Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

PAKUMULŠIUOSE REKONSTRUOTAS DRENAŽAS JAU VEIKIA - GYVENTOJŲ PIEVOS, DARŽAI IR RŪSIAI JAU SAUSI

2019-07-19 Komentarai (0) Naujienos Dalintis

Ketvirtadienį Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras, Architektūros ir paveldosaugos skyriaus vedėja Vilija Vaičekauskienė, Žemės ūkio skyriaus vedėjas Saulius Darginavičius bei vyriausiasis specialistas Remigijus Baranauskas vyko į Pakumulšių kaimo Ąžuolų gatvės kvartalą, kur apžiūrėjo baigiamą vykdyti drenažo statinių rekonstrukcijos projektą, susitiko su rangovu - projektą vykdžiusios UAB „Žemvalda“ direktoriumi Donatu Jovaiša.

Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras, atvykęs apžiūrėti darbų, sakė, kad ne vienerius metus šio kvartalo gyventojai vargo dėl apsemtų sklypų, vandenyje mirkstančių daržų, užliejamų pievų bei namų rūsių.

„Problema buvo įsisenėjusi ir daugelį metų nesprendžiama. Nusausinti tikrai reikėjo, nes ir žmonėms daug patogiau ir bendras Pakumulšių vaizdas žymiai pagerėjo, juk buvusių šalia užmirkusių pievų yra žmonių lankoma graži vieta – parkas, kur vyksta šventės, žmonių susibūrimai, visai netoli - pliažas“, - situaciją vertino Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras.

Žemės ūkio skyriaus vedėjo Sauliaus Darginavičiaus teigimu, prieš daugelį metų plečiant gyvenvietę ir vykstant statyboms buvo pažeista drenažo sistema, ji ilgainiui nebeveikė, taip, kaip reikėjo, vanduo ėmė semti gyventojų sklypus, namų rūsius, todėl drenažo sistemos rekonstrukcija buvo būtina.

Vykdant drenažo statinių rekonstrukcijos projektą buvo pakeisti drenažo rinktuvai, įrengti papildomi vandens nuleistuvai, kurie užtikrina paviršinio vandens nuleidimą.

Atvykusiųjų darbų apžiūrėti Savivaldybės atstovų teigimu, lietaus pastarosiomis dienomis būta pakankamai, tačiau vanduo pievų ir daržų paviršiuje nebetelkšo – tai rodo, kad toks projektas buvo reikalingas ir darbai atlikti tinkamai, nusausinimo sistema veikia.

Drenažo sistemos rekonstrukcijos darbai Pakumulšiuose įvykdyti maždaug per tris mėnesius. Bendra darbų suma – 72 000 eurų. Lėšos - iš Šiaulių rajono savivaldybės biudžeto.

Žemės ūkio skyriaus vedėjas Saulius Darginavičius teigė, kad Šiaulių rajono savivaldybės taryba drenažo statinių rekonstrukcijos darbams šiems metams yra skyrusi 130 000 eurų, už šiuos pinigus sausinimo darbai baigiami atlikti trijose rajono vietose – Pakumulšiuose, Kairiuose ir Šakynoje.

Jeigu Šiaulių rajono savivaldybės taryba, pasak vedėjo Sauliaus Darginavičiaus, sutiks skirti lėšų, eilės drenažo sistemos rekonstrukcijai sulauks Gruzdžiai ir Kužiai.

Pakumulšių situacija gerokai keičiasi ir dėl kito – vandentvarkos projekto. Savivaldybės įmonė UAB „Kuršėnų vandenys“ Pakumulšiuose taip pat vykdo projektą – nutiesė nuotekų tinklus, prie kurių gyventojai gali jungtis jau netrukus. Apžiūrėti darbų į Pakumulšius buvo atvykę ir UAB „Kuršėnų vandenys“ vadovai – direktorius Algimantas Jonas Glodenis bei direktoriaus pavaduotojas Almantas Krivickas, taip pat rangovai. Pamatę būriuojantis svečius, Pakumulšių gyventojai atėjo pasikalbėti apie vykdomus darbus, apie drenažo rekonstrukcijos būtinybę, taip pat apie tai, kad labai laukia, kada galėsis jungtis prie tik ką nutiestų nuotekų tinklų. Kalbėta ir išardytą, tiesiant tinklus, asfalto ruožą Ąžuolų gatvėje. Atsakingų darbuotojų teigimu, asfaltas netrukus bus atstatytas ir gyventojai nebepatirs dėl to nepatogumų.

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

Zigmo Ripinskio nuotraukos

Sutikimas viešinti gautas

 

 

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}