Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

NUO PIRMADIENIO Į KLASES GRĮŽTA IR ŠIAULIŲ RAJONO PRADINIŲ KLASIŲ MOKINIAI, LEIDŽIAMOS KONTAKTINĖS KONSULTACIJOS ABITURIENTAMS

2021-03-19 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Lietuvos Respublikos Vyriausybė priėmus sprendimą, kad nuo pirmadienio, kovo 22 d., 45 savivaldybėse į klases leista sugrįžti pradinių klasių mokiniams, į mokyklas grįžta ir Šiaulių rajono pradinių klasių mokiniai bei pedagogai. Dalis Šiaulių rajono mokyklų pradinukus mokys mišriuoju, o dalis – kontaktiniu būdu klasėse, kaip vyks pradinukų mokymas, sprendė pačios rajono mokyklų bendruomenės, įvertinusios visas galimybes ir rizikas.

Mokyklų bendruomenės pačios sprendė dėl pradinukų mokymo būdų

Lietuvos Respublikos Vyriausybei priėmus sprendimą, kad nuo pirmadienio, kovo 22 d., 45 savivaldybėse į klases leista sugrįžti pradinių klasių mokiniams, visos Šiaulių rajono mokyklų bendruomenės – administracija, mokytojai, tėvai – pačios sprendė, kaip nuo kovo 22 dienos savaitės organizuos pradinių klasių mokinių darbą – mišriu, ar darbu klasėse.

Rajono mokyklos organizavo nuotolinius susirinkimus, pasitarimus su pradinukų tėvais, visi drauge įvertino galimybes, rizikas, klasių plotus ir sprendė, kaip dirbs nuo pirmadienio, kovo 22 dienos, iki Velykų atostogų.

Ypatingas dėmesys buvo kreipiamas į tai, kad dirbant kontaktiniu būdu būtų užtikrinti visi saugos reikalavimai. Mokantis klasėse bus privaloma laikytis visų operacijų vadovo nustatytų reikalavimų – išlaikyti saugų atstumą, valdyti mokinių srautus, kad jie kuo mažiau maišytųsi, dezinfekuoti ir vėdinti patalpas, vaikams dažnai plautis rankas skystu muilu ir pan. Ministerija informavo, kad mokyklos gali rinktis mišrų būdą, t. y. dalį laiko mokytis kontaktiniu būdu, dalį – nuotoliniu. Akcentuota, jei klasėse būtų fiksuojami susirgimai, klasė grįžtų į nuotolinį ugdymą.

Pradinių klasių mokiniams leista grįžti į kontaktinį ugdymą tose savivaldybėse, kuriose sergamumas koronavirusu per pastarąsias 14 dienų 100 tūkst. gyventojų nesiekia 200 atvejų. Šiaulių rajone sergamumas koronavirusu per pastarąsias 14 dienų 100 tūkst. gyventojų svyruoja tarp 40 – 50 atvejų.

Abiturientams – kontaktinės konsultacijos

LR Vyriausybė taip pat priėmė sprendimą ir dėl abiturientų – leidžiamos kontaktinės konsultacijos abiturientams – grupėmis ne daugiau kaip po 5 mokinius. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija informuoja, kad pamažu bus atveriamas neformalusis vaikų ir suaugusiųjų švietimas. Per konsultacijas mokyklose būtina laikytis operacijų vadovo nustatytų reikalavimų: laikytis saugaus atstumo, dėvėti kaukes, dezinfekuoti rankas ir paviršius ir kt.  

Vyriausybės nutarimu, savivaldybėse, kuriose sergamumas koronavirusu per pastarąsias 14 dienų 100 tūkst. gyventojų nesiekia 200 atvejų, leidžiamas kontaktinis neformalusis vaikų ir suaugusiųjų švietimas uždarose erdvėse, kai dalyvauja ne daugiau kaip 5 vaikai ar suaugusieji, ir užtikrinamas 30 kv.m. paslaugos teikimo plotas vienam vaikui ar suaugusiajam. Per užsiėmimus būtina laikytis operacijų vadovo nustatytų visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygų. Nuo pirmadienio tokiu būdu galės dirbti aukščiau minėtų 45 savivaldybių neformalaus vaikų ir suaugusiųjų švietimo teikėjai. Jau anksčiau leista neformaliojo švietimo teikėjams dirbti tokio dydžio grupėmis atvirose erdvėse visose savivaldybėse.

KAIP Į MOKYKLAS SUGRĮŽTI SAUGIAI?

Kokių koronaviruso infekcijos (COVID-19) prevencijos priemonių reikia imtis, ką daryti, jei mokykloje nustatytas COVID-19 atvejis, kodėl svarbu pasiskiepyti, kaip atliekami tyrimai dėl COVID-19 ligos???

Į šiuos ir kitus mokyklų bendruomenėms – administracijoms, mokytojams, vaikams ir jų tėvams, visuomenės sveikatos specialistams, dirbantiems ugdymo įstaigose – kylančius klausimus atsakys specialistai Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) rengiamoje nuotolinėje konsultacijoje „Nauja COVID-19 realybė: kaip į mokyklas sugrįžti saugiai?“.

Nuotolinė konsultacija vyks kovo 22 d. (pirmadienį) 13.00 val. Į ją galima registruotis pagal nuorodą – https://forms.gle/nmyd8pTi9ptwVRzV8.

Siekdami, kad informacija apie renginį pasiektų kuo daugiau mokyklų bendruomenių narių, prašome pasidalinti minėta informacija su visais, kuriems ši informacija aktuali.

Registruotis į konsultaciją galima iki kovo 22 d. 11.00 val. Visi užsiregistravusieji pirmadienį į savo elektroninį paštą gaus nuorodą, kur galės stebėti tiesioginę transliaciją. Ją taip pat (be išankstinės registracijos) bus galima stebėti socialinio tinklo Facebook Nacionalinio visuomenės sveikatos centro profilyje (https://www.facebook.com/Nacionalinisvisuomenessveikatoscentras). 

Renginio programą pridedame. Kviečiame dalyvauti:

Švietimo srities atstovai kviečiami reguliariai testuotis. Kaip tai padaryti sužinosite čia:

Šiaulių rajono savivaldybės informacija parengta pagal SAM ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro pranešimus

Informacija atnaujinta 2021-03-19 10:18

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}