Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

KURŠĖNŲ MIESTO ŠVENTEI KULTŪROS CENTRO SALĖS NESPĖTA ATIDARYTI

2019-05-10 Komentarai (0) Naujienos Dalintis

Kuršėnai aktyviai ruošiasi gegužės 16-18 dienomis vyksiančiai miesto šventei, kurios metu greta daugybės įvairių renginių buvo planuotas ir ilgai lauktas Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro salės atidarymas. Tačiau artėjant šventei, nors visi renginiai jau buvo suplanuoti ir programa suderinta bei paskelbta, paaiškėjo, kad salės po remonto atidaryti dar nebus įmanoma ¬ dar nebaigta priešgaisrinės saugos ir automatinių įrenginių patikra. Šiaulių rajono savivaldybės mero Antano Bezaro inicijuotame pasitarime dėl salės atidarymo, kuriame dalyvavo Savivaldybės vadovai, atsakingi pareigūnai, šventės organizatoriai, buvo nuspręsta, kad negalima lengva ranka rizikuoti žmonių saugumu – reikia, kad viskas būtų atlikta nepriekaištingai, taip, kaip reikalauja teisės aktai.

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro direktorė Jovita Lubienė pasitarime tikino, kad salės remontas yra pabaigtas, salė džiugina puikia ir šiuo metu bene moderniausia tarp visų Lietuvos kultūros centrų garso aparatūra, puikiu apšvietimu, gražiomis, kokybiškomis ir patogiomis kėdėmis. Dėl šių darbų šventė galėtų vykti. Tačiau tebevyksta priešgaisrinės saugos reikalavimus tokiose masinių renginių vietose privalantys atitikti darbai, automatikos patikra.

Pasitarime diskutuota, kodėl į šventės programą apskritai buvo įtrauktas Kultūros centro salės atidarymas, jeigu jos atidaryti dar negalima? Teigta, kad buvo gautas žodinis rangovų – UAB „Avona“ pažadas, kad salės remontas bus baigtas, tuo pažadu ir pasikliauta. Tačiau užsitęsus gaisrinės saugos darbų patikrai, automatikos tikrinimui ir bandymams, vis tik nuspręsta nerizikuoti žmonių saugumu. Salės rekonstrukcijos projekto vadovas Šiaulių rajono savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėjas Alfredas Budrys teigė, kad salės atidarymas negalimas, kol dar tebevyksta kai kurių įrenginių ekspertizė.

Kultūros centro direktorė Jovita Lubienė, rajono Kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus vardijo, kad šventės metu vyks daugybė kitų renginių - koncertų, edukacijų, atrakcijų puikiose, vaizdingose miesto erdvėse: miesto parke, L. Ivinskio aikštėje. Visų šventės dalyvių įspūdinga eisena „Su trispalve abipus Ventos“, amatininkų mugėje užsiregistravo dalyvauti per 70 amatininkų. Vyks įspūdingos baikerių klubo išlydėtuvės ir sutiktuvės į 438 kilometrų kelionę aplink Žemaitiją, sporto varžybos, turistinio maršruto „Saldžioji Kuršėnų istorija“ pristatymas, Loretos Sungailienės ir Lietuvos trombonininkų projekto, Žemaitijos ir Aukštaitijos regionų folkloro pristatymas, Latvijos lietuvių bendruomenės ansamblio koncertas, ugnies šou, fejerverkai.

Pasitarime akcentuota, kad Kultūros centro pastato remontas trunka vienuoliktus metus - nuo 2008 metų ir tik pastaraisiais metais darbai suintensyvėjo ir pastatas pasikeitė neatpažįstamai tiek iš išorės, tiek iš vidaus. Paskutinysis etapas – daugybę metų neremontuotos žiūrovų salės remontas buvo pradėtas 2017 metais, tačiau pritrūko nedidelio žingsnelio, kad salė būtų atidaryta 438-ojo miesto gimtadienio proga.

 

 

 

 

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

Sutikimas fotografuoti ir viešinti gautas 

 

 

 

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}