Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

GYVENTOJAI, ATSARGIAI ELKIMĖS SU UGNIMI, ĮSIRENKIME NAMUOSE AUTONOMINIUS DŪMŲ SIGNALIZATORIUS!

2023-03-07 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

2022 metų Šiaulių rajone kilusių gaisrų statistika neramina: atvirose teritorijose kilo 53 gaisrai, gyvenamuose namuose – 58 gaisrai ir tai yra vieni didžiausių skaičių Šiaulių apskrityje. Pastarųjų penkerių metų statistika byloja, kad kaimo vietovėse žmonių žūva 1,7 karto daugiau nei mieste.

Šiaulių rajone 10 000 gyventojų tenka 42,6 gaisrų, pagal šią statistiką 2022 metais mūsų rajonas tarp septynių Šiaulių apskrities savivaldybių yra trečioje vietoje. O pagal bendrą 2022 metais apskrityje kilusių gaisrų skaičių daugiausia gaisrų – 177 kilo Šiaulių mieste, o Šiaulių rajone – net 174.

Prasidėję nauji 2023 metai taip pat nebuvo ramūs: vasario 12 d., kilus gaisrui daugiabutyje Paringuvio kaime, žuvo 1971 metų gimimo vyras. Artimųjų teigimu, dažnai rūkydavęs lovoje. Tragiško gaisro priežastis, nusinešusi žmogaus gyvybę, – neatsargus rūkymas (neatsargi veikla). Gaisro metu buvo padaryta didelė žala kaimyniniams butams. Bute, kur kilo gaisras, deja, nebuvo įrengtas autonominis dūmų signalizatorius. Dėl šio įvykio policijoje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Šiaulių rajono savivaldybės administracija kreipiasi į gyventojus prašydama ir ragindama atsargiai ir atsakingai elgtis su ugnimi bei įsirengti butuose ir namuose autonominius dūmų signalizatorius (jų kaina priklauso nuo kokybės, pigiausias kainuoja nuo 6 Eur).

Šiaulių rajono savivaldybės administracija, vykdydama Šiaulių rajono savivaldybės gaisrų prevencijos 2022-2024 metams priemones, ir šiais metais yra numačiusi pirkti ir nemokamai sumontuoti gyventojų namuose autonominių dūmų signalizatorių. Apie akcijos pradžios laiką rajono gyventojus informuosime papildomai.

Šiaulių rajono savivaldybės administracijos teisės ir personalo administravimo skyriaus vyriausiasis specialistas Jonas Kiriliauskas

PGT nuotrauka

Informacija atnaujinta 2023-03-07 10:45

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}