Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

APDOVANOJIMŲ GAUSA BĖGIMO ŠVENTĖJE, SKIRTOJE KURŠĖNŲ MIESTO IR SPORTO MOKYKLOS JUBILIEJAMS

2023-05-23 Komentarai (0) Naujienos Dalintis

2023 m. gegužės 19 dienos vakarą Kuršėnuose šeštąjį kartą vyko šventinis bėgimas “Kuršėnams 460”, skirtas Šiaulių r. Kuršėnų sporto mokyklos 50-mečiui. Į bėgimo šventę susirinko per 210 dalyvių iš visos Lietuvos, nes tai buvo ir Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos taurės varžybų paskutinis etapas. Pasivaržyti su Šiaulių rajono bėgikais atvyko sportininkai iš Kauno, Klaipėdos, Trakų, Šiaulių, Joniškio, Vilniaus, Panevėžio, Skuodo, Radviliškio, Kelmės, Pakruojo ir kitų miestų ir miestelių.

Rungtyniauta įvairiose amžiaus grupėse – jauniausiai dalyvei vos dveji metukai, o vyriausiajam per septyniasdešimt metų. Nuotoliai buvo trys: jauniausi bėgo 460 m aplink Ventos upės salą, vyresni 2.5 kilometro (1 ratas) arba 10000 metrų (4 ratai) aplink Kuršėnus, palei Ventos upę, kuriuos bėgdami dalyviai įveikė net 3 tiltus.

Pačių jauniausiųjų bėgikų grupėje, įveikę 460 m distanciją, nugalėtojais tapo kuršėniškis Lukas Lapukas ir kelmiškė Fausta Liebaitė.

2.5 kilometro distanciją savo amžiaus grupėje greičiausiai įveikė kelmiškis Vilius Danilovas, Marius Diliūnas iš Pakruojo, Nikoleta Pantu iš Klaipėdos, Neda Dovidaitytė ir Viltė Tamošaitytė iš Šiaulių rajono.

Dešimties kilometrų distancijoje greičiausi buvo: Aurimas Rimkus (Šiauliai-Kuršėnai), Viktorija Varnagirytė iš Vilkaviškio, šiaulietis Ernestas Vedeikis, Jūratė Ubartienė iš Skuodo ir Audronė Borusienė iš Kauno.

Po finišo dalyviai galėjo atsigaivinti „Tyrumos“ vandeniu ir pasivaišinti „Citmos“ vaisiais. Kiekvienas įveikęs nuotolį gavo po atminimo medalį. Visi amžiaus grupių nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti medaliais, „S-sportas“ sportiniais prizais, Adelės Mačiulaitienės medumi, o grupių nugalėtojams įteikti originalūs moliniai ąsočiai. 2.5 kilometro bėgimo greičiausia mergina ir greičiausias vaikinas bei 10 km bėgimo 3 greičiausios bėgikės moterys ir 3 greičiausi bėgikai vyrai apdovanoti „Interscalit“ antklodėmis. Dar tą vakarą buvo apdovanoti ir 2022 metų Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos (LBMA) sezono bendroje įskaitoje pirmas šešias vietas užėmę klubai bei LBMA individualios taurės nugalėtojai ir prizininkai, jų tarpe mūsų rajono atstovai. M grupėje trečia buvo Karina Vlasovaitė. M-16 grupėje visą podiumą užėmė mūsiškės: nugalėtoja tapo Rugilė Pargalgauskaitė, antra – Viltė Tamošaitytė, trečia – Melana Asačiova. M-30 grupėje nugalėtoja tapo Viktorija Varnagirytė. M-40 grupėje antra buvo Jurgita Žirkauskaitė. M-45 grupėje trečiąją vietą užėmė Dalia Lukošienė. M-50 grupėje antra buvo Renata Macijauskienė. V-13 grupėje nugalėtoju tapo Kajus Dautaras, o trečias buvo Arijus Kulevičius. V-16 grupėje nugalėtoju tapo Aredas Domarkas, o Renaldas Matulas buvo trečias. V-19 grupėje, eilinį sykį, podiumą užėmė mūsiškiai: Matas Baura tapo nugalėtoju, Deividas Rastokas buvo antras, o Mikas Montvilas užėmė trečią vietą. V-40 grupėje antras buvo Remigijus Zalumskis. V-50 grupėje antrąją vietą užėmė Ernestas Vedeikis. V-55 grupėje, taipogi, antras buvo Rimgaudas Bučinskas.

Nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti medaliais, taurėmis bei rėmėjų įsteigtais prizais. Tarpklubinėje įskaitoje Šiaulių rajono sporto klubas „Lukas“ užėmė antrąją vietą bei buvo apdovanotas taure ir diplomu-paveikslu.

Bėgimo šventę organizavo Kuršėnų sporto mokykla ir Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija, partneris Šiaulių rajono savivaldybė.