Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

MENO MĖGĖJAI SUKVIESTI Į DAINŲ IR ŠOKIŲ FESTIVALĮ „AUKSINIS RUDUO“

2022-10-26 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Ginkūnų filialas paskutinį spalio mėnesio savaitgalį meno mėgėjus sukvietė į dainų ir šokių festivalį „AUKSINIS RUDUO“. Ginkūniškiai turi kuo pasigirti –čia jau keturiasdešimt aštuntus metus veikia tautinių šokių senjorų kolektyvas „Dobilas“, senas vokalinės muzikos tradicijas išlaiko moterų vokalinis ansamblis „Rasa“, choras „Šaltinis“, kiti meno kolektyvai.

Festivalis „Auksinis ruduo“ prasidėjo instrumentiniam Zitos Bružienės ir Jūratės Norvilienės duetui atliekant Fred Dunn „Romantiškąjį tango“ ir Margaret Kelsey „Rumbatą“.

Koncerto vedėja Dalia Andraitienė pasveikino visus susirinkusius į šventę žiūrovus ir priminė, jog nuo 2002 metų organizuojamos vokalinės muzikos ir šokių šventės „Auksinis ruduo“ ir „Rudens suktinis“ į kurias suvažiuoja įvairūs meno mėgėjų kolektyvai ne tik iš Šiaulių rajono, bet ir Lietuvos bei užsienio. Šį kartą buvo nutarta šias abi šventes sujungti į festivalį „Auksinis ruduo“.

Scenoje pasirodė  Ginkūnų kultūros centro moterų choras „Šaltinis“, bei moterų vokalinis ansamblis „Rasa“. Jiems vadovauja Birutė Andriukaitienė, koncertmeisterė Jūratė Narvilienė. Jie atliko Tomo Leiburo, Vytauto Kernagio, Benjamino Gorbulskio ir kitų autorių dainas.

 Į sceną pakviestas  Linkuvos kultūros centro vyrų vokalinis ansamblis „Šiaurys“, (vadovas Metardas Zubas) iš karto sukėlė žiūrovų aplodismentų bangą, nes ginkūniškiai gerai žino šį kolektyvą, ne kartą koncertavusį Ginkūnų šventėse.

Panevėžio bendruomenių rūmų liaudiškų šokių grupė „GIJA“, vadovė Dainora Venslovienė parodė šokį „Karklai“ ir „Paslaptingąjį“, o Plungės rajono Žlibinų kultūros centro liaudiškų šokių grupė „Sausdravėlis“, vadovė  Loreta Vaitkutė, pašoko liaudišką šokį „Trepsis“ ir „Miestelėnų polką“.

Ypač šventės žiūrovai šiltai sutiko Ginkūnų kultūros centro liaudiškų šokių grupę  „Dobilas“, vadovaujamą Astos Rimkuvienės. Nauja ansamblio vadovė Asta pakeitė ilgametę šokių vadovę, Lietuvos Dainų švenčių vyr. choreografę Vandą Verkulienę, kurios vadovaujamas „Dobilas“ pelnė šlovę ir daugelio konkursų bei festivalių laureatų vardus.

Kelmės kultūros centro mišrus vokalinis ansamblis, vadovaujamas Dalios Miklovienės ir koncertmeisterio Algimanto Šurnos atliko Viktoro Šainskio, Mykolo Žalnieravičiaus ir Džerom Herman kūrinius.

Šventės pabaigoje kolektyvų vadovams įteikti suvenyrai ir tautodailininkės keramikės Gitanos Morkienės švilpynės.

Kultūros renginių organizatorė Genovaitė Doftartaitė padėkojo festivalio rėmėjams: ŽŪB Ginkūnų paukštynas, ŽŪB Ginkūnų agrofirma, Ričardui Petruliui, o taip pat partneriams – MB „Švaros partneriai‘ ir Ginkūnų seniūnijai.

Kultūros skyriaus specialistas Zigmas Ripinskis

Autoriaus nuotraukos

***Apie viešinimą dalyviai informuoti

Informacija atnaujinta 2022-10-26 13:21

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}