2019 m. lapkričio 14 d., ketvirtadienis
Spausdinti puslapio vidurį
Naujienos
SUSITIKIMAS „TOKSIKOJE“: NUO ALYTAUS GAISRO PADARINIŲ IKI TAPYBOS IR MENO RŪŠIUOTI ATLIEKAS

Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras, administracijos direktorius Gipoldas Karklelis drauge su Seimo nariais Stasiu Tumėnu, Aurimu Gaidžiūnu, Valerijumi Simulik, taip pat Šiaulių miesto meru Artūru Visocku, Bridų ir Medelyno gyventojais lapkričio 4 dieną, pirmadienį, dalyvavo pavojingų atliekų deginimo bendrovės „Toksika“ surengtame susitikime. Aptarta svarbi aktualija dėl Alytaus gaisro padarinių ir galimybių deginti „Toksikoje“ ten susidariusias pavojingas atliekas. Taip pat pristatyta ir menininkų kūryba atliekų rūšiavimo tematika.

UAB „Toksika“ veiklą, bendrovės galimybes deginti Alytaus gaisro padarinius - pavojingas atliekas pristatė bendrovės valdybos pirmininkas Dangirutis Janušas, generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas, komercijos direktorius Lukas Andronavičius, taip pat dalyvavo Šiaulių filialo direktorius Bronislovas Skarbalius, kiti atsakingi „Toksika“ specialistai.

Bendrovės „Toksika“ vadovai pristatė, kad ketvirtąją Alytaus gaisro parą jie buvo nuvykę į gaisro, kuriame degė didžiuliai kiekiai padangų, vietą. Parsivežė, kaip patys teigė, apie 2 kilogramus degėsių, kuriuos sudaro degusių padangų likučiai – įvairios vielos, susilydžiusios gumos gabalai.

UAB „Toksika“ vadovų teigimu, kol kas bendrovė nenusprendė, ar imsis deginti šias pavojingas, po gaisro likusias atliekas. Jie tikino – padangų jie deginti negali, tačiau dėl gaisro likučių deginimo dar svarstys, tirs, kokios medžiagos sudaro tuos degėsius, kaip tai paveiktų aplinką.

„Toksika“ vadovai apie tai kalbėjo ir su arčiausiai pavojingų atliekų deginimo gamyklos gyvenančiais žmonėmis. Kol kas į klausimą, ar tikrai „Toksika“ galėtų imtis gaisro atliekų deginimo, dar neatsakyta.

Šiaulių rajono vadovų – mero Antano Bezaro, administracijos direktoriaus Gipoldo Karklelio pozicija šiuo klausimu – vienareikšmiška: būtina pasakyti aiškų „ne“, jeigu tai sukels nors menkiausią pavojų rajono gyventojams, o ar kils net menkiausias pavojus gyventojams, turi būti atlikti išsamūs tyrimai ir specialistai turi duoti labai aiškius atsakymus.

„Mes turime rūpintis ne Alytaus gaisro pavojingomis atliekomis, o Šiaulių rajono gyventojų sveikata“, - sakė Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras.

Susitikimo metu taip pat pristatyta ir nauja bendrovės švietimo iniciatyva „Menas tvarkyti atliekas“. Siekdama visuomenei papasakoti apie atliekų tvarkymo procesą, atsakingą požiūrį į aplinką, įmonė pasitelkė menininkus. Pirmasis meno kūrinys šia tema nutapytas „Toksikos“ Šiaulių padalinyje – ant deginimo įrenginio sienos dailininkas Martynas Aušbikavičius nutapė beveik 300 kvadratinių metrų paveikslą, atspindintį visą pavojingųjų atliekų tvarkymo procesą. Į paveikslo pristatymo renginį atvyko ir Šiaulių dailės mokyklos moksleiviai su savo tapybos darbais – vaikai pateikė savo interpretacijas „Toksikos“ paveikslo tema. Iš šių darbų buvo surengta paroda.

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

Autorės nuotraukos

Sutikimas viešinti gautas

 

Twitter Facebook

Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Spausdinimo versija Atgal