Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

JAU ŠĮ PENKTADIENĮ Į BAZILIONUS KVIEČIA KONCERTŲ CIKLO "MUZIKINĖS BAŽNYČIŲ NAKTYS ŠIAULIŲ RAJONE" ATIDARYMAS

2022-08-02 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Savo nuostabią kelionę po Šiaulių rajone esančias bažnyčias pradeda išskirtinio klausytojų dėmesio sulaukiantis klasikinės ir sakralinės muzikos koncertų ciklas „Muzikinės bažnyčių naktys Šiaulių rajone“. Net penkiose Šiaulių rajone esančiose šventovėse visą rugpjūtį savaitgalio vakarais vyks išskirtinio grožio klasikinės ir sakralinės muzikos koncertai.

Atidarymo koncertas – jau šį penktadienį, rugpjūčio 5 d. 20 val. vyks Bazilionų Šv. Bazilijaus Didžiojo bažnyčioje. Koncertuos Lietuvos nacionalinės filharmonijos valstybinis Vilniaus kvartetas ir solistė Jomantė Šležaitė–Paukštė (sopranas).

O jau sekantį šeštadienį, rugpjūčio 13 d. 20 val., – įstabus koncertų ciklas pakvies į Šakynos Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčią, kur koncertuos styginių kvartetas „Archi Quartett“.

Rugpjūčio 20 d. 20 val. į Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią kvies rajono klausytojų itin pamėgtų atlikėjų – Panevėžio muzikinio teatro styginių kvarteto ir solistės Laimos Česlauskaitės (sopranas) koncertas.

Rugpjūčio 26 d. 20 val. klasikinės ir sakralinės muzikos mėgėjus koncertų ciklas pakvies į Meškuičių Šv. Stanislovo bažnyčią, kur vyks Šiaulių kamerinio orkestro „Camerata Solaris“ ir solistės Giedrės Špečkauskaitės-Bartkienės (fortepijonas) koncertas. Orkestro meno vadovas ir dirigentas Vilhelmas Čepinskis.

O šios vasaros koncertų ciklą rugpjūčio 28 d. 13 val. vainikuos Raudėnų Šv. Baltramiejaus bažnyčioje vyksiantis akordeonininkų kvarteto „Retrato“ ir solistės Ugnės Matukaitytės (sopranas) koncertas.

Šio nuostabaus, klausytojų pamėgto koncertų ciklo globėjas – JE Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis. Koncertų ciklą rengia Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centras, šio projekto sumanytojas ir vienas pagrindinių organizatorių ir rengėjų – Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro režisierius Zenonas Gestautas.

Šį muzikinį projektą nuo pat jo gyvavimo pradžios – 2018-ųjų metų vasaros – finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Iškilaus muzikinio renginio sumanytojas ir vienas pagrindinių rengėjų Zenonas Gestautas prisimena, kad idėja rengti klasikinės ir sakralinės muzikos koncertų ciklą kilo dėl labai paprastos priežasties – Šiaulių rajone kaip oro trūko rimtosios klasikinės muzikos koncertų.

Šiaulių rajone esančios bažnyčios tokiems koncertams labai tiko dėl kelių priežasčių: buvo labai svarbu, kad klasikinė, sakralinė muzika pasiektų ir atokiausius Šiaulių rajono kampelius. Bažnyčių pastatai yra rajono miestelių, gyvenviečių ir vienintelio Šiaulių rajono miesto – Kuršėnų – puošmenos, vertingi paveldosauginiu, istoriniu požiūriu. Be to, bažnyčių erdvės yra apdovanotos puikia akustika – tai labai svarbu tokio lygio koncertams.

„Muzikinių bažnyčių naktų Šiaulių rajone“ organizatoriai į Šiaulių rajono šventoves kasmet pakviečia bene pačius garsiausius ir populiariausius Lietuvos klasikinės, sakralinės muzikos atlikėjus, žymiausius šalies solistus.

Dėl itin derančių aukšto meninio lygio muzikos atlikėjų ir puikiai istorinių bažnyčių erdves pristatančių koncertų šis muzikinis ciklas buvo pastebėtas ir kitose Šiaulių bei kaimyninio regiono savivaldybėse. Šiemet jau antrą kartą projektas „Bažnyčių naktys“ trečiąjį liepos savaitgalį vyko ne tik Šiaulių rajone, bet ir Kelmės, Raseinių rajonuose bei Šiaulių mieste. Šis projektas gimė po to, kai Šiaulių, Kelmės ir Raseinių rajonų bei Šiaulių miesto savivaldybių merai 2020 metų rugsėjo 8-ąją Šiluvoje pasirašė religinio turizmo bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią savivaldybės yra numačiusios bendradarbiavimo sritis, viena kurių yra ir kultūrinis bendradarbiavimas.

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

Informacija atnaujinta 2022-08-02 10:25

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}