Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

KAIP SAKYTI: HELOVINAS, HELOVYNAS, ŠMĖKLINĖS?

2022-10-25 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Helovyno šventei sparčiai populiarėjant Lietuvoje, kuriant siaubo parkus, organizuojant kraupius teminius vakarėlius, verta įsiminti, kaip rašyti, adaptuoti jos pavadinimą.

Pagal Valstybinės lietuvių kalbos komisijos 60-ojo nutarimo 7 p. svetimžodis iš anglų kalbos adaptuojamas su trumpuoju i – Helovinas, tačiau Valstybinė lietuvių kalbos komisija 2020 m. lapkričio 26 d. posėdyje pritarė ir adaptuotam variantui Helovynas. 

Galimi ne ką prastesni lietuviški atitikmenys Vaiduoklių šventė, Šiurpnaktis. Dažniau dabar girdimas ir žodis Šmėklinės.

Beje, be vaiduoklio ar šmėklos, yra ir kitų žodžių pabaisoms pavadinti: baisas, baisilas, baisius, baisuolis, baisėlė, baisūnas, baidulas, baugas, baubas, bauba ir kt.

Primintini ir kiti lietuviškų šaknų turinčių švenčių pavadinimai – Vėlinės (vėlių diena) ir Visų Šventųjų diena. Pastarasis pavadinimas su dviem  didžiosiomis raidėmis (stilistinis pavadinimo variantas) įrašytas į Lietuvos Respublikos darbo kodeksą.  

Laikantis bendrųjų rašybos taisyklių tik pirma šventės pavadinimo raidė būtų didžioji – Visų šventųjų diena. Kitos neoficialios pavadinimo formos – Visi šventiejiVisų šventųjų šventė.

Rita Pitrinienė, Bendrųjų reikalų skyriaus vyriausioji specialistė

Informacija atnaujinta 2022-10-25 13:24

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}