2019 m. balandžio 24 d., trečiadienis
Spausdinti puslapio vidurį
Naujienos
SEIMO NARIAI DOMĖJOSI ŠIAULIŲ RAJONE ESANČIOMIS ATLIEKŲ TVARKYMO ĮMONĖMIS

UAB „Toksika“ – valstybės valdomoje pavojingų ir nepavojingų atliekų tvarkymo įmonėje organizuotoje tradicinėje atvirų durų dienoje apsilankė LR Seimo nariai – Šiaulių krašto bičiulių grupė, vadovaujama dr. Stasio Tumėno, Šiaulių regiono rajonų savivaldybių merai, LR Ūkio ministerijos atstovai, bendrovės akcininkai, Šiaulių miesto Medelyno bendruomenės nariai.

Susirinkusiems „Toksikos“ generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas pristatė įmonės veiklą ir išsakė problemas, kurios yra keliamos ne vienus metus, bet sunkiai sprendžiamos.

Anot Arūno Dirvinsko, vienas iš aktualiausių klausimų – taršos mokestis. Jis 2015 m. buvo įvestas neįsigilinus į ES direktyvą. Aplinkos ministerija neteisingai interpretavo ją, tad šiandien „Toksika“ turi mokestį į valstybės biudžetą. Vyksta paprasčiausias nesusikalbėjimas su Aplinkos ministerija.

„Vienas iš prašymų Seimo nariams šiai dienai palaikyti Ūkio ministerijos inicijuoto įstatymo pakeitimą,“ – išeitį mato „Toksikos“ generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas.

Antras svarbus klausimas – atliekų indentifikavimas. „Toksika“ yra parengusi galimybių studiją, kaip atliekos indentifikuojamos Lietuvoje ir užsienio šalyse.

„Matome didžiulius skirtumus. Pas mus labai liberaliai į tai žiūrima – pavojingos atliekos gauna nepavojingos atliekos kodą ir vėliau jos atsiduria komunalinių atliekų savartyne,“ – kalbėjo Arūnas Dirvinskas.

Dar vienas itin svarbus klausimas kelio rekonstrukcija ir priežiūra, nes į „Toksiką“, Šiaulių regiono atliekų tvarkymo įmonę, UAB „Šiaulių vandenys“ objektą dažnai važiuoja sunkiasvoris transportas gadina tam nepritaikytą vietinės reikšmės kelią, kuris priklauso Šiaulių rajonui.

Seimo Šiaulių krašto bičiulių grupės pirmininkas dr. Stasys Tumėnas pasidžiaugė, jog įmonė dirba pelningai ir užtikrina pavojingų atliekų saugų sunaikinimą. Jį liūdina tai, jog lygiai prieš metus išsakytos tos pačios problemos, bet niekas nepasistūmėjo į priekį.

„Ar pajudėjo klausimas dėl medicininių atliekų, kurios dingdavo kažin kur, pradingdavo komunalinių atliekų savartynuose?“ – generalinio direktoriaus Arūno Dirvinsko paklausė Seimo narys dr. Stays Tumėnas.

„Šiek tiek pajudėjo, nes nuo gegužės 1 d. nebegalima šias atliekas išversti į komunalinių atliekų savartyną, tačiau Aplinkos ministerija paliko landas apeiti įstatymą,“ – atsakė generalinis direktorius ir pridūrė, jog taip pat yra išduodamos sertifikacijos medicinines atliekas išvežti į Latviją, kur nėra tokių atliekų deginimo įmonės. Galima įtarti, jog į Latviją važiuoja tik „popieriai“, o medicininės atliekos sumaišomos su komunalinėmis atliekomis ir lieka Lietuvos komunalinių atliekų savartynuose.

Dėl kelio Ūkio ministro patarėja Jolita Gumaniukienė pažymėjo, jog šiuo metu yra dirbama su Kelių direkcija prie Susisiekimo minsterijos, kad būtų iš specialaus rezervo skirtos lėšos kitiems metams kelio sutvarkymui. Taip pat kreiptasi į savivaldybes, kurios naudojasi tuo keliu, dėl lėšų prisidėjimo.

Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras yra ne prieš prisidėti Šiaulių rajono savivaldybės biudžeto lėšomis, bet jei prisidėtų ir kitos savivaldybės.

„Vienas Šiaulių rajonas čia nieko nepadarys,“ – kalbėjo meras Antanas Bezaras.

LR Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė iškėlė klausimą – ar nereikėtų pagalvoti šį kelią atiduoti VĮ „Šiaulių regiono keliai”, nes vienkartinio remonto nepakanka, reikia nuolatinės priežiūros.

„Mes išgirdome problemas, kurias išsakė vadovai, o tai rodo, kad susikalbėjimo su Aplinkos ministerija nepakanka ir tai yra esminis dalykas – negirdėjimas,“ - reziumuojant susitikimą pažymėjo LR Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė ir pridūrė, jog Seime į frakcijos posėdį bus kviečiamas Aplinkos ministras ir bus paklausta – kodėl viskas taip vyksta, nes mūsų valstybėje negali būti, kad Aplinkos ministerija negirdėtų ar nenorėtų girdėti tų įmonių, kurios yra jos žinyboje?

„Tenka pasidžiaugti Ūkio ministerijos pozicija ieškoti susikalbėjimo kelio...,“ – kalbėjo Rima Baškienė.

Tą pačią dieną aplankyta Šiaulių regiono atliekų tvarkymo įmonė, kur spręstos panašios problemos.

Sutarta artimiausiu metu surengti išvažiuojamąjį posėdį problemoms aptarti Šiaulių rajono savivaldybėje.

 

Zigmas Ripinskis

 * Gautas sutikimas fotografuoti ir viešinti

 

 

Twitter Facebook

Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Spausdinimo versija Atgal