2019 m. birželio 20 d., ketvirtadienis
Spausdinti puslapio vidurį
Naujienos
PRASIDEDANČIOS MUZIKINĖS BAŽNYČIŲ NAKTYS KVIES PAKLAUSYTI PAKYLĖSIANČIOS IKI DANGAUS MUZIKOS

Birželio 22-ąją prasideda jau antrąjį sezoną rengiamas klasikinės ir sakralinės muzikos koncertų ciklas „Muzikinės bažnyčių naktys Šiaulių rajone“. Šių metų koncertų ciklo atidarymas prasidės šeštadienį 21 valandą Kuršėnų šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, kur pakviesti koncertuoti ypatingi svečiai – Panevėžio muzikinio teatro simfoninis orkestras, vadovaujamas Vidmanto Kapučinsko, ir solistė Laima Česlauskaitė, atliksiantys programą „Pakylėk mane iki dangaus“.

Koncertų ciklo projekto vadovo, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro vyriausiojo režisieriaus Zenono Gestauto teigimu, Kuršėnuose simfoninis orkestras koncertuos bene pirmąjį kartą, nes per pastaruosius keliasdešimt metų, Zenono Gestauto teigimu, Kuršėnų ir Šiaulių rajono muzikos gurmanus džiugindavo kameriniai orkestrai.

Kuršėnų šv. Jono Krikštytojo bažnyčiai bus šioks toks iššūkis sutalpinti simfoninį orkestrą – plotas, kurio reikia simfoniniam orkestrui, skaičiuotas metrais, tačiau orkestro atliekama klasikinė ir sakralinė muzika verta aukščiausių ir gražiausių bažnyčios skliautų, sakralios aplinkos.

Šio koncertų ciklo globėjas – J. E. Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis.

Šiemet koncertų ciklas „Muzikinės bažnyčių naktys Šiaulių rajone“ vyks iš viso penkiose rajono bažnyčiose – Kuršėnuose, Juozapavoje, Kairiuose, Gruzdžiuose ir Meškuičiuose. Atidarymo koncertas prieš pat Jonines, o visi kiti koncertai - rugpjūčio mėnesį. Koncertų laikas pasirinktas toks dėl to, kad sutaptų su šiose bažnyčiose vykstančiais atlaidais.

Šį projektą jau antrus metus pastebi, puikiai įvertina ir finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Pernai metų koncertai parodė, jog klausytis puikios muzikos po bažnyčių skliautais susirenka daug žmonių, atvyksta klausytojų iš kitų miestų, o vasaros laikas vertingas šiems koncertams dar ir tuo, kad į tėviškę atostogų grįžta nemažai žmonių iš kitų miestų bei užsienio šalių. Pernai vykusios „Muzikinės bažnyčių naktys Šiaulių rajone“ ir klausytojams, ir atlikėjams paliko neišdildomų įspūdžių.

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

Panevėžio muzikinio teatro simfoninio orkestro archyvo nuotrauka

Pernai metų koncertų ciklo nuotraukos - Petro Valskio, Orintos Lukauskaitės

* Sutikimas viešinti gautas

 

Twitter Facebook

Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Spausdinimo versija Atgal