2019 m. birželio 19 d., trečiadienis
Spausdinti puslapio vidurį
Naujienos
KURŠĖNŲ ŠVENTĖ – 438 MIESTO METAI, SKAIČIAI IR ĮVYKIAI

Ar jau pastebėjote, kad visai netrukus - gegužės 16, 17 ir 18 dienomis vyksiantys Kuršėnų miesto šventės renginiai pasipuošę skaičiumi „438“? Šis skaičius simbolizuos ir vienys konkrečius Kuršėnų miesto šventės renginius ir įvykius: įspūdingą baikerių žygį, bėgikų pergales, šventės simboliką, suvenyrus ir net žydinčią Ventos upės salą!

Kuršėnų baikerių klubas „Biesai“ rengia žygį „438 kilometrai aplink Žemaitiją“, kurio maršrutas drieksis aplink Žemaitiją lygiai 438 kilometrus. Baikerius į žygį išlydėsime gegužės 17 dieną renginyje, kuris vyks Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centre nuo 17 valandos, o pasitiksime gegužės 18-ąją, 18 valandą Kuršėnų miesto parke.

Skaičius 438 lydės ir šventinį bėgimą „Kuršėnams – 438“, kuris prasidės gegužės 18 dieną 12 valandą Lauryno Ivinskio aikštėje. Bėgimo varžybose dalyvausiantys sportininkai - mėgėjai ir profesionalai - bėgs arba mažąją distanciją 438 metrus, arba didžiąją – 4380 metrus. 

Šventėje bus galima nusikalti ir proginę monetą su skaičiumi 438 - edukacijų dalyviai pasidovanos medalioną su 438 skaičiaus žyma.

O Ventos saloje netrukus skaičius 438 pražys spalvingomis gėlėmis.

Visi šie ženklai ir renginiai su šiuo skaičiumi simbolizuos 438-ąjį Kuršėnų miesto gimtadienį!

Kodėl kuršėniškiai skaičiuoja tokius savo gimtojo miesto metus?

„Kaip daugelio Lietuvos miestų bei miestelių, taip ir Kuršėnų įsikūrimo laikas tiksliai neišaiškintas. . Pirmosios rašytinės žinios apie Kuršėnus yra iš XVI a. RemdamasisRaseinių žemės teismo aktais, J. Sprogis nurodė tuo laiku buvus Kuršėnų valsčių, dvarą ir miestelį su bažnyčia. Pagal H. Lovmianskį 1581 m. valsčiuje buvo 107 valakai ir 165 kiemai. Kuršėnų dvaras taip pat minimas 1581 m. …” ( iš knygos “Kuršėnai”, Algimanto Miškinio straipsnio “Iš miesto praeities”, psl.36). 

 

 

 

 

Atsakingo pasiruošimo ir smagaus šventės laukimo!

Šventės organizatoriai

 

 

Twitter Facebook

Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Spausdinimo versija Atgal