Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

DĖL INFORMACIJOS APIE SKIEPIJIMĄ "ASTRAZENECA" VAKCINA

2021-02-19 Komentarai (2) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija išplatino pranešimą visuomenei dėl atnaujinto vakcinacijos plano https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/atnaujintas-vakcinacijos-planas. Sulaukus didesnio susidomėjimo vakcinų tipais Sveikatos apsaugos ministerija praneša: „Atsižvelgus į Pasaulio sveikatos organizacijos, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos ir Nepriklausomų ekspertų patariamosios tarybos pateiktas rekomendacijas, priimtas sprendimas „AstraZeneca“ vakcina skiepyti asmenis, vyresnius nei 18 metų. Taip pat nuspręsta šio gamintojo vakcina skiepyti visus gyventojus nuo 18 metų, tarp pirmo ir antro skiepo darant 12 savaičių pertrauką.

Visoms sveikatos priežiūros įstaigoms, kurios vykdo vakcinaciją, yra išplatinta informacija, kad galimoms kontraindikacijoms įvertinti naudojami kontroliniai kontraindikacijų patikrinimo klausimynai, pateikti Imunoprofilaktikos organizavimo ir atlikimo tvarkos apraše. Kontrolinių kontraindikacijų patikrinimo klausimynų tikslas įvardinti pagrindinius standartinius klausimus, į kuriuos sveikatos priežiūros specialistas turi turėti atsakymus (atsakytus pasirinkta forma) prieš skiriant skiepijimus, kad galėtų įvertinti galimas kontraindikacijas.

Su Europos vaistų agentūros tyrimu dėl AstraZeneca vakcinos galima susipažinti čia: https://www.ema.europa.eu/en/documents/overview/covid-19-vaccine-astrazeneca-epar-medicine-overview_lt.pdf

Kaip 2021 02 17 informuoja portalas lrt.lt, premjerė Ingrida Šimonytė kviečia gyventojus pranešti apie galima šalutinį „AstraZeneca“ vakcinos nuo koronaviruso poveikį, bet pabrėžia, kad ją naudoti yra saugu. Anot Vyriausybės vadovės, visi galimi šalutiniai poveikiai aprašyti vakcinos informacinėje medžiagoje.

„Nesaugių vakcinų tikrai neleistumėme naudoti, bet situaciją stebime. „AstraZeneca“ vakcinavimas yra prasidėjęs tik praktiškai šiomis savaitėmis, todėl kad ji pati atkeliavo į Lietuvą visiškai neseniai. Išsamaus vertinimo neturime, kokia dalis žmonių, kurie pajuto tuos simptomus, nuo bendros skiepijimų imties. Bet praktiškai nuo bet kurių vaistų naudojimo kažkuri imtis, kažkuri dalis žmonių paprastai būna“, – spaudos konferencijoje pasakytus premjerės I. Šimonytės žodžius cituoja portalas lrt.lt.

Parengta pagal SAM, lrt.lt pranešimus

SAM nuotrauka

Informacija atnaujinta 2021-02-19 14:34

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}