Švietimo įstaigų naujienos
AUGINA PASAKA!
2021 m. lapkričio 30 d. Meškuičių lopšelio-darželio mokytojai organizavo respublikinę ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų konferenciją „Augina pasaka. Meninių, kalbinių gebėjimų ugdymas ikimokykliniame ir priešmokykliniame amžiuje“. Konferencija organizuota įgyvendinant Erasmus+ projektą KA229 ,,Storytelling is anArt“ ir vykdant jo sklaidą, įgyvendinant ilgalaikę kvalifikacijos tobulinimo programą „Patirtinis, probleminis ugdymas, taikant STEAM metodikos elementus“. Konferencijos tema ir tikslas –skatinti mokytojus dalintis patirtimi apie ikimokyklinio irpriešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybiškumo, kritinio mąstymo, kalbinių, bendravimo ir komandiniodarbo įgūdžių ugdymą, kuriant, sekant, inscenizuojant pasakas – pasirinkti neatsitiktinai. Būtent ikimokykliniame ir priešmokykliniame amžiuje pasakos užima svarbią vietą.
Renginys sulaukė didelio susidomėjimo. Jame dalyvavo 70 mokytojų iš visos Lietuvos: Panevėžio, Šiaulių r., Šiaulių miesto, Šakių, Šalčininkų, Vilniaus, Kauno, Kelmės, Klaipėdos, Telšių, Pasvalio ir kitų miestų.
Konferencijos dalyvius pasveikino lopšelio-darželio direktorė S. Užkuraitienė ir priešmokyklinės ugdymo grupės „Smalsučiai“ vaikai, pasekę lietuvių sakmę „Saulė ir mėnulis“ muzikuodami pasigamintais instrumentais.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bendrojo ugdymo departamento ikimokyklinio ir pradinio skyriaus vyriausioji specialistė Liucija Jasiukevičienė pristatė Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo turinio aktualijas, kvietė mokytojus teikti pasiūlymus atnaujinamoms ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programoms.
Pagrindinį pranešimą „Kaip sujungti pasakas ir STEAM ugdymą?
Iššūkis pedagogams ir vaikams“ skaitė Šiaulių lopšelio-darželio „Pasaka“ socialinė pedagogė ekspertė Laura Bajoriūnė ir ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Mireta Visockienė.
Konferencijoje buvo pristatyti 8 pranešimai, kuriuos skaitė Panevėžio lopšelio-darželio „Draugystė“, Šakių lopšelio-darželio „Klevelis“, Šiaulių r. Kuršėnų lopšelio-darželio „Nykštukas“, Šalčininkų r. Eišiškių lopšelio-darželio „Žiburėlis“ ir Šiaulių r. Meškuičių lopšelio-darželio atstovai. Pranešėjai akcentavo pasakų įtaką vaiko asmenybės raidai, jų svarbą kūrybiškumo, vaizduotės, kritinio mąstymo, dorovinių nuostatų, estetinio skonio, kalbinių gebėjimų ugdymui. Konferencijos dalyviai ypač susidomėjo pristatytomis praktinėmis veiklomis, kurių metu ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai vaidino, piešė, sprendė problemas, kūrė dekoracijas, tyrinėjo.
Šiuolaikiniame technologijų laikmetyje pasakų sekimui mokytojai ir vaikai pasitelkė išmaniąsias programėles (ChatterKid, WordWall, Learningapps, Bookwidgets, Jogsawplanet ir kt.). Jos padeda įdomiai, šiuolaikiškai ir efektyviai susipažinti su pasakomis, jų veikėjais, spręsti problemas ir ugdyti įvairius gebėjimus.
Lopšelio-darželio ikimokyklinio ugdymo mokytoja E. Dargužienė, pristatydama tarptautinį projektą skaitė pranešimą „Pasakojamas yra menas. Erasmus+ projektinės veiklos“. Ji pasidalino įgyvendintomis idėjomis, mūsų lopšelio-darželio ir kitų šalių ugdymo įstaigų taikytais ugdymo metodais, padedančiais supažindinti vaikus su pasakomis.
Baigiantis konferencijai, ją moderavusi S. Užkuraitienė pakvietė mokytojus apibendrinti renginį. Dalyviai žodžiu ir žinutėmis išreiškė savo susidomėjimą viena ar kita veikla, ugdymo metodų įvairove ir inovatyvumu, dėkojo už prasmingą ir gerai organizuotą konferenciją.
Tikimės, kad pasakos ir toliau bus svarbios pagalbininkės ugdant ir visapusiškai auginant vaikus, o mokytojai, pasisėmę idėjų ir įkvėpimo kūrybiškai jas naudos.
Meškuičių lopšelio-darželio direktoriaus pavaduotoja ugdymui R. Skėrytė
Informacija atnaujinta 2021-12-02 15:38
Komentarai
{{msg}}