo autorius – inžinierius-architektas Vladas Bitė. Projekto „Pastatai kalba“ metu domėtasi pastato fasadu, interjeru, vidiniu kiemu, bei Šiaulių rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus eksterjeru ir interjeru, kuriuos 1985 metais suprojektavo architektas Virgilijus Kačinskas.

Šiaulių rajono savivaldybės administracijos pastatas – ryškus tarpukario modernizmo architektūros pavyzdys. Jį suprojektavo inžinierius Vladas Bitė, kuris tuo metu ėjo Šiaulių miesto architekto pareigas. Per porą metų pastatytas išraiškingas pastatas ne tik gerai atliko savo administracinę funkciją, bet ir puošė miestą. Jis pasižymi nauja, tam laikmečiui būdinga estetika, subtiliomis formomis ir proporcijomis. Pastatas yra kampinio plano: šoninius korpusus optiškai ilgina langų juostos, horizontaliai sujungtos bendrais apvadais. Centrinė apvalioji fasado dalis, kurioje įrengtas pagrindinis įėjimas, išsiskiria suskaidymu vertikaliais architektūriniais elementais.

Pastatas nukentėjo per Antrąjį pasaulinį karą: nudegė jo stogas, buvo apiplėštos patalpos, prarastas  interjeras. Tačiau pokariu pastatas rekonstruotas – išlaikant istorinės dalies architektūrą pristatytas trečias aukštas. Kiek vėliau pastatytas ir priestatas, kurio pirmame aukšte įsikūrė Civilinės metrikacijos skyrius. Priestato fasadą puošia žymaus dailininko Algimanto Vitolio Trušio akmens mozaika, o pagrindinį įėjimą žymi lenkta kolonada. Šiandien čia vis dar yra išlikęs ypatingai puošnus santuokos salių interjeras – įspūdingas vėlyvojo modernizmo pavyzdys.

Daugiau apie projektą https://pastataikalba.lt/

Parengta pagal projekto „Pastatai kalba“ informaciją ir vaizdo medžiagą

Informacija atnaujinta 2022-09-26 15:46

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}