Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

KURTUVĖNŲ LĖLIŲ TEATRAS „KURTINUKAI“ VAIDINO ROKIŠKIO TEATRŲ FESTIVALYJE

2023-06-06 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

2023 m. birželio 2 d. Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešosios bibliotekos Kurtuvėnų padalinio (bibliotekos) lėlių teatras „Kurtinukai“ lankėsi Rokiškyje. Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriaus bibliotekininkė Nadiežda Ivanova kurtuvėniškius pakvietė į XXVII Aukštaitijos regiono lėlių teatrų festivalį „Kai atgyja lėlės“. Festivalis skirtas bibliotekos 100-mečiui paminėti.

Nuo ankstaus ryto į Rokiškio rajono savivaldybės kultūros centrą sugužėjo festivalio svečiai iš Šiaulių r., Pasvalio, Rokiškio, Bajorų ir Klaipėdos.

Rokiškiečiai galėjo pažiūrėti spektaklį „Vilkas ir trys paršiukai“ (režisierė Nadiežda Ivanova), kurį parodė Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos lėlių teatras „Padaužiukai“. Gerą įspūdį žiūrovams paliko svečiai iš Kurtuvėnų, kurie sumazgė net tris pasakėles pagal N. Čirūnienės inscenizaciją „Trijų pasakų mazgelis“. Inscenizaciją „Sumazgytos pasakėlės“ režisavo Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Aurelija Kniurienė, o vaidinti talkino Dubysos aukštupio mokyklos Bubių skyriaus penktokės Smiltė Gylytė ir Austėja Pociūtė. Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos teatro studija „Kaukutis“ (vadovė Lijana Markevičienė) pakvietė į „Gimtadienį“, kurį režisavo Birutė Ladygienė. Rokiškio kultūros centro priemiesčio padalinio Bajoruose lėlių teatras „ČIZ“ inscenizavo „Pasakėčios kaip akėčios“ (režisierė Nijolė Čirūnienė). Teatras „Lino lėlės“ iš Klaipėdos parodė spektaklį „Žuvėjėlis“ (režisierius Linas Zubė). Vaikai galėjo susitikti su projekto „Mielas naujokas“ lėlėmis Benu, Smilte, Mėja ir Hasanu. Lėlės „pasakojo“ apie savo turimas negalias: Benas nevaikšto, Smiltė blogai mato, Mėja – labai tyli mergaitė, o Hansas blogai girdi.

Festivalyje pasirodę kolektyvai buvo apdovanoti lėlių teatrų festivalio „Kai atgyja lėlės“ statulėlėmis, padėkomis, gera nuotaika ir naujais įspūdžiais.

Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Aurelija Kniurienė
Valės Vladarskienės nuotraukos

Informacija atnaujinta 2023-06-06 14:57

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}