2018 m. lapkričio 21 d., trečiadienis
Spausdinti puslapio vidurį
Naujienos
KURŠĖNŲ SKAUTAI IR BIBLIOTEKOS BENDRUOMENĖ TVARKĖ NELANKOMUS KAPUS

Lietuviai savo mirusiuosius prisimindavo visose metinėse šventėse, o rudenį, baigę darbus, atlikdavo specialias apeigas protėvių vėlėms pagerbti. Šiuolaikinį mirusiųjų pagerbimą sunku sieti tiek su protėvių kultu, tiek su religiniu mirusiųjų pagerbimu. Visi savo pareiga laiko šią dieną pagerbti artimųjų atminimą, išreikšti pagarbą tautai ir Tėvynei nusipelniusiems žmonėms. Tai yra visų vienybės, susitelkimo, rimties ir susikaupimo diena, vykdant šventus tėvų ir protėvių priesakus saugoti mirusiųjų atminimą (B. Imbrasienė)

 

Žemaitijos skautų organizacijos Kuršėnų Perkūno draugovės skautai kartu su Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos bendruomene įsijungė į Kuršėnų skautų nuo 2011 metų organizuojamą tradicinę akciją „Uždek žvakutę ant nelankomo kapo“.

2018 m. spalio 29, lapkričio 1 dienomis tvarkė nelankomus kapus Kuršėnų miesto senosiose kapinėse: buvo nuravėtos žolės, surinktos šiukšlės, uždegtos žvakutės. Jaunesnieji skautai mokomi dalintis širdies šiluma, gerbti tradicijas, prisiminti ir pagerbti gyvenusius, dirbusius, amžinybėn iškeliavusius savo kraštiečius. Degdami žvakutes, galvojome apie kiekvieną pamirštą sielą ir nešėme gėrį kartu.

Ieva Šukytė, Rimgailė Urbonaitė, Žemaitijos skautų organizacijos Kuršėnų Perkūno draugovės skiltininkės

 

Twitter Facebook

Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Spausdinimo versija Atgal