2019 m. rugsėjo 19 d., ketvirtadienis
Spausdinti puslapio vidurį
Naujienos
Į DVIRAČIŲ ŽYGĮ, SKIRTĄ VIETOVARDŽIŲ METAMS, - PER UPES IR UPELIUS

Lietuvos Respublikos Seimui 2019 – uosius metus paskelbus Vietovardžių metais, kuršėniškiai sukluso ir išsirengė į dviračių žygį visai šeimai „Mūsų upės ir upeliai“. Vaikai, moksleiviai, jaunimas ir subrendęs jaunimas, viso keturiasdešimt žmonių, vasariškai tvankią 2019 m. liepos 25 dieną aplankė Ringuvėnus, Ringuvėlės kaimą, kur Ringuva įteka į Ventą, žmonėse vadinamą Santekliu. Matyti upių vaizdai visus labai nuliūdino – upės nusekusios, vanduo žalias, netekantis. Kur prieš keletą metų upės gyvybingai šniokštė, dabar, nors ir labai liūdna, žaliuoja tylios balos.

Pro Drąsučių kaimo gelstančius laukus atvykome prie tilto per Ringuvą ties beišnykstančiu Kalviškių kaimu. Aplankėme Kalviškių kaimo nebeveikiančias kapinaites su išlikusias paminklais. Toliau mūsų kelias vingiavo pro nykstantį Čigonų kaimą link kito tilto per Ringuvą. Nostalgiškai pažvelgėm į buvusios Mašinų remonto gamyklos griuvėsius, nusifotografavome prie privačioje valdoje eksponuojamo vikšrinio traktoriaus. Pamojavę pralekiančiam traukiniui, nuvykome į Kuršėnų geležinkelio stotį. Čia mūsų laukė istorikas Jonas Kiriliauskas, visose objektuose su meile ir pasididžiavimu savo krašto istorija, pasakojęs apie išnykusius dvarus ir jų šeimininkus, kapinaites, tiltus, geležinkelį, plėšikus ir geradarius.

Drąsučių gyvenvietėje apžiūrėjome buvusio Daugėlių SMGS Drenažo cecho griuvėsius. Bibliotekos savanoriai ir žygio dalyviai Kamilė, Otilija, Nida, Rasa, Kipras, Eglė, Gabrielė pasakojo apie upes, gamyklas, skaitė eiles, uždavinėjo klausimus, fotografavo, vyr. bibliotekininkė Dovilė Navickaitė kartu su Jonu Kiriliausku visur mus lydėjo ir filmavo.

Įveikę apie trisdešimt kilometrų, atsigaivinę šalta arbata, emocingai ir nuotaikingai, sutemoms gaubiant Kuršėnus, išsiskyrėme iki kitų žygių.

Dviračių žygį organizavo Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka, Lietuvių kalbos draugijos Kuršėnų skyrius, Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras.

Vida Ragauskienė, žygio koordinatorė

Nuotraukos Dovilės Navickaitės, Gabrielės Skirmantaitės, Eglės Poškutės

Gautas leidimas viešinti

 

 

 

 

 

 

Twitter Facebook

Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Spausdinimo versija Atgal