Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

BIČIULIŠKAME POKALBYJE SU UKRAINOS DOLYNOS SAVIVALDYBE – APIE TOLESNIO BENDRADARBIAVIMO GAIRES

2024-02-15 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

2024 m. vasario 14 d. įvyko Šiaulių rajono ir Dolynos (Ukraina) savivaldybių vadovų nuotolinis susitikimas aptariant artimiausius bendradarbiavimo planus, karo alinamos Ukrainos ir jos žmonių situaciją bei lūkesčius.

Šiaulių rajono savivaldybės meras Česlovas Greičius, vicemeras Eimantas Kirkutis, administracijos direktorius Gipoldas Karklelis, mero patarėja Rita Žadeikytė bei Ekonomikos ir verslo plėtros skyriaus vyriausioji specialistė turizmui Jurgita Jurgaitienė susitikime su Dolynos meru Ivan Dyriv ir šios savivaldybės tarptautinių ryšių bei projektų valdymo specialistėmis aptarė tolimesnio savivaldybių bendravimo gaires.

„Nors tiesioginių karo veiksmų Dolynos savivaldybėje nevyksta, bet pas mus stabiliai sunku ir įtempta. Didelę dalį surinktų mokesčių skiriame šalies karo reikmėms, neseniai sprogo šalia mūsų, tikėtina, kad pasiklydusi galinga bomba – žuvusių nėra, bet apgadinti pastatai, o baisiausia, kad nėra ramybės ir dar greitai jos nenusimato... Bet labiausiai sunku, kai reikia laidoti jaunus žuvusius mūsų savivaldybės didvyrius“, -- jautriai pasakojo Dolynos meras Ivan Dyriv.

Nuo karo pradžios iki dabar žuvo 52 kariai Dolynos savivaldybės žmonės, dar apie 20 yra laikomi dingę be žinios.

Šis karas ilgas ir sunkus, bet gyvenime negali būti vien tamsu, niūru ir juoda – Dolynos meras pasidžiaugė, kad tikriausiai įvyks planuojamas jų savivaldybės delegacijos bei meno kolektyvų vizitas į Šiaulių rajone gegužę vyksiančią Dainų šventę.

„Labai ruošiamės ir labai laukiame susitikimo su žmonėmis, kurie pirmieji vos prasidėjus karui ištiesė pagalbos ranką ir atsiuntė į mūsų savivaldybę tokią reikšmingą humanitarinę pagalbą“, – sakė Dolynos meras Ivan Dyriv.

Jis detaliai prisimena tą dieną, kai, Šiaulių rajono savivaldybės tarybai pritarus, 2022 metų kovą Dolyną pasiekė humanitarinis krovinys iš Šiaulių rajono už daugiau, nei 100 tūkst. Eur. Įvairiausių maisto produktų, medikamentų, priemonių, reikalingų kare buvo nupirkta ir išsiųsta į Ukrainą. Šiai humanitarinei pagalbai 50 tūkst. Eur skirta iš Savivaldybės biudžeto, dar 50 tūkst. Eur skyrė ūkininkas Česlovas Karbauskis, o 1000 Eur paaukojo Gruzdžių ambulatorija.

„Tai buvo ne tik labai reikšminga, bet pirmoji Humanitarinės pagalbos siunta į mūsų Savivaldybę. Už tai mes esame labai dėkingi“, – akcentavo Dolynos meras.

Karo metu Dolynos savivaldybė susidraugavo su nemažai užsienio šalių, bet lietuviams – Šiaulių rajono savivaldybei, pasak mero I. Dyriv, yra ypač dėkingi ir už jų vaikų poilsio stovyklą gražioje ir draugiškoje Lietuvoje. Dolynos meras pasakojo, kad šioje stovykloje dalyvavę Ukrainos vaikai iki šiol dalijasi puikiais prisiminimais, kai 2022 metų liepos pabaigoje – rugpjūčio pradžioje Šiaulių rajono savivaldybė surengė 36 Dolynos vaikams ir 4 pedagogams puikią pažintinę poilsinę stovyklą.

Dolynos meras Ivan Dyriv perdavė šilčiausius linkėjimus kadenciją baigusiam buvusiam Šiaulių rajono savivaldybės merui Antanui Bezarui, taip pat visiems rajono tarybos nariams, kurie pritarė dėl pagalbos jų savivaldybei.

Dolynos atstovai taip pat domėjosi, kiek Šiaulių rajone yra apsistoję ukrainiečių, kaip jie laikosi, ar turi darbų.

Susitikime kalbėta ir apie tai, kokios pagalbos šiuo metu reikia Dolynos savivaldybės žmonėms. Dolynos savivaldybės meras Ivan Dyriv patikino, kad pagalba reikalinga, nes šis karas labai nualino šalį ir jos žmones.

„Šis karas ne tik žiaurumai, bet ir labai aiškus bendrystės su kaimyninėmis šalimis jausmas. Be bičiuliškos pagalbos neįmanoma būtų išsilaikyti. Nuolatinis bendravimas su Šiaulių rajono savivaldybės vadovais, tarybos narių palaikymas, dėmesys ir broliška rajono žmonių pagalba yra labai svarbu“, – susitikimo metu kartojo Dolynos meras.

Šiaulių rajono savivaldybės ir Ukrainos Dolynos savivaldybės bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 2022 m. liepos 12 d. – Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras, įpareigotas Šiaulių rajono savivaldybės tarybos, pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Dolynos miesto tarybą atstovaujančiu meru Ivan Dyriv. Pasirašymas vyko nuotoliniu būdu.

Tačiau dar iki bendradarbiavimo sutarties pasirašymo vyko gražus Šiaulių rajono ir Dolynos savivaldybių bendravimas. Šiaulių rajono ir Dolynos savivaldybių ryšiai užsimezgė 2021 metų rudenį pradėjus dalyvauti projekte „Pasitikėjimo tiltai“.

2022 metais išsiųsta humanitarinįė pagalba į Dolynos savivaldybę, surengta ukrainiečių vaikų stovykla neliko nepastebėtas net ir Europos Sąjungos mastu –  2022 m. gruodį Grenoblyje (Prancūzija) vykusioje Europos savivaldybių ir regionų tarybos organizuotoje PLATFORMA apdovanojimų ceremonijoje Šiaulių rajono savivaldybė už ypatingą tarptautinį įsipareigojimą ir paramą Ukrainos partneriams buvo apdovanota specialiuoju žiuri prizu.

Šiaulių rajono savivaldybės informacija ir nuotraukos

Informacija atnaujinta 2024-02-15 09:56

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}