Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

20-OJI ŠIAULIŲ VYSKUPIJOS ŠEIMŲ ŠVENTĖ ŽAVĖJO DVASINGUMU, NUOŠIRDUMU IR ĮSPŪDINGU KUNIGO KULINARINIU ŠOU

2020-01-12 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Sekmadienį į Šiaulių areną tikinčiuosius iš visos Lietuvos sukvietė 20-oji Šiaulių vyskupijos šeimų šventė “Aš esu Gyvybės Duona“, kurios sumanytojas ir globėjas - JE Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis. Neįtikėtinai gilios ir linksmos energijos šiai šventei suteikė svečias kunigas Leo Patalinghug su kulinariniu šou - per maistą ir tikėjimą apie šeimos santykius “Kad skirtingi požiūriai nesugadintų vakarienės džiaugsmo“.

Šv. Mišias koncelebravo popiežiaus Pranciškaus paskirtasis Šventojo Sosto atstovas Lietuvai arkivyskupas Petaras Rajičius, dalyvavo arkivyskupas Gintaras Grušas bei visi Lietuvos vyskupijų vyskupai, Šiaulių vyskupijos kunigai.

20-ąją Šiaulių vyskupijos šeimų šventę aplankė gausybė garbių svečių: Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, Seimo narys šiaulietis Stasys Tumėnas, sveikatos ministras, kilęs iš Užvenčio, Aurelijus Veryga, taip pat parlamentarai Rimantė Šalaševičiūtė, Rimantas Dagys, Egidijus Vareikis, Vilija Aleknaitė Abramikienė ir kiti. Šeimų šventėje, kaip ir kasmet, dalyvavo ir Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras, Šiaulių miesto meras Artūras Visockas su šeimomis, taip pat kitų Šiaulių apskrities savivaldybių merai.

Šiaulių vyskupijos šeimų šventės sceną puošė įspūdingi Šiaulių rajono savivaldybėje esančio ir jos prižiūrimo Kryžių kalno vaizdai.

JE Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis padėkojo Šiaulių rajono ir Šiaulių miesto merams ir savivaldybėms už pagalbą vyskupijos bažnyčioms bei rengiant kasmetinę Šiaulių vyskupijos šeimų šventę, taip pat paprašė melstis už šių savivaldybių darbuotojus ir gyventojus.

Apaštalinis nuncijus Lietuvai arkivyskupas Petaras Rajičius įkvepiantį pamokslą apie šeimą, jos patiriamą gėrį ir sunkumus skaitė lietuviškai.

Mišių metų šlovinimo kūrinius įspūdingai atliko ir puikią renginio energiją kūrė Gospel choras ir jo vadovė Kristina Žaldokaitė.

Šventėje dalyvavusios šeimos atnaujino vienas kitam duotą Santuokos priesaiką, tai sujaudino daugelio dalyvavusiųjų širdis.

Antroji šventės dalis įnešė įspūdingos jėgos ir energijos – katalikų kunigo Leo Patalinghug, kilusio iš Filipinų, gyvenančio JAV, kulinarinis šou. Leo yra profesionalus kulinaras, buvęs breiko šokėjas, kovos menų meistras. Charizmatiškasis kunigas šventėje gamino makaronų pastą ir visą tai, ką su ingredientais ir įrankiais atliko gamindamas šį patiekalą, pritaikė tikėjimo tiesoms visus nustebindamas netikėtomis įžvalgomis. Pavyzdžiui, kokią tikėjimo pamoką galima gauti iš svogūno pjaustymo?  Jeigu atidarai langą ir įleidi į kambarį daugiau oro – nuo svogūno nebeašaroji. Taip pat ir su gyvenimiškais sunkumais – įsileisk gaivaus oro į savo problemą, pažvelk plačiau ir ji nebeatrodys tokia grėsminga.

Kunigo Leo šou buvo ir dūmų, ir ugnies, ir gardžių kvapų, daug juoko ir įžvalgų bei aplodismentų. O ragauti Leo patiekalo buvo pakviesti 20 laimingųjų, dalyvavusių loterijoje, kuriuos pamaitinti buvo pakviesti Lietuvos vyskupai. Ši įspūdinga akcija nepaliko abejingų ir tada, kai Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis savo porciją perdavė Seimo Pirmininko pirmajai pavaduotojai Rimai Baškienei, kad ši pasidalintų patiekalu su šventės svečiais.

Kunigo Leo, įspūdingai praturtinusio 20-ąją Šiaulių vyskupijos šeimų šventę, vizito organizatorė Vijoleta Vitkauskienė, Lietuvos šeimos centro vadovė.

Šventę vainikavo visuotinė padėka ir, žinoma, Šiaulių vyskupo Eugenijaus Bartulio su tūkstantiniu šventės dalyvių choru atliekama „Gliori, Gliori Aleliuja“.

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

Autorės nuotraukos

Apie fotografavimą bei viešinimą buvo pranešta renginio metu

Informacija atnaujinta 2020-01-13 06:06

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}