Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

DĖL VAKCINACIJOS ATNAUJINIMO VAKCINA „COVID-19 VACCINE ASTRAZENECA“

2021-03-22 Komentarai (2) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) atnaujinus vakcinacijos nuo koronaviruso (COVID-19) tvarką dėl skiepijimo „AstraZeneca“ vakcina, Šiaulių rajone taip pat atnaujintas skiepijimas šia vakcina.

Akcentuojama, kad SAM atnaujinta Gyventojų skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama COVID-19 (koronaviruso infekcijos) vakcina organizavimo tvarka, leidžia gyventojams pasirinkti, kurio gamintojo vakcina skiepytis. Nepaskiepyti asmenys, priklausantys anksčiau vakcinuotoms prioritetinėms grupėms, pasiskiepyti gali bet kuriuo metu, kai tik pareikš norą.

Europos vaistų agentūra: vakcina saugi, efektyvi ir veiksminga

Sveikatos apsaugos ministerija skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina atnaujino  atsižvelgdama į Europos vaistų agentūros (EVA) Farmakologinio budrumo rizikos vertinimo komiteto 2021 m. kovo 18 d. pateiktą informaciją), kurioje nurodoma, kad COVID-19 Vaccine AstraZeneca yra saugi, efektyvi ir veiksmingai apsaugo nuo COVID-19 infekcijos bei jos nauda, kovojant su COVID-19 ligos plitimu ir toliau nusveria galimų šalutinių poveikių riziką.

SAM pabrėžia, kad EVA Farmakologinio budrumo rizikos vertinimo komitetas taip pat patvirtino, jog vakcina „AstraZeneca“ nėra susijusi su padidėjusia kraujo krešulių (tromboembolinių reiškinių) rizika; taip pat nėra įrodymų, kad tromboembolijos atvejai būtų susiję su tam tikromis vakcinos serijomis ar tam tikromis vakcinos gamybos vietomis.

Gyventojams suteikta galimybė rinktis vakciną

Šiuo metu rajone vakcinaciją vykdantis Šiaulių rajono pirminės sveikatos priežiūros centras turi 490 vakcinos dozes. Ministerija informuoja, kad kviečiami vakcinuotis gyventojai nuo šiol bus informuojami, kokia vakcina siūloma skiepytis. Jei asmuo atsisakys siūlomos vakcinos – su juo bus susisiekiama vėliau, kai vakcinavimo centre atsiras galimybė vakcinuotis kito gamintojo vakcina.

Jeigu vakcinavimo centras turės kelių gamintojų vakcinas ir jos nebus rezervuotos skiepijimui antrąja doze, gyventojas galės pasirinkti vakciną, kuria pageidauja būti skiepijamas. Atnaujinta vakcinacijos tvarka taip pat numato galimybę gyventojams, kurie priklauso anksčiau skiepytoms prioritetinėms grupėms, gauti vakciną bet kuriuo metu.

Registracija dėl vakcinacijos: kur ir kaip kreiptis?

Numatytu metu skiepijamos prioritetinės grupės asmenys vakcinacijai registruojasi patys arba juos registruoja skiepijančios įstaigos darbuotojai. Skiepijamai prioritetinei grupei priklausantys, bet kvietimo nesulaukiantys gyventojai raginami patys kreiptis į savo gydymo įstaigą arba savivaldybę.

Kaip registruotis? Pageidaujantys skiepytis nuo COVID-19 ligos Šiaulių rajono gyventojai registruojasi toje Šiaulių rajono sveikatos priežiūros įstaigoje, kurioje yra prisirašę:

  • Šiaulių rajono PSPC(Kuršėnų poliklinika, visos rajono ambulatorijos, šeimos gydytojo kabinetai) prisirašę registruojasi mob. 8 675 65595;
  • Gruzdžių ambulatorijoje– (8 41) 372331, mob. 8 659 263728 659 263808 683 02433;
  • Kuršėnų klinikoje UAB ,,Medicinos namai"– 8 612 241118 616 46937.

Gavę kvietimą, bet dėl objektyvių priežasčių skiepytis neatvykę gyventojai, gali bet kada vėliau registruotis iš naujo.

Dėl prioritetinių grupių

Vakcinacija vyksta laikantis sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtinto prioritetinių grupių eiliškumo. Siekiant paspartinti vakcinacijos procesą gydymo įstaigoms leista pereiti prie toliau iš eilės esančios prioritetinės grupės arba grupių, jeigu nepavyksta paskiepyti pirmiau esančios grupės asmenų ir dėl to įstaiga nesunaudoja visų per savaitę pristatytų vakcinos dozių.

Atkreipiame dėmesį į skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama COVI-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina prioritetinių gyventojų grupes (nuoroda į sąrašą : V-3006 Dėl skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakc... (e-tar.lt), kurios patenka į prioritetų sąrašą,  įstaigų bei įmonių darbuotojai dėl vakcinos turėtų kreiptis į savo vadovybę. Vadovas arba jo įgaliotas asmuo turi sudaryti pageidaujančių skiepytis darbuotojų sąrašą ir jį pateikti savivaldybės vakcinavimo centrui (Šiaulių rajono savivaldybės vakcinaciją organizuojanti asmens sveikatos priežiūros įstaiga - Šiaulių rajono pirminės sveikatos priežiūros centras) el. p. info@siauliupspc.lt

Telefonai pasiteiravimui:

Šiaulių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro atsakingas asmuo už vakcinaciją- Birutė Pašakinskienė, mob. tel. 8 (816) 43 981;

Šiaulių rajono savivaldybės vakcinacijos koordinatorius- Inga Rimgailienė, mob. tel. 8 (612) 45 519.

Daugiau aktualios informacijos dėl COVID-19 :

https://www.siauliuraj.lt/covid-19/2280;

https://www.siauliuraj.lt/covid-19/vakcinavimas/2542

https://koronastop.lrv.lt/#informacijos-saltiniai

https://nvsc.lrv.lt/lt/naujienos/visuomenei

https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/koronavirusas

Šiaulių rajono savivaldybės informacija, parengta pagal SAM pranešimus

Informacija atnaujinta 2021-04-06 14:40

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}