2019 m. liepos 24 d., trečiadienis
Spausdinti puslapio vidurį

Naujienos
Aktualijos
2019-07-23

Vakarų Latvijos regione Kuržemėje, nuostabaus grožio mieste Kuldygoje, dar vadinamoje Latvijos Venecija, liepos 19-21 dienomis vyko Miesto šventė “Dzires Kuldiga“, kurioje liepos 20 dalyvavo ir Kuršėnų miesto pagyvenusių liaudiškų šokių grupė „Diemedis“ (vadovė Egidija Šėgždaitė) ir šiuolaikinių šokių kolektyvai „Čip čip“ ir „P.M.“ (vadovė Gitana Ramanauskaitė). Kolektyvai koncertavo pagrindinėje miesto aikštės estradoje.

2019-07-22

Šeštadienį ir sekmadienį Šiaulių rajono Kurtuvėnų miestelis jau devynioliktąjį kartą buvo sukvietęs šalies ir užsienio mėgėjų teatrus į teatrų festivalį-konkursą „Kartu“. Festivalis, kurį išaugino Kurtuvėnų ir kurtuvėniškių meilė teatrui, šį kartą kvietė ne tik į spektaklius, bet ir į koncertus, intelektualų pokalbius prie kavos, išskirtines parodas ir net išskirtinį ugnies šokį-fejerverką teatro tema „Teatras yra visur“. Tai, kad teatras yra visur ir kad jis turi savo gerbėjus, rodė pilnutėlė žiūrovų salė ir net 11 skirtingų spektaklių, parodytų per dvi festivalio-konkurso dienas.

2019-07-22

Kviečiame visus, mylinčius savo krašto istoriją, gamtą,  visus, minančius dviratį  į dviračių žygį visai šeimai "Mūsų upės ir upeliai", skirtą vietovardžių metams. Pradžia 2019 m. liepos 25 d. 18 val. L. Ivinskio a.,  Kuršėnai.  Maršrutas:  Kuršėnai- Gedinčiai - Drąsučiai - Kuršėnai. (apie 25 km.). Trukmė  3 - 3, 5val.

2019-07-19

Ketvirtadienį Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras, Architektūros ir paveldosaugos skyriaus vedėja Vilija Vaičekauskienė, Žemės ūkio skyriaus vedėjas Saulius Darginavičius bei vyriausiasis specialistas Remigijus Baranauskas vyko į Pakumulšių kaimo Ąžuolų gatvės kvartalą, kur apžiūrėjo baigiamą vykdyti drenažo statinių rekonstrukcijos projektą, susitiko su rangovu - projektą vykdžiusios UAB „Žemvalda“ direktoriumi Donatu Jovaiša.

2019-07-18

Liepos septynioliktą dieną į Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybą buvo atvykę KA2 projekto „Mobilus jaunimo darbas: Europos praktikos formavimas“ dalyviai iš Norvegijos, Latvijos, Italijos, Rumunijos ir Bulgarijos. Projektą įgyvendina Elektrėnų kultūros centras ir Politikos tyrimų ir analizės institutas. Projekto mokymų vadovas – Nerijus Miginis, kuris atlydėjo dalyvius.
Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos darbuotojai aktyviai vykdo mobilų darbą su jaunimu Šiaulių rajone, todėl šio projekto vykdytojai pasirinko mūsų įstaigą siekdami plačiau ir išsamiau sužinoti apie šio darbo niuansus: kaip vykdomas mobilus darbas, kas finansuoja įvairias veiklas, kaip yra ieškoma jaunuolių, kaip reikia įkurti mobilius taškus, kiek jaunuolių lanko šias veiklas, kokie yra informacijos sklaidos būdai ir pan.

2019-07-18

 Keturios Šiaulių rajono gimnazijos išlydi savo abiturientus į naują gyvenimo etapą. Šiemet rajone vidurinį išsilavinimą įgijo ir brandos atestatai įteikti 148 gimnazistams. 83 abiturientams liepos 17-ąją brandos atestatus įteikė Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija. Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija šiemet išleido jau 21-ąją abiturientų laidą. Liepos 12-ąją atestatai įteikti 18-ai Meškuičių gimnazijos abiturientų, ši gimnazija į gyvenimą išlydėjo jau 62-ąją abiturientų kartą. Gruzdžių gimnaziją drauge su Bazilionų skyriumi šiemet baigė 34 abiturientai. Kužių gimnazija šiemet išlydi 13 abiturientų.

2019-07-18

Lietuvos pataisos įstaigos skelbia iniciatyvą „Knyga, išlaisvinanti iš minčių kalėjimo“, kurios metu kviečiame visuomenę rekomenduoti nuteistiesiems knygas, galinčias padėti keisti požiūrį į gyvenimą. Susidomėjimą knygomis daugelis nuteistųjų atranda būdami pataisos įstaigose, kur yra įrengtos bibliotekos. Vienos skaitomiausių knygų - detektyvai, pasaulio literatūros klasikos serijos kūriniai, enciklopedijos, psichologinė literatūra.

2019-07-18

Dar ankstyvą šių metų pavasarį mėgėjų teatrus pasiekė žinia, kad Kuršėnuose birželio 29-30 dienomis vyks Respublikinis mėgėjų teatrų festivalis-konkursas „Kazimiera Kymantaitė – nacionalinės dramaturgijos puoselėtoja“, skirtas režisierės 110-osioms gimimo metinėms paminėti. Gal ne vienas pagalvojo: „Ir dar vienas festivalis, ar ne perdaug jau jų?“ Retorinis klausimas. Lietuvos nacionalinio kultūros centro pateiktoje 2019 metų renginių suvestinėje randame net 15 tarptautinių, 39 respublikinius įvairių pavadinimų mėgėjų teatrų festivalius, konkursus, šventes. Ir tik du iš jų skirti iškilioms teatrinio pasaulio asmenybių sukaktims paminėti, tai lietuvių profesionaliojo teatro kūrėjui, aktoriui, režisieriui,

2019-07-17

Monika Šarnienė, viešosios įstaigos ,,Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ (ŠRATC) specialistė, prisipažįsta pradėjusi rūšiuoti tik būdama studentė. ,,Vilniaus Gedimino technikos universitete studijavau aplinkos inžineriją, tada ir supratau, kad tai labai svarbu. Todėl savo dukrytes, kurioms dabar 6 ir 8, rūšiuoti mokau nuo mažens“. Specialistė sako, kad vaikus išmokyti rūšiuoti namuose susidarančias atliekas nesunku, tik patys tėvai turi rodyti pavyzdį. Be to, svarbu vaikams aiškinti, kad rūšiuodami jie prisideda prie gamtos išsaugojimo.

 1 2 3 4