Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

DAUGĖLIŲ MIKRORAJONO GATVIŲ IR ŠALIGATVIŲ REKONSTRUKCIJA ŽENKLIAI KEIČIA GYVENVIETĖS APLINKĄ

2022-10-18 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Vieninteliame Šiaulių rajono mieste – Kuršėnuose, intensyviai tvarkoma viena judriausių miesto arterijų – Daugėlių gatvė ir visas tankiai apgyvendintas Daugėlių mikrorajonas. Baigta rekonstruoti labai ilgai remonto laukusi Pramonės gatvė, šiuo metu baigiami remonto darbai Pramonės ir Daugėlių gatvių sankryžoje, tiesiamas pėsčiųjų takas tarp Šiaulių technologijų mokymo centro Kuršėnų skyriaus ir Pramonės gatvės, o dar 2021 metais baigti rekonstruoti beveik 2 kilometrai Daugėlių gatvės pėsčiųjų–dviračių takų, įrengtas modernus apšvietimas, dalyje gatvės paklotas naujas asfaltas, iš esmės pagerino mikrorajono patrauklumą ir gyvenimo kokybę.

Šiaulių rajono savivaldybės vadovai – meras Antanas Bezaras, mero pavaduotojas Česlovas Greičius, Administracijos direktorius Gipoldas Karklelis drauge su projekto vadovu Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vyriausiuoju specialistu Audriumi Zatursku vyko apžiūrėti vykdomų darbų.

Atnaujinta Kuršėnų Pramonės gatve gyventojai naudojasi, yra patenkinti, nes labai ilgai laukta šios gatvės remontų, gyventojai patirdavo daug nepatogumų – gatvė buvo nusidėvėjusi, ištrupėjusi, nesaugi ir nepatogi, nors judri, nes veda į pamėgtą gyventojų ir miesto svečių poilsio zoną – Pušyną, vaizdingas Ventos pakrantes. Kita Pramonės gatvės dalis tarnauja verslo įmonėms, yra viena iš susisiekimo arterijų su Daugėlių mikrorajonu.

Projekto vadovas Audrius Zaturskas vardijo, kad rekonstruojant Pramonės gatvę buvo paklota nauja asfalto danga, įrengti nauji pėsčiųjų šaligatviai, naujas apšvietimas. Kad būtų tinkamai surenkamas lietaus vanduo, įrengti nauji lietaus nuotekų tinklai. Taip pat įrengti mažosios architektūros elementai – suoliukai, šiukšliadėžės, dviračių stovai. Atnaujinta asfalto danga einanti ir per Daugėlių pušyną. Šiuo metu baigiama remontuoti Daugėlių ir Pramonės gatvių sankryža.

Bendras rekonstruotos Pramonės gatvės ilgis – 1200 metrų, lėšos – iš Kelių priežiūros plėtros programos ir Savivaldybės biudžeto.

Kitas svarbus Daugėlių gatvės objektas – pėsčiųjų tako tarp Šiaulių technologijų mokymo centro Kuršėnų skyriaus ir Pramonės gatvės įrengimas. Duotas pažadas gyventojams – vykdomas. Buvo žadėta, kad Daugėlių gatvės rekonstrukcija vyks dviem etapais. Pirmuoju etapu dar 2021 metais buvo rekonstruota beveik 2 kilometrai Daugėlių gatvės pėsčiųjų–dviračių takų nuo autobusų stoties iki Pramonės gatvės: šiuo etapu dešinėje Daugėlių gatvės pusėje pėsčiųjų takas buvo rekonstruotas iki Šiaulių technologijų mokymo centro Kuršėnų skyriaus (buvusi Kuršėnų politechnikos mokykla), o dabar, antruoju etapu, šaligatvis gyventojų patogumui įrengiamas nuo buvusios politechnikos mokyklos iki pat Pramonės gatvės.

Gyventojai džiaugiasi, kad pirmuoju rekonstrukcijos etapu buvo ne tik rekonstruoti nusidėvėję pėsčiųjų ir dviračių takai, bet ir pertvarkytos Daugėlių – Kurtuvėnų, Daugėlių – Aušros ir Daugėlių – Pušyno gatvių sankryžos, sutvarkyta aplinka, įrengtas gatvių ir sankryžų ženklinimas, pastatyti eismo ženklai, autobusų stotelių paviljonai, dviračių stovai, įrengti suoliukai, įrengtas kryptinis perėjos apšvietimas, taip pat atnaujinta dalis Daugėlių gatvės asfalto dangos.

Visi šie darbai labai reikalingi vienintelio Šiaulių rajone ir trečio pagal dydį Šiaulių regione – Kuršėnų miesto patrauklumui didinti ir gyventojų gyvenimo kokybei gerinti.

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė, Kultūros skyriaus specialistas Zigmas Ripinskis

Autorių nuotraukos

Informacija atnaujinta 2022-10-18 18:07

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}