Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

PROJEKTAS, FORMUOJANTIS SVEIKOS MITYBOS ĮPROČIUS

2022-10-14 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Šiaulių r. Gruzdžių lopšelis-darželis „Puriena“ rugsėjo-spalio mėnesiais vykdė projektą „Sveikas maistas – sveikas aš“. Projektu siekta gilinti vaikų žinias apie maisto ir mitybos poveikį sveikatai bei ugdyti sveikos mitybos įgūdžius bei įpročius.

Plėtojant ugdytinių žinias apie sveiką ir sveikatai palankų maistą organizuota sveikos mitybos diena „Maisto fiesta“, akcija „Sveikas maistas irgi gali būti skanus“, STEAM veikla „Apie sveiką maistą kitaip“, iššūkis „Vitaminų bomba“. Veiklų metu vaikai susipažino ir tyrinėjo sveikos mitybos piramidę, diskutavo, kodėl piramidėje esantys produktai tokie svarbūs, kad augti sveikiems ir žvaliems, aiškinosi, kokiais produktais galima pakeisti saldumynus, ragavo sveikus užkandžius. Drauge su visuomenės sveikatos specialiste, vykdančia sveikatos priežiūrą mokykloje gamino kokteilius iš daržovių, vaisių ir uogų, tyrinėjo kvapų ir skonių derinius, rinko skaniausią kokteilį, kartu įgijo žinių, kaip gamtos teikiamas gėrybes išsaugoti ir jomis mėgautis šaltuoju metų laiku. Ugdytiniai dalyvavo MB „Mažųjų ugdymas“ organizuotoje edukacinėje programoje „Daržoviukai“, kurios eigoje atskleistas nuostabus, spalvingas, pilnas vitaminų daržovių pasaulis, vaikai susipažino su daržovių savybėmis bei nauda sveikatai.

Lopšelio-darželio bendruomenės nariai buvo pakviesti į „Valerijono“ vaistinės edukaciją „Sveikatai palankios mitybos degustacija“: degustavo sveikatai naudingiausius aliejus, ragavo sveikatai palankius valgius, sužinojo naudingos informacijos apie sveiką mitybą ir sveiką gyvenseną, aplankė vaistinės muziejų. Į projektą įsitraukė ir ugdytinių tėveliai, drauge mokėsi tinkamai parinkti sveikatai palankesnius maisto produktus bei pratino tai daryti vaikus. Sulaukėme aktyvaus šeimų dalyvavimo nuotraukų parodoje „Mūsų šeimos sveikuoliškas patiekalas“.

Įgyvendintos inovatyvios, skatinančios patirtinę, aktyvią vaikų veiklą priemonės leido sėkmingai įgyvendinti išsikeltus tikslus.

Projektas „Sveikas maistas – sveikas aš“ finansuotas Šiaulių rajono savivaldybės administracijos.

Šiaulių r. Gruzdžių lopšelio-darželio „Puriena“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aušra Petraitytė

Informacija atnaujinta 2022-10-14 11:52

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}