Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

PRISTATYTA ETNINĖS KULTŪROS IR TRADICINIŲ AMATŲ CENTRO BEI KURŠĖNŲ DVARO SODYBOS GALIMYBIŲ STUDIJA

2023-01-16 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Šiaulių rajono savivaldybės salėje pristatyta Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro bei Kuršėnų dvaro sodybos galimybių studija, kurią Šiaulių rajono savivaldybės vadovams, tarybos nariams, Savivaldybės administracijos specialistams, Etninės kultūros ir tradicinių amatų centro atstovams  pristatė galimybių studiją rengusių Bauland ir Xwhy atstovai. Pristatyme dalyvavo ir Seimo narė Rima Baškienė. Galimybių studijoje apžvelgta esama situacija – stiprios jau vykdomos edukacijos, EKTAC veikla, puikiai sutvarkyti dvaro rūmai bei tai, kuria linkme galėtų vystytis EKTAC veikla esamuose pastatuose, naujai įsigytose dvaro arklidėse, dvaro parke bei Ventos prieigose.

Galimybių studijos autorių nuomone, pirmiausia reikėtų įveiklinti įsigytas arklides, kuriose galėtų būti išnaudoti abu aukštai ir palėpė, čia galėtų veikti lankytojų centras, kavinė ar restoranas, vietos galėtų atsirasti muziejinei veiklai, archyvui, o palėpėje – galbūt ir svečių namams.

Galimybių studijos rengėjai mano, kad ateityje reikėtų įveiklinti ir dvaro parką, stiprinti dvaro ansamblio bei Ventos upės sąsajas. Taip pat, galimybių studijos rengėjų nuomone, būtų galima vystyti kulinarinį turizmą, kurio puiki pradžia yra Kuršėnų dvare rengiamas arbatgėris su „Kuršėnų vyniotiniu“.

Galimybių studijos rengėjai mano, kad pagrindas, ant kurio būtų statoma veikla – tai tradicijos, tačiau pateikimo formos gali būti šiuolaikiškos.

Galimybių studijos rengėjai sulaukė aktualių klausimų, vyko atvira diskusija apie galimybes ir poreikius vystyti Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro bei Kuršėnų dvaro komplekso veiklą. Su galimybių studija bus galima susipažinti Šiaulių rajono savivaldybės EKTAC.

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

Autorės nuotraukos

Informacija atnaujinta 2023-01-16 16:53

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}