Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

JONO SIREIKOS KNYGOS ,,ŠIAULIŲ VADOVAI IR ŠVIESUOLIAI 1918–1940 M.“ PRISTATYMAS BIBLIOTEKOJE

2024-02-15 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Vasario 13 d. Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešojoje bibliotekoje vyko doc. dr. Jono Sireikos knygos „Šiaulių vadovai ir šviesuoliai 1918–1940 m.“ pristatymas.

Jonas Sireika – ilgametis Šiaulių universiteto (dabar VU Šiaulių akademija) dėstytojas, savo veiklos metus atidavęs jaunosios kartos rengimui, miesto ir šalies istorijos sklaidai. J. Sireika yra įvairių leidinių autorius ir bendraautorius. Savivaldos istorija docentas pradėjo domėtis Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, kai vienu iš svarbiausių šalies siekių tapo demokratinės visuomenės formavimas ir buvo svarbu žinoti moderniosios Lietuvos politinę istoriją, šalies laimėjimus ir klaidas Pirmosios Respublikos laikais (1918–1940 m.). J. Sireiką vietos savivalda paskatino domėtis žinomas dirigentas prof. Saulius Sondeckis (1928–2016), pageidavęs savo tėvo Jackaus Sondeckio 100-ųjų gimimo metinių proga išleisti knygą, kurios pagrindą sudarytų tėvo atsiminimai. Rengdamas šią knygą, J. Sireika pradėti gilintis į tarpukario Šiaulių savivaldos istoriją. Tad knyga ,,Šiaulių vadovai ir šviesuoliai 1918–1940 m.“ yra trijų dešimtmečių autoriaus tyrinėjimų rezultatas, kuriuo, kaip jis pats sako, nori atsidėkoti Šiaulių miestui už mieste pragyventą savo gyvenimo laiką.

Pristatymo metu J. Sireika pagrindinį dėmesį skyrė septyniems burmistrams, valdžiusiems Šiaulius tuo sudėtingu miesto ir šalies, tarpukario, laikotarpiu. Atskleidė įdomių tiek jų asmeninio, tiek profesinio gyvenimo detalių, kurias atrado rinkdamas informaciją.

Knygoje pasakojama apie Šiauliuose tarpukariu gyvenusius šviesuolius, miesto vadovus, kurie vedė miestą per sunkius laikus, rūpinosi jo atkūrimu ir pilnaverčiu gyvenimu. Iš įvairių šaltinių surinkta daugybė iki šiol nežinomų faktų. Tad knyga bus įdomi kiekvienam, norinčiam pažinti Šiaulius ir jų žmones.

Bibliotekos Informacijos specialistė Asta Gasiūnienė

Nuotraukos autorės

Informacija atnaujinta 2024-02-15 08:31

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}