Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

KURŠĖNUOSE, PALEI VENTOS UPĘ, BAIGIAMAS NUTIESTI PĖSČIŲJŲ TAKAS

2022-11-11 Komentarai (2) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Šiaulių rajono savivaldybė baigia vykdyti projektą „Šiaulių rajono vietovių kraštovaizdžio tvarkymas, II etapas“, kurio metu įgyvendinamos dvi veiklos: pakoreguotas Šiaulių rajono bendrasis planas bei sutvarkytas ir išsaugotas kraštovaizdis Ventos upės slėnyje, Kuršėnuose.

Projektas apima 18 ha teritoriją, esančią Kuršėnų mieste Ventos upės slėnyje, nutiesiant 5 km 200 m pėsčiųjų taką, įrengiant gruntinius ir medinius pėsčiųjų takus, suoliukus, šiukšliadėžes.

Dar 2019 m. sausio 24 d. pasirašyta paslaugų sutartis Kraštovaizdžio formavimo ir ekologinės būklės gerinimo Kuršėnų miesto Ventos upės slėnyje projektui parengti. Projekto tikslas – sukurti patrauklią teritoriją gamtos pažinimui ir rekreacijai Kuršėnų miesto Ventos upės slėnio teritorijoje, vadovaujantis Šiaulių rajono savivaldybės pateiktomis sąlygomis ir parengta visuomenės dalyvavimo kraštovaizdžio formavime programa. Projektas ne kartą svarstytas ir pristatytas susitikimuose su Kuršėnų gyventojais, seniūnaičiais.

O dabar šio projekto įgyvendinimas eina į pabaigą – atlikta aštuoniasdešimt procentų darbų, tad yra gera proga įvertinti kas padaryta, kaip suformuotas pėsčiųjų takas palei Ventos upę.

Kuršėnų seniūnijos kvietimu apžiūrėti rengiamos naujojo laisvalaikio ir pasivaikščiojimų tako palei Ventos upę vyko Kuršėnų seniūnijos vadovai, seniūnaičiai, visuomenės ir Šiaulių rajono savivaldybės atstovai. Buvo einama naujuoju pėsčiųjų taku, o apie čia atliktus ir atliekamus darbus pasakojo šio projekto vadovas Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Edmundas Žalys.

Jis pasakojo, kad dideliais akmenimis sutvirtinta upės pakrantė tose vietose, kur padaryti mediniai liepteliai, kuriuos reikia apsaugoti nuo pavasarinių polaidžių, nes betono ar kitų šiuolaikinių medžiagų panaudojimas yra negalimas.

Keliautojai praėjo visą 5 km 200 m maršruto ilgį, sutiko nemažai kuršėniškių, kurie jau vaikšto šiuo taku. Daugelio nuomonė buvo vieninga – „puiku, jau seniai laukėme, matosi, kad pinigai tikslingai investuoti“.

„Mes su šuniuku kiekvieną dieną einame pasivaikščioti, takelis yra be galo geras, švaru, sausa, yra sodinamos gėlės ir medeliai, ruošiamasi pastatyti suolelius, todėl labai malonu vakarais pasivaikščioti. Be to, gerai įsikomponavo šunų vedžiojimo aikštelė, kur šie gali pabėgioti, pažaisti...“, – taku džiaugėsi kuršėniškis Petras Girdžius.

Kiek kitokią nuomonę turėjo žygyje dalyvavę seniūnaičiai. Jų nuomone, pavasarį upė patvinsta, daug pastangų sudėta į naujų augalų sodinimą, „basų kojų“ takelio formavimąsi, tad reikia sulaukti potvynio ir labai aiškiai pasimatys ar teorinės projektuotojų žinios pasiteisins praktikoje.

Kuršėnų seniūnijos seniūnas Vytautas Gedmontas kalbėjo, jog išsipildė dar viena kuršėniškių svajonė – pagal Ventą turėti pėsčiųjų taką. Jis pastebėjo, jog, jį įrengus, priežiūrai reikės didesnio dėmesio.

Projekto finansavimo šaltiniai: Europos regioninės plėtros fondo, Sanglaudos fondo lėšos, Šiaulių rajono savivaldybės biudžeto lėšos.

Kultūros skyriaus specialistas Zigmas Ripinskis

Nuotraukos Zigmo Ripinskio ir Jono Žalio

Informacija atnaujinta 2022-11-11 11:24

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}