Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIME - IŠKILMINGAS LAISVĖS GYNĖJŲ DIENOS MINĖJIMAS IR LAISVĖS PREMIJOS ĮTEIKIMO CEREMONIJA

2020-01-13 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Lietuvos Respublikos Seime vyko iškilmingas Laisvės gynėjų dienos minėjimas, kuriame dalyvavo ir Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras. Iškilmingame renginyje pagerbti Laisvės gynėjai, šalies vadovai, dvasiniai lyderiai, disidentai kalbėjo apie Lietuvą sausio 13-ąją prieš 29-eris metus bei šiandienos šalį ir jos žmones. Iškilmingame minėjime įteikta 2019 metų Laisvės premija.

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, pradėdamas iškilmingą renginį, pabrėžė, kad visi, kurie suprato Sausio 13-ąją, gali liudyti, kad gyvenimas skyrėsi iki tos nakties ir po jos. „Tai buvo riba, tai buvo lūžis. Lūžis mūsų tautos istorijoje, tai buvo virsmas mūsų savimonėje“, – sakė Seimo vadovas.

Laisvės gynėjas Robertas Gradauskas įsitikinęs, kad vienybė ir mūsų susitelkimas buvo raktas į tolesnius įvykius ir tai, ką mes pasiekėme ir turime šiandieną.

„Svarbiausia, pasitikėti vienas kitu taip, kaip mes pasitikėjome Sausio 13-ąją sustoję, susikabinę rankomis vienas su kitu. Taip, kaip mes tikėjome čia esančiais salėje, kad mes stovime ne tik kad dėl Lietuvos ir dėl jūsų, mes visi stovime dėl to paties“, - sakė Laisvės gynėjas Robertas Gradauskas.

Savo kalboje 2013 m. Laisvės premijos laureatas kardinolas Sigitas Tamkevičius pabrėžė, kad „laisvas yra ne tas, kuris kartais elgiasi tarsi neturėdamas galvos, bet tas, kuris brangina tiesą ir žvelgia į žmones ne kaip į konkurentus ar, dar blogiau, kaip į daiktus, kuriais galima pasinaudoti, bet kaip į brolius ir seseris, kuriems ne tik galima, bet ir reikia pasitarnauti“. Jo nuomone, per 29 metus mes šitokį suvokimą kažkiek praradome, nes per daug įtikėjome į mamonos galią, o tikrasis tikėjimas apsilpo. „Pinigas bei turtas daug kam yra tapęs tiesiog stabu, kuriam meldžiamasi. Dėl to šiandien daugelis, vietoje statę Lietuvą, geba vien kaltinti, kad kiti jos nestato“, – tvirtino 2013 m. Laisvės premijos laureatas.

 „Lietuvoje tik tuomet taps šviesiau, kai mes visi – dvasiškiai ir pasauliečiai, valdžios žmonės ir eiliniai piliečiai – prisiimsime atsakomybę už Tėvynės ateitį, kai bent bandysime keistis į gera, šalindami iš savo širdžių pyktį ir vieni kitų niekinimą“,  - paminėti Laisvės gynėjų dienos Lietuvos Respublikos Seime sakė kardinolas Sigitas Tamkevičius.

Iškilmingame minėjime Laisvės kovų dalyviui, Vyčio Kryžiaus ordino kavalieriui Albinui Kentrai įteikta 2019 m. Laisvės premijaŠiuo apdovanojimu siekiama įvertinti asmenų ir organizacijų laimėjimus ir indėlį ginant žmogaus teises, plėtojant demokratiją, skatinant tarpvalstybinį bendradarbiavimą kovojant už Rytų ir Vidurio Europos tautų laisvą apsisprendimą ir suverenitetą.

Parengta pagal LRS pranešimą

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Džoja Gunda Barysaitė)

Informacija atnaujinta 2020-01-13 16:18

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}