Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

BAZILIONIŠKIŲ ORGANIZUOTAME LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENOS ŽYGYJE – APLANKYTA ROMUALDO OZOLO TĖVIŠKĖ, PASIDŽIAUGTA GAMTA

2024-02-17 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Vasario 16-oji – svarbi diena Lietuvai, svarbi ji ir kiekvienam iš mūsų. Šiaulių r. savivaldybės kultūros centro Bazilionų filialo darbuotojai šią šventę Bubių seniūnijos gyventojams pasiūlė švęsti aktyviai ir patriotiškai – pėsčiųjų žygyje.

Žygyje dalyvavo 25 Bubių seniūnijos gyventojai, žygis tęsėsi maždaug 8 kilometrus. Pirmasis sustojimas – Romualdo Ozolo – žmogaus, kuris labai mylėjo Tėvynę ir visas savo jėgas paskyrė jos laisvei ir nepriklausomybei – tėviškėje. Geras jausmas apima širdį kai prisilieti prie du šimtmečius šioje sodyboje augančios kriaušės arba prie ąžuolo, kurį pasodino būsimasis Sąjūdžio architektas. Įsiamžinta nuotraukoje prie paminklinio akmens su „Atkurtos Lietuvos šimtmečio“ atminimo lentele skirta filosofui, filantropui, signatarui Romualdui Ozolui.

Toliau žygio maršrutas vedė link Geluvos ežero.  Žygiavome šio ežero pakrante, aplankėme Pageluvio piliakalnį, Barsukyno ozą, Dubuko ežerą. Tiesa, eiti darėsi vis įdomiau, nes visame maršrute žygeiviams pailsėti leido ir apie visus gamtos objektus įdomiai pasakojo kraštotyrininkas, gamtos mylėtojas ir žinovas bazilioniškis Vidmantas Lopeta. O kai kuriuose sustojimuose jį pavaduoja žmona Edita, kuri apie kiekvieno medžio, krūmo ar žolelės teikiamą naudą mūsų visų sveikatai gali pasakoti be galo.

Taip bekeliaujant ir besiklausant įdomių pasakojimų pasiekėme gražią šalia Geluvos ežero esančią aikštelę. Čia skambėjo muzika, kūrenosi laužas, garavo arbata, Bazilionų bibliotekininkė Asta į dubenėlius deda gardžią košę ir siūlo visiems pasistiprinti.

Ragaujant košę ir geriant mėtų arbatą aptarime truputį kitokį Lietuvos atkūrimo dienos šventimą ir skirstomės namo – kas į Bazilionus, kas į Bubius, o kas ir dar toliau. Tiesa, grįžę namo visi dar pasidalina įspūdžiais ir nuotraukomis socialiniuose tinkluose: „Prasminga, smagi, skani šventė...“, „Puikiai praleistas laikas, ačiū organizatoriams...“, „Labai norėjau eiti į šį žygį, puikiau ir būti negali...“, „Ačiū už nuostabiai praleistą laiką, įdomų pasakojimą gamtininkų Editos ir Vidmanto. O jau košės skanumas... Iki kitų susitikimų“.

Gal tai naujos Bubių seniūnijos gyventojų tradicijos pradžia? Juk gražių ir įdomių maršrutų šioje seniūnijoje yra tikrai daug.

Bazilionų filialo informacija ir nuotraukos

Informacija atnaujinta 2024-02-17 20:45

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}