Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

PIRMASIS TARPTAUTINIO ERASMUS+ PROJEKTO „PROMOTING STEAM CAREER “ SUSITIKIMAS TURKIJOJE

2021-10-13 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

 

Šiaulių r. Meškuičių gimnazija kartu su partneriais iš Vengrijos, Bulgarijos, Turkijos ir Šiaurės Makedonijos įgyvendina Europos sąjungos finansuojamą tarptautinį Erasmus+ projektą „Promoting STEAM career“. Rugsėjo 27-30 dienomis pagaliau įvyko taip ilgai lauktas, planuotas pirmasis mobilumo vizitas Turkijoje, Kocaeli provincijos Golcuk miestelyje įsikūrusiame mokslo licėjuje. Projekto koordinatoriai – vengrai, bet iniciatoriai – turkai, todėl pirmasis susitikimas įvyko Turkijos Respublikoje. Mobilumo vizite dalyvavo Meškuičių gimnazijos pavaduotoja ugdymui, biologijos mokytoja Erika Valuntienė ir anglų kalbos mokytoja, projekto koordinatorė Jurga Bučnienė.

Šio projekto tikslai :

  • tobulinti integruotus STEAM dalykų mokytojų mokymo įgūdžius, didinant jų supratimą apie mokslo, technologijų, inžinerijos, meno ir matematikos tarpdisciplininių dalykų ryšius;
  • supažindinti mokinius su STEAM disciplinomis, motyvuojant juos savo ateitį sieti su STEAM ir parengti juos tolesnėms STEAM studijoms;
  • skatinti kuo daugiau merginų rinktis būsimą karjerą, susijusią su STEAM;
  • padėti mokiniams vykdyti STEAM projektus įvairiose srityse, tokiose kaip kompiuterija, robotika, mokslas, kurie galėtų daryti įtaką mokinių ateities profesijos  karjeros pasirinkimui.

Susitikimo metu aplankėme Golcuk mokslo licėjų, susipažinome su mokytojais, mokiniais, ugdymo procesu, lankėmės pamokose, licėjuje įkurtose gamtamokslinėse laboratorijose. Čia besimokantys mokiniai svečiams papasakojo, kaip jiems  sekasi mokytis, kalbėjo apie moterų galimybes STEM karjeroje, atskleidė, kodėl mokslininkams vis tik reikia  mokytis ir  meno. Taip pat lankėmės Seka mokslo muziejuje ir parke, Ormanya parke bei zoologijos sode, grožėjomės Sapanka ežero pakrante, žavėjomės Stambulo Azijinės dalies Bosforo sąsiaurio pakrante, bei grožėjomės įspūdingais Beylerbeyi rūmų vaizdais.

Vizito  metu aptarėme tolimesnių veiklų planą, diskutavome apie iškilusius sunkumus, susidarėme būsimų  mobilumų kalendorių. 

Visi su nekantrumu laukiame artėjančio  kito susitikimo, kuris įvyks Bulgarijoje, Sofijoje, nacionalinėje matematikos ir mokslo vidurinėje mokykloje. Susitikime taip pat dalyvaus ir mūsų gimnazijos mokiniai.

Finansinę paramą projekto įgyvendinimui suteikė Europos Sąjunga.

Projekto koordinatorė, anglų kalbos mokytoja Jurga Bučnienė

Informacija atnaujinta 2021-10-13 13:55

Komentarai

Vardas
El. paštas
name
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}