2019 m. spalio 20 d., sekmadienis
Spausdinti puslapio vidurį
Naujienos
ŠIAULIŲ RAJONO MOKYKLAS PRADĖS LANKYTI YPATINGAI DAUG PIRMOKŲ

Šiaulių rajono savivaldybės švietimo bendruomenė artėjant Rugsėjo 1-ąjai rinkosi į tradicinę konferenciją Švietimo ir sporto skyriaus salėje. Šiemet Šiaulių rajono švietimo situacija nuteikia optimistiškai. Švietimo įstaigų vadovai ypatingai pasidžiaugė, kad ženkliai padidėjo pirmokų skaičius, akcentuotas istorinis momentas, - rajone atsiranda pirmoji progimnazija.

Švietimo įstaigų vadovus, darbuotojus su artėjančiais mokslo metais pasveikino Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras ir jo pavaduotojas Česlovas Greičius, Administracijos direktorius – Gipoldas Karklelis ir jo pavaduotoja Regina Rupšienė, taip pat Šiaulių rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Judita Šertvytienė. Ji pateikė keletą esminių permainų rajono švietimo sistemoje.

Džiugu, kad nuo šių mokslo metų Kuršėnų Stasio Anglickio mokykla tampa progimnazija. O pirmokų, planuojama, rajone ateis į mokyklas rekordiškai daug – net 350, kai pernai į rajono mokyklas atėjo 317 pirmokų.

Vedėja Judita Šertvytienė pabrėžė, kad mokinių skaičius mažėja optimistiškai, šiemet bendras mokinių skaičius mažesnis maždaug 60-čia mokinių, kai ankstesniais metais šis skaičius perkopdavo ir 100. Vedėjos skaičiavimu, mažiausioje rajone bendrojo lavinimo mokykloje planuojama 55-60 mokinių, o didžiausioje – per 500 mokinių.

Judita Šertvytienė pasidžiaugė, kad nuo šių mokslo metų įsteigiamos net dvi naujos ikimokyklinio ugdymo grupės Voveriškių mokykloje ir Kuršėnų Pavenčių mokykloje-daugiafunkciame centre. O iš Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“ priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai perkeliami į 10,5 valandos veiklos trukmės naujai įrengtą grupę Kairių mokykloje. Visose rajono bendrojo lavinimo mokyklose, kur buvo poreikis, veikia ikimokyklinės ir priešmokyklinės ugdymo grupės. O iš viso 2011–2019 metais rajone įsteigtos net 32 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės, kurias lanko per 400 vaikų.

Šiemet rajoną pasieks dar vienas geltonasis autobusiukas – jis bus paskirtas Bubių mokyklai, kurioje padaugėjo vaikų iš Gilvyčių. Šiuo metu iš viso Savivaldybės ugdymo įstaigose yra 26 geltonieji autobusai.

Akcentuota, kad apie 40 procentų Savivaldybės biudžeto sudaro švietimui skiriamos lėšos, o iš jų - 49 procentai valstybės dotacija.

Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras pasveikino švietimo bendruomenę su artėjančiais naujaisiais mokslo metais, padėkojo už mokyklų vadovų, mokytojų darbą, pasveikino naujus ar pratęsusius darbą laikinuosius mokyklų vadovus ir įteikė jiems Savivaldybės ženklelius. Kužių gimnazijai vadovaus Auksė Rasilavičienė, kuri yra ir Drąsučių mokyklos direktorė. Kuršėnų Daugėlių mokyklai toliau direktoriaus funkcijas vykdys Gvidas Gotceitas. Pakapės mokyklai vadovaus Lina Niperavičienė, dirbanti ir Šilėnų mokyklos direktore, Kurtuvėnų mokyklai – daugiafunkciam centrui vadovaus Birutė Banienė. Pasveikinti ir naujai paskirti dirbti vadovų konkursus laimėję Kuršėnų lopšeli-darželio direktorė Natalja Staražinskienė ir Kuršėnų meno mokyklos direktorius Ramūnas Snarskis.

Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Česlovas Greičius palinkėjo švietimo bendruomenei gero darbo, pasidžiaugė padaugėjusiu pirmokėlių skaičiumi.

Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktorius Gipoldas Karklelis padėkojo mokykloms už racionaliai naudojamas lėšas, paragino mokyklas rengti projektus, direktoriaus pavaduotoja Regina Rupšienė linkėjo mokykloms nebijoti keistis, eiti neatsiliekant nuo modernėjančio pasaulio ir mokinių poreikių. Ji teigė, kad mokyklai yra brangūs ne tik puikiai besimokantys, bet visi mokiniai, nes jie visi iš mokyklos tikisi ir dėmesio ir žinių. Konferencijoje paskaitą skaitė filosofas Liutauras Degėsys.

 

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

Zigmo Ripinskio nuotraukos

Sutikimas viešinti gautas

 

Twitter Facebook

Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Spausdinimo versija Atgal