2019 m. spalio 16 d., trečiadienis
Spausdinti puslapio vidurį
Naujienos
BEVEIK 2000 ŠIAULIŲ APSKRITIES GYVENTOJŲ NESUSIGRĄŽINO PO 140 EURŲ KIEKVIENAS, NES NEDEKLARAVO PERNYKŠČIŲ PAJAMŲ

2019 m. rugsėjo 25 d., Šiauliai. Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Šiaulių AVMI) informuoja, kad beveik 2 tūkst. Šiaulių apskrities gyventojų galėtų susigrąžinti beveik 262 tūkst. eurų gyventojų pajamų mokesčio, jei tik pateiktų 2018 metų pajamų deklaracijas. Šalyje tokių gyventojų yra apie 27 tūkst., galinčių už 2018 metus susigrąžinti beveik 4,3 mln. eurų gyventojų pajamų mokesčio. Abejojantieji, ar GPM permoka jiems priklauso, tai sužinoti gali prisijungę prie VMI Elektroninio deklaravimo sistemos (toliau – EDS, http://deklaravimas.vmi.lt). Permokos suma nurodyta preliminariojoje gyventojo 2018 m. pajamų deklaracijoje.

 

„Daliai gyventojų nėra privaloma teikti metinės pajamų deklaracijos, tačiau tie gyventojai gali susigrąžinti permokėtą pajamų mokestį. Todėl dar kartą raginame gyventojus apsižiūrėti ir susigrąžinti permokėtus pinigus. Jie turi prisijungti prie EDS, pateikti deklaracijas ar jas patikslinti. Priminsiu, kad koreguoti deklaracijas galima už praėjusius 5 metus, - sako Šiaulių AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Vitalija Kublickienė, – o mokesčio permoka grąžinama ne vėliau kaip per 90 kalendorinių dienų nuo deklaracijos pateikimo datos.“

Anot jos, GPM permoka gyventojams susidaro dėl įvairių priežasčių. Viena pagrindinių – pritaikytas mažesnis, nei priklauso, neapmokestinamųjų pajamų dydis (NPD). Mokesčio permoka gali susidaryti ir dėl taikomų GPM lengvatų (pvz., dėl mokėtų įmokų už studijas, įmokėtų gyvybės draudimo įmokų ar įmokų į pensijų fondus).

Šalia tų, kurie gali susigrąžinti pinigų, yra ir tokių gyventojų, kurie privalėjo pateikti pajamų deklaraciją už praėjusius metus, tačiau net ir mokesčių administratoriaus raginami, to nepadarė. 1,2 tūkst. tokių „užmaršių“ Šiaulių apskrities gyventojų VMI suformavo pakaitines pajamų mokesčio deklaracijas ir savo iniciatyva apskaičiavo mokėtiną GPM sumą. 1,2 tūkst. gyventojų skolingi valstybės biudžetui 100 tūkst. eurų arba kiekvienas po 83 eurus. Apie skolą gyventojai šiuo metu informuojami asmeniniais pranešimais. Pateikti deklaraciją ir sumokėti apskaičiuotą mokėtiną GPM sumą gyventojai turi nedelsdami, nes mokesčius sumokėti reikėjo iki gegužės 2-osios, ir po šio termino skaičiuojami delspinigiai.

Visiškai užpildytas preliminariąsias pajamų mokesčio deklaracijas, kurias, patikrinus duomenų teisingumą, reikėjo tik pateikti VMI šiems gyventojams suformavo dar šių metų kovą. VMI iš trečiųjų šaltinių (bankų, kredito įstaigų, gyvybės draudimo bendrovių, aukštųjų mokyklų, formaliojo ir neformaliojo profesinio mokymo įstaigų ir kt.) kasmet gauna vis daugiau ir vis tikslesnius duomenis. Tai leidžia mokesčių administratoriui vis tiksliau išskirti gyventojus, kurie privalo deklaruoti pajamas ir sumokėti mokesčius, bei apskaičiuoti jų  mokėtinas GPM sumas. Taigi, gaunamų gausesnių ir tikslesnių duomenų dėka vien pernai beveik tūkstančiui Šiaulių apskrities gyventojų buvo suformuotos deklaracijos su mokėtinomis GPM sumomis.

„Esame dėkingi gyventojams, kurie patys pateikia pajamų deklaracijas ir laiku sumoka mokesčius. Vėluojantiems visuomet pirmiausia primename ir taip pat skatiname juos pareigą atlikti savarankiškai, lengvai ir paprastai, tačiau kasmet turime ir tokių gyventojų, kurie VMI prašymų neišgirsta. Jiems mokėtinas GPM sumas jau trečius metus apskaičiuojame savo iniciatyva, tokiu būdu siekiama lygiateisiškumo pareigingų ir savarankiškai mokesčius sumokančių gyventojų atžvilgiu“, - sako Vitalija Kublickienė.

Pranešimą apie apskaičiuotą mokėtiną GPM sumą gavęs gyventojas turi sumokėti skolą, priešingu atveju VMI įgyja teisę ją išieškoti iš gyventojo lėšų. VMI primena, jei sumokėti GPM gyventojas šiuo metu negali dėl finansinių sunkumų, jis turėtų nedelsdamas kreiptis į Mokesčių inspekciją, kad sudarytų mokestinės paskolos sutartį ir atidėtų mokėjimą ar jį išdėstytų dalimis.

Visą aktualią informaciją mokesčių klausimais mokesčių mokėtojai gali sužinoti paskambinę Mokesčių informacijos centro specialistams telefonu 1882 ar apsilankę VMI interneto svetainėje www.vmi.lt. VMI Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882 teikiamos konsultacijos įrašomos ir yra lygiavertės rašytinėms.

PAPILDOMA INFORMACIJA apie gyventojus, nepateikusius 2018 m. pajamų deklaracijų ir todėl nesusigrąžinusius permokos:

Savivaldybės

pavadinimas

Gyventojų skaičius

Nesusigražinta permokos, eurais

Šiaulių m. sav.

921

137 720

Kelmės r. sav.

107

13 780

Radviliškio r. sav.

191

26 896

Šiaulių r. sav.

289

40 858

Pakruojo r. sav.

112

12 806

Joniškio r. sav.

141

14 233

Akmenės r. sav.

109

15 484

Iš viso Šiaulių apskrityje

1870

261 777


Elona Limantienė

     

                  Šiaulių AVMI  atstovė spaudai

Twitter Facebook

Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam






komentarų nėra
Spausdinimo versija Atgal