2019 m. spalio 15 d., antradienis
Spausdinti puslapio vidurį
Aktualijos
ŠIAULIŲ AVMI APTARNAVIMO SPECIALISTAI NUO LIEPOS 1-OSIOS DIRBS KITAIP

2019 m. birželio 27 d., Šiauliai. Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Šiaulių AVMI) informuoja, kad nuo liepos 1-osios keičiasi Šiaulių AVMI Mokestinių prievolių departamento struktūra. Vietoje šiuo metu esančių trijų skyrių – Šiaulių gyventojų, Šiaulių įmonių ir Rajonų, kuriam priklausė ir visose apskrities savivaldybėse įsikūrę AVMI padaliniai – atsiranda keturi skyriai: I, II, III ir IV skyriai.

 

I ir II skyriai tai – tie padaliniai, kurie aptarnaus mokesčių mokėtojus ir turės su jais tiesioginį kontaktą, III ir IV skyriai vykdys mokesčių mokėtojų stebėsenos veiksmus.

„Aišku, į Šiaulių AVMI atėję klientai pastebės naujas iškabas. Patikiname, kaip ir iki šiol, paslaugos bus teikiamos dėmesingai, efektyviai ir tiksliai. Nuo liepos 1-osios su klientais bendraus, juos aptarnaus I skyriaus – vietoj įprastų Šiaulių gyventojų ar įmonių skyrių – darbuotojai. Būtent jie teiks visas pirmines paslaugas tiek gyventojams, tiek įmonėms. Gal kiek didesnį skirtumą pajus klientas mūsų teritoriniuose padaliniuose, kur jis buvo įpratęs visus reikalus susitvarkyti pas vieną ir tą patį specialistą. Pavyzdžiui, jeigu gyventojas kreipiasi dėl paveldimo turto pažymos, kas pasikeis nuo liepos 1-osios?! Jo prašymą dėl pažymos priims ir pažymą išduos I skyriaus darbuotojas, nors patį dokumentą rengs II skyriaus specialistai“, - pasikeitimus aiškina Šiaulių AVMI Mokestinių prievolių departamento vyresnioji patarėja Loreta Milašauskaitė, patikslindama, kad keičiasi darbų organizavimas: atskiriamas paslaugų mokesčių mokėtojams teikimas nuo stebėsenos procedūrų, ir  padalinių darbas organizuojamas ne teritoriniu principu, kaip yra šiuo metu, o pagal pavestas  funkcijas.

I skyrius iš mokesčių mokėtojų priims įvairius prašymus (individualios veiklos įregistravimas; deklaracijų priėmimas; pagalba savitarnoje), išduos dokumentus. Padalinio darbuotojai  darbuosis ne tik Šiauliuose, bet visų apskrities savivaldybių centruose – Akmenėje, Joniškyje, Kelmėje, Pakruojyje, Radviliškyje. Klientai padaliniuose bus aptarnaujami nuo 8 val. iki 17 val. (penktadieniais – nuo 8 val. iki 15.45 val.) be pietų pertraukos, išskyrus Pakruojo mieste, kur klientų aptarnavimas jau ir dabar vyksta nuo 8 val. iki 14 val. 

II skyrius dirbs su privalančių deklaruoti mokesčių mokėtojų sąrašais, vykdys naujų PVM mokėtojų įregistravimo, išregistravimo procedūras, rengs mokėtojams rašytinius atsakymus.

III skyrius vykdys mokesčių mokėtojų, įskaitant tikslines mokesčių mokėtojų grupes (vidutinių mokesčių mokėtojų, naujų mokesčių mokėtojų, naujų PVM mokėtojų), stebėseną ir atliks kontrolės veiksmus, inicijuotus po stebėsenos.

IV skyrius dirbs su visų mokesčių permokų grąžinimu, įskaitymu, antstolių patvarkymų nagrinėjimu, taip pat šio padalinio darbuotojai atliks kontrolės veiksmus, rengs ir vertins gautus kitus pranešimus.

Aktualią informaciją ir paslaugas Mano VMI gali rasti įvairią veiklą vykdantys gyventojai: ūkininkai turi galimybę lengvai stebėti naujausią informaciją apie gazolių, skirtų naudoti žemės ūkyje, likučius, gyventojai gali greitai ir paprastai įsigyti verslo liudijimą ar įregistruoti individualią veiklą pagal pažymą. Mano VMI taip pat pateikiama informacija apie  nesumokėtus mokesčius, priskaičiuotus delspinigius, susidariusias mokesčių permokas. Šioje sistemoje tiek gyventojai, tiek juridiniai asmenys taip pat gali perduoti mokesčių administratoriui svarbius dokumentus. Naudotis elektroninėmis VMI paslaugomis galima ir išmaniuoju telefonu, tereikia į telefoną iš Google Play arba App Store parsisiųsti programėlę e.VMI.

Savarankiškai aktualią informaciją VMI administruojamų mokesčių klausimais, seminarų dalijamąją medžiagą, paaiškinimus ir komentarus galite rasti adresu www.vmi.lt. Pasikonsultuoti su VMI specialistais Jus dominančiais mokesčių klausimais galite telefonu 1882 arba +370 5 260 5060. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi ir saugomi 5 metus.

Aktuali informacija apie mokesčių reformą http://www.vmi.lt/cms/mokesciu-pakeitimai-nuo-2019-m.

 

Išsamesnė informacija žurnalistams: 

Elona Limantienė,

Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija,

tel.: (8 41) 59 23 06, +370 616 56 416; el. p. elona.limantiene@vmi.lt

Twitter Facebook

Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Spausdinimo versija Atgal