2019 m. birželio 20 d., ketvirtadienis
Spausdinti puslapio vidurį
Naujienos
SAUGAUS EISMO RENGINYS ŠAKYNOS BENDRUOMENĖJE

Birželio 14 dieną Šakynoje vyko renginys, skirtas Gedulo ir vilties dienai atminti.
Šakynos mokyklos mokiniai kartu su mokytojais, Šakynos bendruomenės nariai rinkosi į aikštelę prie kultūros namų. Čia visų laukė Šiaulių policijos Bendruomenės pareigūnai, kurie supažindino su saugaus eismo taisyklėmis, priminė, kaip teisingai ir saugiai reikia eiti kolonoje.

 

Tuomet visi ėjome prie paminklo, skirto tremtiniams. Bronislava Janušaitė papasakojo, kuo svarbi yra birželio 14 diena, ką ji reiškia Lietuvos istorijai. Pagerbėme tylos minute žuvusius tremtyje. Šiaulių policijos Bendruomenės pareigūnas palinkėjo visiems saugios vasaros, ir visi išvykome į Mikutaičius prie žuvusių partizanų kapo. Šioje vietoje uždegėme atminimo žvakutę, vėl sėdome į mokyklinį autobusą ir tada vykome link Šelvėnų. Prie Skobiškių miško visi rikiavomės į koloną, priekyje žygiavo Šakynos mokyklos mokiniai, nešini vėliavomis. Mūsų kelionės tikslas buvo pasiekti vietą, kurioje yra pastatytas kryžius 1945 m. balandžio mėnesio įvykiams priminti. Prie kryžiaus visų laukė Gedinčių girininkijos girininkas Z. Savickas. Girininkas papasakojo apie mūšį, įvykusį 1945 m. balandžio mėnesį, perskaitė žuvusiųjų partizanų pavardes. Prie kryžiaus padėjome gėlių, uždegėme atminimo žvakutę.

Pailsėti ir papietauti rinkomės prie Agailių koplyčios. 11 valandą 59 minutės, susikibę už rankų, tylos minute pagerbėme žuvusius už Lietuvos laisvę.

 

Šakynos seniūnaitijos seniūnaitė

Aušra Pranckuvienė

* Sutikimas fotografuoti ir viešinti duotas

 

Twitter Facebook

Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Spausdinimo versija Atgal