Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

KURŠĖNŲ MOBILIAME PUNKTE GREITOJO ANTIGENO TESTO REZULTATAS – VOS PER 20 MINUČIŲ

2022-02-21 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Gyventojams primename, kad Kuršėnų mobiliame punkte dėl COVID-19 infekcijos galima išsitirti ir greitaisiais antigeno testais, o rezultatą gauti vos per 20 minučių. Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, šis testavimo būdas ne tik leidžia operatyviai gauti atsakymą dėl COVID-19, bet ir sumažinti darbo krūvį tyrimus atliekančioms laboratorijoms.

Pastaruoju metu dėl itin išaugusio sergančių asmenų skaičiaus tyrimo atsakymo gavimas kartais užtrukdavo ilgiau nei 24 val. nuo ėminio pristatymo į laboratoriją. Atliekant greitąjį antigeno testą nereikia ėminio siųsti į laboratoriją, todėl atsakymą asmuo galės gauti kur kas greičiau – vos per kelias valandas. 

Registruotis atlikti greitąjį antigeno tyrimą gali COVID-19 ligos simptomus jaučiantys, savikontrolės tyrimą namuose atlikę ir teigiamą rezultatą gavę asmenys, gydymo įstaigų ir socialinės globos įstaigų darbuotojai po turėto sąlyčio, kurie neturi galimybės išsitirti įstaigoje, kurioje dirba, taip pat asmenys, kuriems rekomenduojama išsitirti po ugdymo įstaigoje atliekamo paviršių tyrimo. 

Asmenims, kuriems bus diagnozuota COVID-19 liga greituoju antigeno testu, atliktu mobiliame punkte, nedarbingumo pažymėjimą, kaip sergančiam asmeniui, išduoda jo šeimos gydytojas. 

Atkreipiame keliaujančiųjų dėmesį, kad atlikus greitąjį antigeno testą ir gavus teigiamą rezultatą, asmeniui patvirtinama COVID-19 liga, tačiau šiuo metu persirgimo faktas ES Skaitmeniniam COVID pažymėjimui gauti patvirtinamas, tik remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu. Tai reiškia, kad teigiamą greitojo antigeno testo rezultatą gavę asmenys, kuriems tai aktualu, per 48 valandas gali registruotis patvirtinamajam PGR tyrimui.

Ypač svarbus kiekvieno žmogaus sąmoningumas, kol bus gautas tyrimo rezultatas dėl COVID-19 ligos. Asmenys, jaučiantys simptomus, turi izoliuotis, neiti į darbą, ugdymo įstaigą ar kitas viešas vietas. 

Parengta pagal SAM informaciją

Informacija atnaujinta 2022-02-21 13:43

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}