2019 m. lapkričio 21 d., ketvirtadienis
Spausdinti puslapio vidurį
Kultūros renginiai

 

2019 M. LAPKRIČIO MĖNESIO KULTŪRINIAI RENGINIAI ŠIAULIŲ RAJONE

 

Diena

Valanda

Renginiai

Vieta

 

1 d.

17:00

Vėlinių vakaras  „Pabūkim su tais, kurių nebėra...“.

Raudėnų kapinaitės

 

5 d.

12:00

Projekto pristatymas ,,Švari aplinka - mūsų ir gamtos kūrinys“.

Kužių salė

 

6 d.

12:00

Susitikimas su žaidimų kūrėju Žilvinu Ledu.

Rajono kultūros centro mažoji salė

(Ventos g. 11A, Kuršėnai)

 

16:00

Šventė „Neišeik, neišeik tu iš sodžiaus“, skirta vietovardžių metams .

Šakynos filialas

 

8 d.

12:00

Didžiojo knygų pristatymo-konkurso atrankinis turas.

Rajono kultūros centro mažoji salė

(Ventos g. 11A, Kuršėnai)

 

8 d.

18:00

„Gintarinės šalies cirkas”. Profesinė programa su apmokytais gyvūnais. Jūsų laukia katės, šunų atrakcija, balandžiai, tigrinis pitonas, dekoratyvinis triušis, taip pat ekvilibristai, akrobatai, žonglieriai, iliuzionistai ir juokingi klounai!

Kairių filialas

 

10 d.

12:00

Lietuvos Šiaurės krašto suaugusiųjų liaudiškų šokių kolektyvų konkursas-festivalis „Suk suk ratelį – 2019“.

Kuršėnų Pavenčių mokykla-daugiafunkcis centras

 

11 d.

10:00

UAB „Noravitalas“ seminaras.

Rajono kultūros centro mažoji salė

(Ventos g. 11A, Kuršėnai)

 

12 d.

10:30

 

Susitikimas su bitininke Roma Mačiene „Medų valgyti sveika ir skanu“.

(Ginkūnų lopšelio-darželio ugdytiniams).

Ginkūnų filialo salėje

 

14 d.

13:00

A. Budzinsko kapo lankymas, atminties pagerbimas.

Šakynos kapinės

 

14:00

Knygos pristatymas „Vienatve – drauge mano“.

Šakynos filialas

 

18:00

Popietė „Sušilkime prie arbatos puodelio“. Susitikimas su dailininke Gintare Rauckiene.

Drąsučių filialas

 

 

 

Konferencija „Nykstančių ir išnykusių vietovardžių išsaugojimo sprendimai“ ir Metų kraštotyrininko šventė

 

15 d.

9:30 – 10:00   

Registracija.

Rajono kultūros centro parodų salės (Ventos g. 11A, Kuršėnai)

 

10:00 – 10:10

Konferencijos atidarymas ir sveikinimo žodis.

 

10:10 – 10:20

Projekto ir parodos „Šiaulių rajono nykstančių ir išnykusių kaimų istorijos“ pristatymai.

Vida Bernotienė, projekto vadovė; Almantas Šlivinskas, ŠRSVB direktorės pavaduotojas.     

 

10:25 – 10:55

„Vietovardžiai – išskirtiniai tautinės tapatybės ženklai“. Doc. dr. Juozas Pabrėža, Šiaulių universitetas.

 

10:55 – 11:15

„Dingę Kuršėnų krašto kaimai“. Istorikas Jonas Kiriliauskas.

 

11:15 – 11:45

„Žemė prašo nepamiršti vardų. Mūsų mirusių kaimų knyga“. Doc. dr. Filomena Kavoliutė, Vilniaus universitetas,  Lietuvos geografų draugija.

 

11:45 – 12:15

„Vietovardžių naudojimo teorija ir praktika“. Rita Viliuvienė, VĮ „GIS – Centro“ produktų analitikė.

 

12:15 – 12:35

„Lietuviškų dekoratyvinių motyvų pritaikymas šiuolaikinei reklaminei grafikai“. Kristina Siebaitė, grafikos dizainerė .      

 

12:35 – 12:50

Konferencijos uždarymas ir filmo „Šiaulių rajono nykstančių vietovardžių paveldosauga – misija (ne) įmanoma?“ peržiūra.                 

 

 

12:50 – 13:10

Kavos pertrauka.

 

 

13:10 – 13:30

Šiaulių rajono 2019 metų kraštotyros darbų apžvalga.

 

13:30 – 14:00

Šiaulių rajono 2019 metų Kraštotyrininko vardo suteikimas.

 

14:00 – 15:00

Meninė programa.

 

 

 

15 d.

18:00

Vakaronė „Šventas Martynas - paskutinė rudens šventė“.

Bazilionų filialo diskotekų salė

 

Moterų šokių kolektyvo ,,Aksomas“ 5-mečio kūrybinės veiklos sukaktis. Dalyvauja kolektyvai iš Šiaulių ir Joniškio.

Meškuičių filialas

 

16 d.

11:00

Kužių neįgaliųjų ataskaitinis susirinkimas.

Koncertuos Kužių salės liaudiškos muzikos kapela ,,Susiedai“, Neįgaliųjų moterų vokalinis ansamblis ,,Ringuva“.

Kužių salė

 

 

13:00

Respublikinė poezijos šventė ,,Mūsų bočių takais“, skirta vietovardžių metams.

Bridų filialas

 

15:00

Regioninė vokalinės muzikos šventė „Auksinis ruduo“, skirta Ginkūnų filialo mišraus choro „Šaltinis“ kūrybinės veiklos 25-mečiui. Dalyvauja chorai: „Šaltinis“ (Ginkūnai), „Cantio“ (Kelmė), „Žemyna“ (Jonava), „Vasara“ , „Bičiuliai“ (Šiauliai), „Gija“ (Kuršėnai), Šiaulių Dainų  muzikos mokyklos mokytojų akordeonininkų kvartetas.  

Ginkūnų dvaro salėje

 

16:00

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro senjorų liaudiškų šokių grupės „Diemedis” kūrybinės veiklos 25-mečio minėjimas.

Rajono kultūros centras

(Ventos g. 11A, Kuršėnai)

 

18:00

Gilaičių kaimo šventė ,,Sustokiam žemaitę petę susiglaudę“, skirta Žemaitijos metams.

Koncertuoja VDU ŠA mišrus choras „Ave Vita“, Micaičių bendruomenės humoro grupė ,,Kaimynės“.

Gilaičių salė

 

17 d.

12:00

Poezijos popietė.

Kurtuvėnų salė

(Parapijos namai)

 

13:00

Vakaronė „Ir sušaukė ruduo į būrį...“. Programoje: kaimo auksarankių darbų paroda, rankdarbių idėjų pasidalijimas, moterų vokalinio ansamblio „Gaudenė“ nuotaikingas pasirodymas.

Pakumulšių salė

 

19 d.

18:00

Filmo peržiūra „Čia buvo Saša“.

Kaina 5eur.

Rajono kultūros centras

(Ventos g. 11A, Kuršėnai)

 

18:30

Kino filmo vakaras ,,Čia buvo Saša“.

Meškuičių filialas

 

20 d.

12:00

Pažintinė popietė vaikams „Kur gyvena muzika?“.

Bazilionų filialo erdvės

 

14:00

Popietė „Laimė žydi“, skirta vyresnio amžiaus žmonėms prie kavos puodelio.

Programoje: gros ir dainuos muzikantas Rimantas Mickevičius, pasirodys ŠRSKC šiuolaikinių šokių grupės.

Rajono kultūros centro parodų salės (Ventos g. 11A, Kuršėnai)

 

21 d.

17:30

Vakaras vyresnio amžiaus žmonėms „Pabūkime kartu“. Renginyje pasirodys Bazilionų filialo mėgėjų teatras su programa „Tėviškė“.

Ginkūnų filialas

 

18:00

Literatūrinis muzikinis vakaras ,,Širdis mana - audrų daina“, skirtas poetės Salomėjos Nėries 115-osioms gimimo metinėms.

Koncertuos Kužių neįgaliųjų moterų vokalinis ansamblis ,,Ringuva“, moterų vokalinis ansamblis ,,Mėtos“.

Kužių salė

 

22 d.

18:00

Literatūrinis vakaras „Aš židinio liepsną įpūsiu“.

Bubių salė

(Senasis mokyklos pastatas)

 

23 d.

14:00

Bendruomenių vakaronė ,,Žemaitiška virtuvė – ne tik kastinys“ , skirta Žemaičių metams.

Gruzdžių filialas

 

 

28 d.

09:30

Šiaulių rajono ikimokyklinių ir priešmokyklinių grupių ugdytinių muzikinis festivalis „Tylų vakarėlį skamba lopšinėlė“.

Kairių filialas

 

29 d.

18:00

Edukacinis renginys-koncertas ir dailininkės Vitos Žabarauskaitės prodos „Pasaka“ pristatymas.

Voveriškių mokykla

 

29 d.

19:00

Respublikinė romansų muzikos šventė „Kai suvirpina stygą širdies...“.

Verbūnų filialas

 

30 d.

14:00

Rajoninė vokalinių ansamblių šventė „Aš atdarysiu dainų skrynelę“.

Žarėnų salė

 

EDUKACINĖ VEIKLA

 

Lapkričio mėnesį

08:00 -18:00

Pirmadieniais-penktadieniais

10:00-15:00

Šeštadieniais

Keramikos (lipdymo, žiedimo, dekoravimo), sausos vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo vašku, juostų pynimo, kalėdinių žaislų varstymo iš šiaudų edukaciniai užsiėmimai.

Priimamos grupės:

1,5 val. Vaikui 2,00 Eur,

1,5 val. Suaugusiam 4,00 Eur.

Užsiėmimų datą ir laiką derinti

tel. ( 8-41) 58 34 22.

Etninės kultūros ir tradicinių amatų centras,

(Ventos g. 7A, Kuršėnai)

 

Kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį

19:00

Aerobikos užsiėmimai „Kangoo Jumps“. Abonemento kaina 35 Eur. Pirmas užsiėmimas nemokamai.

Patalpas nuomoja instruktorė Kristina tel. 86 82 52244

Rajono kultūros centro choreografijos  salė

(Ventos g. 11A, Kuršėnai)

 

4 d.

15:00

Edukacinė išvyka į ,,Toksiką‘, skirta švietėjiškai iniciatyvai ,,Menas tvarkyti atliekas“ su dailininku M. Aužbikavičiumi.

Aukštrakių kaimas

 

7 d.

18:00

Paskaita apie sveiką mitybą su lektoriumi A. Sujeta.

Bridų filialas

 

12 d., 19 d., 21 d., 22 d.

10:00

Kultūrinė edukacinė programa „Pažintis su Zigmo Gėlės namais ir sugrįžimas į poeto vaikystės pasaulį. Daugiau informacijos rasite adresu https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/2664

Naisių literatūros muziejus

 

11:30

 

19 d.

14:00

Paskaita „Kas lemia sveikatą?“. Paskaitą ves savijautos gerinimo ir mitybos konsultantė, „Tiens“ nepriklausoma partnerė Rima Bronušienė. 

Kairių filialas

 

21 d.

14:00

Edukaciniai užsiėmimai „Kalėdų džiaugsmui artėjant“.

Dirvonėnų asociacijos „Dirvonėnų pasaga“ patalpose

 

27 d.

12:00

Edukacija  „Žaislų gamyba“.

Bazilionų filialo mažoji salė

 

28 d.

12:00

Literatūrinis-edukacinis užsiėmimas „Apie ką kalba knygos ir lėlės?“. Edukatorė-rašytoja Ignė Zarambaitė. (Rengia Ginkūnų biblioteka).

Ginkūnų filialas

 

29 d.

14:00

Edukaciniai užsiėmimai-mokymai „Kalėdų džiaugsmui artėjant“.

Raudėnų kultūros namai

 

PARODOS

 

Lapkričio mėnesį

Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. Iki 17 val.

Kalendorių ekspozicija „Senieji kalendoriai“.

Ekspoziciją galite aplankyti kasdien (išskyrus savaitgalius) ir visų kultūros centre vyksiančių renginių metu. Dėl ekspozicijos lankymo grupėms su nemokamu gidu prašome iš anksto susitarti telefonu

(8-41) 50 80 52 arba

el. paštu kursenukultura@gmail.com

Rajono kultūros centro kalendorių ekspozicija (Ventos g. 11A, Kuršėnai)

 

Lapkričio mėnesį

Filialo darbo valandomis

Aukštelkės socialinės globos namų gyventojų rankdarbių paroda.

Kairių filialas

 

Iki lapkričio 19 d.

08:00 -18:00

Pirmadieniais-penktadieniais

10:00-15:00

Šeštadieniais

Tautodailininkės Sigitos Dacienės autorinių darbų paroda.

Etninės kultūros ir tradicinių amatų centras, (Ventos g. 7A, Kuršėnai)

 

Lapkričio 1-30 d.

Filialo darbo valandomis

L. Steponavičienės foto nuotraukų paroda.

Bridų filialas

 

Lapkričio 7 d.

16:00

Tapytojų Ričardo Garbačiausko ir Dalvyčio Udrio parodos atidarymas.

Rajono kultūros centro parodų salės (Ventos g. 11A, Kuršėnai)

 

Pirmadienį – penktadienį nuo 10 val. Iki 17 val.

 

Lapkričio 16 -22 d.

12:00

Gilaičių kaimo auksarankių parodos ,,Kūrybos žiburėliai -2019“ pristatymas.

Gilaičių salė

 

30 d.

14:00

Nuotraukų paroda „Kultūra vakar, šiandien ir rytoj“.

Žarėnų salė

 

DISKOTEKOS

 

22 d.

19:00 – 22:00

Diskoteka „Šėlsmas“.

Rajono kultūros centro diskotekų salė (Ventos g. 11A, Kuršėnai)

 

Rengėjai turi teisę į pakeitimus.

 

               

 

Bilietus galite įsigyti kultūros centro administracijoje pirmadienį – penktadienį 17 – 20 val.

Spausdinimo versija   Paskutinis atnaujinimas: 2019-11-18 14:27:05 Atgal