2019 m. spalio 16 d., trečiadienis
Spausdinti puslapio vidurį
Naujienos
PER NEVALNIKŲ ATLAIDUS KURTUVĖNIŠKIAI Į ŽAGARĘ IŠLYDĖJO KLEBONĄ ANDRIŲ VALČIUKĄ

Šeštadienį ir sekmadienį Šiaulių rajono Kurtuvėnų miestelis, kaip ir kasmet, rugsėjo pabaigoje, pakvietė į tradicinę šventę „Susitikime Kurtuvėnuose“. Šeštadienį Kurtuvėnų šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčioje vyko įspūdingas jungtinių chorų koncertas. O sekmadienį Kurtuvėnai pakvietė į Šv. Mergelės Marijos Belaisvių vaduotojos (Nevalnikų) atlaidus, kuriuose parapijiečiai atsisveikino su septynerius metus jiems tarnavusiu kunigu, klebonu Andriumi Valčiuku.

Garsiųjų Nevalnikų atlaidų šv. Mišias aukojęs Šiluvos šventovės (Apsireiškimo koplyčios) rektorius kunigas Darius Vasiliauskas pamoksle kalbėjo apie tai, kaip kartais žmogus nevalniku (belaisviu) tampa ir dėl savo nuodėmių, silpnybių, net ir dėl to, kad ne visada gali pasirinkti prieš jau nulemtas aplinkybes, todėl Nevalnikų atlaidai yra labai aktualūs ir šių dienų žmogui.

Per Nevalnikų atlaidus, kaip jau įprasta kartą metuose, - tikintiesiems buvo atsuktas ir žymusis Kurtuvėnų bažnyčios paveikslas su paslaptimi. Tai - prancūzų meistrų pagamintas dvigubas altorius. Apsukus Marijos skulptūrą, atsiveria belaisvių vaduotojų paveikslas.

Atsisveikinti ir padėkoti kunigui Andriui Valčiukui už tarnystę ne tik Kurtuvėnų, bet viso Šiaulių rajono žmonėms atvyko ir Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras. Jis padėkojo kunigui už tai, kad tarnaudamas Kurtuvėnų šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje jis tapo ryškiu susitelkusios Kurtuvėnų bendruomenės šviesuliu - žmogumi, kuriam rūpėjo ir sielovada, ir iškilios kultūros šiame krašte sklaida, ir bendruomenės gyvenimas.

Daugelį sužavėjo ne tik kunigo sielovada, bet ir kultūrinė veikla, nes kunigas buvo aktyvus daugelio Kurtuvėnuose vykusių renginių iniciatorius ir dalyvis, ne be jo pagalbos atsirado ir tradicinė šventė „Susitikime Kurtuvėnuose. Kunigas – ir aktyvus Kurtuvėnų mėgėjų teatro, vadovaujamo režisierės Ramunės Mikėnienės, aktorius, o kunigo sukurti vaidmenys nuotaikinguose vaidinimuose kviesdavo žmones į teatrų festivalius.

„Ateina diena, kai Bažnyčia pašaukia savo kareivius stiprinti kitų parapijų žmonių tikėjimo. Nuoširdžiai dėkoju Jums už tarnystę Kurtuvėnų krašto žmonėms, už Jūsų nuoširdumą ir viso Šiaulių rajono žmonių vardu linkiu toliau širdingai tęsti teisingą ir prasmingą darbą. Sėkmės Jums tarnaujant Dievui ir žmonėms“, - įteikdamas atminimo dovaną kunigui Andriui Valčiukui sakė Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras.

Atsisveikinti su kunigu bažnyčioje po atlaidų Mišių išsirikiavo žmonių eilė.

Tas sekmadienis kunigui Andriui Valčiukui tarnaujant Kurtuvėnuose buvo paskutinis, kaip ir paskutinis jo vaidintas Kurtuvėnų mėgėjų teatro spektaklis. Tądien kurtuvėniškiai su klebonu atsisveikino Antano Krikščiūno-Aibės pastatymu „Avinėlis nekaltasis“, kuriame vaidino ir pats kunigas.

Po šv. Mišių žmonės pasklido po tradicinį Kurtuvėnų aikštėje rengiamą Kiemturgį, pirko amatininkų dirbinių, ragavo vaišių, rinkosi renginiuose.

Kunigas Andrius Valčiukas perkeliamas į Žagarės Šv. Petro ir Pauliaus parapiją, o į Kurtuvėnus atkeliamas žagariškiams tarnavęs kunigas, klebonas Marius Dyglys.

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

Autorės nuotraukos

Sutikimas viešinti gautas

 

Twitter Facebook

Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Spausdinimo versija Atgal