Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

KURŠĖNŲ MENO MOKYKLOJE ATIDARYTA PARODA, SKIRTA LATVIJOS NEPRIKLAUSOMYBĖS DIENAI

2022-11-18 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Lapkričio 18-oji – Latvijos Nepriklausomybės diena. Ta proga į Kuršėnų meno mokyklą atvyko Kuldygos meno mokyklos 43 dailės specialybės mokiniai ir 5 dailės mokytojai. Jie atveža parodą, skirtą Latvijos Nepriklausomybės dienai.

 Kuršėnų meno mokyklą ir Kuldygos meno mokyklą sieja bendradarbiavimas nuo 2005 metų, kai abi ugdymo įstaigos sujungė savo pastangas ir pradėjo rašyti mokyklų renovacijų bendrą projektą. 2013 metais baigta abiejų mokyklų renovacija, kurią finansavo Europos sąjunga kaip pasienio bendradarbiavimo projektą. Nuo to laiko bendradarbiavimas išsiplėtė, užsimezgė ypač geri ryšiai tarp abiejų mokyklų dailės skyrių, buvo keičiamasi vizitais, organizuojami bendri plenerai.

Šio susitikimo tema labai aktuali šiandien - nepriklausomybė, laisvė. Kaip ją branginti, puoselėti, ginti, pasakoja ir susimąstyti kviečia jaunųjų  latvių kūrėjų darbai.

Parodos atidaryme svečius pasveikino ir atminimo dovanėles įteikė Kuršėnų meno mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Audronė Vaitekūnienė, Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Česlovas Greičius, Savivaldybės tarybos narė Ada Grakauskienė. Koncertavo Kuršėnų meno mokyklos atlikėjai – vokalinis trio (vadovė mokytoja metodininkė H. Mockienė), kanklininkės Ugnė Ramanauskaitė ir Greta Valiukaitė (mokytoja metodininkė Audronė Vaitekūnienė).

„Kadangi šiomis dienomis švenčiame Latvijos Nepriklausomybės dieną, tai kuršėniškių kolegų kvietimu atvežėme į Kuršėnų meno mokyklą parodą ir pavadinome ją „Laisvas“, o atvykę mokiniai turėjo gerą progą susitikti su bendraamžiais, susidraugauti,“ – kalbėjo Ina Ozola Kuldygos meno mokyklos dailės mokytoja.

„Labai įvairi paroda, kaip ir mūsų tema „Laisvas“, apie viską, apie tai kas yra aktualu ir svarbu vaikams. Tai ir grafikos darbai, ir tapybos, iš įvairių sričių, o juos kūrė įvairaus amžiaus vaikai,“ – parodą trumpai apibudino Kuršėnų meno mokyklos dailės mokytoja metodininkė Dalia Jokubauskienė.

Susitikimo programoje – Kuršėnų meno mokyklos pristatymas, parodos atidarymas meno mokykos dailės galerijoje, arbata ir Kuršėnų vyniotinio ragavimas, ekskursija po atsinaujinusį Kuršėnų miestą. Ekskursijos gidais buvo Kuršėnų meno mokyklos mokiniai.

Kultūros skyriaus specialistas Zigmas Ripinskis

Nuotraukos Zigmo Ripinskio

*** Apie viešinimą dalyviai perspėti

Informacija atnaujinta 2022-11-18 09:52

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}