2019 m. liepos 22 d., pirmadienis
Spausdinti puslapio vidurį
Naujienos
LIETUVOS KARALIAUS MINDAUGO KARŪNAVIMO DIENA SUVIENIJO ŠIAULIŲ RAJONO ŽMONES DIDŽIUOTIS SAVO VALSTYBE (papildyta nuotraukomis)

Lietuvos valstybės - Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena buvo švenčiama visame Šiaulių rajone. Į prasmingą Lietuvos valstybės šventę rinkosi Kuršėnų miesto, rajono miestelių, kaimų gyventojai, bendruomeniškai susikibę už rankų giedojo Lietuvos valstybės himną, dalyvavo akcijose, edukacijose, koncertuose. Ši šventė subūrė žmones ir prasmingiems darbams - atidengti Lietuvos valstybės 100-metį įprasminantys ženklai, skirti iškilioms Šiaulių rajono asmenybėms. Lietuvos valstybės diena sutapo ir su spalvingu ir prasmingu tarptautiniu festivaliu "Saulės žiedas", kurio koncertai atkeliavo ir į Šiaulių rajoną.

Kuršėnuose Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos renginiai prasidėjo Šv. Mišiomis Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje. Šv. Mišias aukojo kunigas mons. Vytautas Kadys. Po Šv. Mišių eisena nužygiavo prie Vyčio paminklo, kur buvo pakelta Lietuvos Respublikos vėliava, sugiedotas himnas. Sveikinimo kalbas prie Vyčio paminklo sakė Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Česlovas Greičius, LR Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Judita Šakočiuvienė. Prie paminklo buvo padėtos gėlės. L. Ivinskio aikštėje gausūs žiūrovai šiltai sutiko tarptautinio folkloro konkurso - festivalio "Saulės žiedas" dalyvius - liaudies šokių ansamblį „Ballet folklorice de la universidad Austral de Chile“ (Čilė) ir kapelą „Dziga“ (Latvija).

Kuršėnuose Valstybės (Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos kulminacija tapo svečių iš Serbijos - ansamblio "Djido" koncertas ir pilietinės akcijos "Tautiška giesmė aplink pasaulį" Lietuvos Valstybės himno giedojimas. Iškilmingą minutę visus su švente pasveikino Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras, LR Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė ir Kuršėnų seniūnijos seniūnas Vytautas Gedmontas.

Gražią šeštadienio popietę Žarėnų ir aplinkinių kaimų gyventojai, svečiai iš kaimyninių bendruomenių rinkosi švęsti Lietuvos valstybės šventės – karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos į Žarėnus. Šventė prasidėjo šv. Mišiomis Žarėnų bažnyčioje, kurias aukojo Žagarės parapijos klebonas Marius Dyglys bei Šakynos-Žarėnų parapijos klebonas Stanislovas Žukauskis. Šv. Mišių auka buvo skirta pagerbti ir paminėti Žarėnų parapijoje tarnavusį kunigą Algirdą Pakamanį, kuris labai daug prisidėjo atstatant Agailių koplyčią. Romos Dobrovolskienės pasakojimu, kunigas ne tik malda, bet ir savo drąsa, kitų žmonių įtraukimu prisidėjo prie to, kad šiandien galėtume šeimų šventes, atlaidus švęsti Agailių koplyčioje. Gerbiamo kunigo Algirdo Pakamanio atminimui Žarėnų bažnyčioje buvo pašventinta ir pakabinta bronzinė lentelė. Apie atminimo lentelės atsiradimo istoriją papasakojo Šakynos seniūnas Mindaugas Gedvila.

Po šv. Mišių, išklausę S. Butvidienės paruoštos literatūrinės kompozicijos, Žarėnų moterų ansamblio dainų, susirinkta į aikštę prie bažnyčios. Gerą šventinę nuotaiką, trankią dainą dovanojo kaimo kapela „Dziga“ iš Rezeknės (Latvija). Rankos pačios plojo, kojos vietoje kilnojosi, taip buvo linksma klausytis mūsų artimųjų kaimynų muzikos ir dainų. Toliau žiūrovus linksmino svečiai iš tolimos Čilės. Temperamentingi šokiai, melodingos dainos – viskas buvo dovanota su didele meile ir pagarba žiūrovui. Plota, dėkota, o pabaigoje ir patys žiūrovai šoko su svečiais iš Čilės. Buvo labai smagu, džiugu ir šventiška.

Šventė įvyko, gera nuotaika aplankė visus. Daug darbo ir širdies dėl šventės organizavimo įdėjo šie žmonės: Sigita Butvidienė, Jolanta Gedaminskienė, Roma Dobrovolskienė. Renginio rėmėjai: D. ir A. Jurgaičiai, „Baristų duona“, Šakynos seniūnija. Šventės organizatoriai dėkingi vaikams, kurie deklamavo eilėraščius, Žarėnų moterų ansambliui už suteiktą susikaupimą šv. Mišių metu, puikias giesmes. Padėkota žmonėms, kurie puošė bažnyčią, tvarkė aplinką.

"Kai mūsų daug, širdyje dega tėvynės meilės liepsnelė, viskas yra įmanoma ir įveikiama," - kalbėjo Mindaugas Gedvila, Šakynos seniūnijos seniūnas.

Svečiai iš tolimosios Čilės ir Latvijos Žarėnuose buvo sužavėti ypač skaniu lietuvišku maistu, kuriuos paruošė šventės organizatoriai. Kad kelionė namo neprailgtų, jie gavo balto lietuviško sūrio ir medaus. 

Tadiciją visame pasaulyje giedoti Lietuvos himną tęsė ir Gruzdžių gyventojai. Prieš prasidedant himno giedojimui Gruzdžių A. Griciaus bibliotekos darbuotojos pakvietė visus į edukaciją: kiekvienas norintis galėjo pasigaminti sau Lietuvos didžiojo kunigaikščio karaliaus Mindaugo karūną ir ja pasipuoštiAtėjus 21 valandai miestelio gyventojai susikibę už rankų prie Lietuvos vėliavos, sugiedojo valstybinį himną.

Bubių gyventojai švęsti Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos ir giedoti Lietuvos valstybės himno rinkosi istorinio Bubių piliakalnio papėdėje.

Prasmingą Lietuvos valstybės šventę surengė Bazilionų miestelio žmonės - pagerbtas vieno iškiliausių Lietuvos Nepriklausomybės šauklių, Atkurtos Nepriklausomos Lietuvos kūrėjų, signataro, filosofo Romualdo Ozolo atminimas. Po šv. Mišių Bazilionų bažnyčioje, suorganizuota eisena prie Ozolų sodybos, kur įvyko Lietuvos valstybės 100-mečio lentelės atidengimo ceremonija.

Šia proga surengtas Bazilionų mėgėjų teatro pasirodymas  „Saulėlydžio krislai“ pagal R.Ozolo tekstus, taip pat koncertas, pilietinė akcija.

Kužiuose Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos minėjime „Lietuva-tu mums šventa“ vyko Tautiškos giesmės giedojimas ir filmo „Tarp pilkų debesų“ peržiūra.

Pilietinė akcija „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ - visuotinis Lietuvos Respublikos himno giedojimas vyko Pakapėje, Naisiuose, Kairiuose, Briduose, Gegužiuose, Kurtuvėnuose, Micaičiuose, Pakumulšiuose, Šakynoje, Verbūnuose, Meškuičiuose, Raudėnų seniūnijoje ant Šatrijėlės piliakalnio, taip pat Šilėnuose, Gilvyčiuose ir kitur.

   

Parengė Zigmas Ripinskis, Rita Žadeikytė

Zigmo Ripinskio ir organizatorių nuotraukos

Gautas sutikimas viešinti

 

 

 

 

Twitter Facebook

Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Spausdinimo versija Atgal