Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

ĮSIMINTINA GRUZDŽIŲ SENIŪNIJOS GYVENTOJŲ IŠVYKA PAGAL SAVIVALDYBĖS VYKDOMĄ PROJEKTĄ

2023-11-21 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Gruzdžių seniūnija jau ketvirtą kartą šiais metais dalyvavo ES projekte „Parama maisto produktais ir higienos prekėmis II“ NR. EPSF-2020-V-07-01, papildomų priemonių įgyvendinimo programoje, kurį vykdo Šiaulių rajono savivaldybė.

2023 m. lapkričio 19 d. maisto ir higienos prekių gavėjų grupė vyko į įsimintiną išvyką į Kauną. Iš Gruzdžių autobusu keliavome į Kauną – laikinąją sostinę. Lankėmės Kauno IX forto muziejuje. Kauno IX forto muziejuje turiningai praleidome laiką ir susipažinome su Kauno tvirtovės IX forto istorija, gynybinio įtvirtinimo funkcijomis bei nacių ir sovietų okupacijų Lietuvoje laikotarpiais.  Tarsi kelionė laiku, aprėpianti ne vieną įvykių kupiną dešimtmetį, išgyvenimus ir skausmus. Už masyvių metalinių gergždžiančių durų – paslaptingai atrodančios požeminės susisiekimo galerijos. Keliavome tunelių labirintais po žeme. Lydimi pasakojimo apie Kauno tvirtovės istoriją, šturmą, užsukdami į įgulos slėptuves, apžiūrėdami geriamojo vandens šulinius ir amunicijos sandėlius. Ėjome pro tas duris, kurios tapo lemtingomis legendinio 64 kalinių (lavonų degintojų) pabėgimo iš forto  metu.

 Apžiūrėjome įspūdingą  paminklą, kuris pastatytas, kaip liudijimas kalinių bei holokausto aukų likimams atminti...  

Vakare aplankėme Žalgirio areną, kuri yra didžiausia arena Baltijos šalyse. Tai – ne tik Kauno „Žalgirio“ namų arena, bet ir įvairių renginių vieta nepamirštamoms emocijoms! Nepamirštamos emocijos liko ir mums stebint krepšinio varžybas. Varžybose žaidė Kauno „Žalgiris“ su Šiaulių „Šiauliais“ . Po turiningos ekskursijos keliavome namo.

Ekskursiją suorganizavo ir projektą įgyvendino Gruzdžių seniūnijos vyriausioji specialistė socialinėms išmokoms Kristina Stropė.

Informacija atnaujinta 2023-11-21 08:27

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}