Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

KAS ĮDOMAUS, NAUDINGO IR SPORTIŠKO ŠIEMET VYKO PAVENČIŲ BENDRUOMENĖJE?

2022-10-25 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Kuršėnų „Pavenčių bendruomenei“ šie metai buvo turtingi saviugdos veiklomis, kultūriniais ir sportiniais renginiais. Du  parengti projektai ir sėkmingai finansuoti Šiaulių rajono savivaldybės biudžeto lėšomis, suteikė galimybę pasiūlyti bendruomenės nariams ir kitiems kuršėniečiams įgyti naudingų žinių bei sudalyvauti mokymuose. Dėkojame projekto partneriui Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centrui, taip pat Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centrui už bendradarbiavimą ir projekto veiklų viešinimą.

Projekto „Pasiruošimas+vienybė=saugi bendruomenė“ veiklos ypač atliepė šių dienų aktualijas. Kai visai šalia mūsų – Ukrainoje, vyksta karo veiksmai, svarbi ne tik materialinė pagalba, bet ir turėti patiems naudingų gebėjimų. Pirmame projekto etape skyrėme dėmesį žinioms, kurios padėtų pasiruošti ekstremalioms situacijoms. Istorikas, profesionalus gidas ir šiaip labai įdomus žmogus - Jonas Kiriliauskas mums papasakojo apie visuomenės pasipriešinimo būdus okupantams nuo viduramžių iki šių dienų, kaip elgtis susidarius karo situacijai, kur Kuršėnuose saugesnė aplinka, kas turi sudaryti pirmos būtinybės daiktų kuprinę ir daug kitokios įdomios informacijos.

Antrajame etape, vykome į „Praktinio šaudymo centrą“, mokėmės pažinti šaunamuosius ginklus, kaip saugiai su jais elgtis. Praktiškai išbandėme revolverį, pistoletą Glock, pistoletinį karabiną Stribog, lygiavamzdį šautuvą. Į mokymus žiūrėjome labai rimtai, dalyviai buvo skirtingų šaudymo patirčių vyrai, moterys, nuo moksleivių iki senjorų, nuo nei karto ginklo rankose nelaikiusių iki patyrusių medžiotojų. Projekto veiklas baigėme pirmosios pagalbos mokymais, kuriuos pravedė Maltiečių pagalbos tarnybos koordinatorius Justinas Vasiliauskas. Per parą Justinas suteikia pagalbą nukentėjusiems dešimtimis kartų, todėl puikiai žino, kokia informacija yra svarbiausia bei kaip ją pateikti, kad per kelias mokymų valandas susiformuotų naudingi įgūdžiai. Ir su manekenais padirbėjom, ir patys jais pabuvom, ir dar kartą patvirtinom seną tiesą, kad žmogaus baimė didelė tik tada, jei jis nežino kaip reikia elgtis atsidūrus kritinėje situacijoje. Bendruomenių vaidmuo šių dienų saugumo kontekste tampa vis svarbesnis, todėl projektas buvo labai naudingas, gavome idėjų ateičiai, naujos ir pagilintos žinios suteikė tvirtumo bei  pasitikėjimo savimi.

Bendruomenė tvirtai pateisina šiemet suteiktos sportiškiausios Šiaulių rajono bendruomenės nominaciją. Šiaulių rajono savivaldybės biudžeto lėšomis vykdėme projektą - „Bendruomenės sportinių gebėjimų ugdymas bokso ritmu“.  Penkis rugsėjo – spalio savaitgalius šeštadieniais ir sekmadieniais Pavenčių bendruomenės krepšinio aikštelėje vyko intensyvūs bokso sporto mokymai. Kauno sporto klubo “Kaunas Sticker gym” bokso treneris Vytautas Binkis savo entuziazmu ir profesionalumu išjudino daug gražaus jaunimo.  Nors labiausiai projekto veiklomis susidomėjo  10 – 13 metų berniukai, tačiau merginos taip pat sudarė stiprų aktyvą,  noriai sportavo mamos bei  tėčiai. Dėkojame projekto partneriui  - Šiaulių regiono bokso populiarinimo asociacijai už glaudų bendradarbiavimą, prizus dalyviams ir aktyvų projekto viešinimą.

Šiais metais baigėme įrengti Petankės žaidimo aikštelę. Įrengimą dalinai finansavo Šiaulių rajono savivaldybė, dirbome ir patys. Tai pirma, kokybės standartus atitinkanti petankės aikštelė Kuršėnuose. Šis žaidimas mūsų bendruomenėje dar daug kam mažai pažįstamas, todėl rugsėjo mėnesį organizavome petankės žaidimo mokymus. Juos pravesti atvyko profesionalūs petankės žaidimo treneriai. Nors šis žaidimas nereikalauja specialaus fizinio pasirengimo, gali žaisti įvairių amžiaus grupių asmenys,  tačiau geram rezultatui pasiekti, reikia taiklios rankos, loginio mąstymo, komandinio žaidimo įgūdžių. Kam tai nesvetima, “užkabina” ilgam.

Aukšto lygio sporto renginys Pavenčiuose vyko birželio mėnesį. Bendruomenė prisidėjo  prie sporto klubo „Kristalas“ veiklų, organizuojant Lietuvos krepšinio 3x3 lygos III čempionato etapo varžybas. Gausus būrys čempionato dalyvių iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, kitų Lietuvos miestų, taip pat Rygos džiaugėsi, kad patogu žaisti ant pernai atnaujintos krepšinio aikštelės dangos. Su krepšinio aikštelės atnaujinimo darbais susijusio ir dar vykdomo projekto “Pavenčiuose sportuoti gera” veiklos dar nebaigtos, laukia darbų ateityje, ne visur spėjame, nes bendruomenei svarbios taip pat ir kultūrinės veiklos. Juo labiau, kad bendruomenėje turime labai kūrybingų narių. Šiemet bendruomenė šventė 18-nioliktąjį gimtadienį. Ta proga, Gediminas Mikalauskas sukūrė ir padovanojo visuomenei nuostabų meno kūrinį. Bendruomenės poilsio ir sporto zonoje įsikūrė gulbinas, vardu Ventys, kuris labai papuošė aplinką.

Renginius paprastai organizuojame savo veiklos zonoje, bet kartais gera išeiti ir iš jos ribų. Rugpjūčio mėnesį išradingai sudalyvavome Kuršėnuose organizuojamoje šv. Lauryno šventėje. Ir kitiems apie save papasakojome ir patys apie Pavenčius dar įdomių dalykų išgirdome.  Labai džiaugiamės ir kad mūsų narė, tikra bendruomenės kultūros ambasadorė, Albina Budreckienė išleido savo pirmąją poezijos knygą „Naktinė piemenė“. Labai kūrybinga Albinos šeima nuveikė didžiulį darbą, kad tai įvyktų ir suorganizavo visiems įsimintiną renginį. Bendruomeniškumą skatinančių veiklų ir kitų gerų darbų netrūko visus metus – tvarkėmės parkelyje, rinkome paramą Ukrainos žmonėms, šventėme Velykas, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Smagu, kad bendruomenės gretas šiemet papildė keletas jaunų šeimų. Bendruomenėje jau užaugo viena karta, vėl mažų vaikų krykštavimai rodo, kad bendruomenėje dar papūs naujų vėjų.

Ilona Kerienė, Kuršėnų „Pavenčių bendruomenės“ pirmininkė

Pavenčių bendruomenės nuotraukos

Informacija atnaujinta 2022-10-25 10:49

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}