2019 m. rugpjūčio 20 d., antradienis
Spausdinti puslapio vidurį

Naujienos
Aktualijos
2019-08-13

Kaip ir kiekvienais metais Šiaulių rajono savivaldybė kartu su Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Šiaulių skyriumi vykdo keturiolikos rajono maudyklų vandens kokybės stebėsenos programą. Rugpjūčio 7 dieną buvo atliekami vandens kokybės mikrobiologiniai tyrimai Gudelių, Geluvos, Pašvinio, Kairių, Bijotės ežeruose, Bubių, Pakumulšių, Raudėnų, Šilų, Naisių, Paežerių, Švedės tvenkiniuose, Kuršėnų karjeruose ir Ventos upėje Kuršėnų miesto ribose. Atlikus tyrimus nustatyta, kad vandens kokybė atitinka normas.

2019-08-13

Š. m. rugpjūčio 22 d., 17.30 val. Kuršėnų kultūros centro Diskotekų salėje, II a. (Ventos g. 11A, Kuršėnai) bus pristatomi parengti Ventos upės slėnio Kuršėnų mieste kraštovaizdžio formavimo ir ekologinės būklės gerinimo tvarkymo sprendiniai. Juos pristatys Klaipėdos universiteto architektūros, urbanistikos ir dizaino centro „Baltijos kraštovaizdžiai“ kraštovaizdžio architektas prof. dr. Petras Grecevičius ir doc. dr. Jonas Abromas.

2019-08-12

„Aš džiaugiuos, kad gamta nesuklysta/ Kad iš žemės vėl trykšta jaunystė,/ Su kuria vis atgimstam ir mes.“ (Stasys Anglickis) Šios gražios kraštiečio poeto, mokytojo, gerbusio ir mylėjusio jaunus žmones, minties vedami, rugpjūčio 8 dieną pradėjome dviračių žygį visai šeimai „Stiprūs ir greiti“, skirtą Tarptautinei jaunimo dienai paminėti. Šiaulių rajono visuomenės sveikatos biuro inicijuotas dviračių žygis šįmet jau – trečiasis.

2019-08-09

Primename, kad  laikas planuoti savo rugpjūčio 23-osios dienotvarkę ir rinktis vieną iš Baltijos kelio 30-mečio renginių.

Laikas registruotis! Palaikykime idėją, kad šiame istoriniame įvykyje, kaip ir prieš 30 metų, būtume dalyviais, o ne žiūrovais!

Paspaudus nuorodą:

https://docs.google.com/forms/d/1tejA_d_x5lAIMkWY6Cl_3lIbVt8lu0EDnNL1lqGEqGU/edit

elektroniniu paštu: vitolda.dovidauskiene@siauliuraj.ltbitienerolanda@gmail.com

arba telefonais +370 41 52 36 95, mob. +370 614 60 549.

2019-08-09

Šiaulių rajono pirminės sveikatos priežiūros centre jau pirmadienį laukiama statybininkų, kurie pradės patalpų remonto darbus. Jau yra pasirašyta rangos sutartis su konkursą laimėjusia bendrove UAB „SPD Armada“. Maždaug per keturis mėnesius Kuršėnų poliklinikoje bus suremontuota ir atnaujinta dalis patalpų, skirtų medikams ir pacientams, suremontuotiems kabinetams bus nupirkti ir pastatyti nauji baldai, reikalinga medicininė įranga. Kol vyks patalpų remonto darbai, pacientai, Všį Šiaulių pirminės sveikatos priežiūros centras direktorės Vilmos Plaušinaitienės teigimu, bus priimami ir gydomi įprasta tvarka.

2019-08-08

Rugpjūčio 5 – 10 d. Kurtuvėnuose ir Kurtuvėnų regioniniame parke vyksta Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos (LKAS) su Kurtuvėnų regioninio parko direkcija ir kitais partneriais organizuotas tapybos, fotografijos ir kraštovaizdžio architektūros pleneras “Vietos dvasia ir vietos matymas”. Susirinko dvylika plenero dalyvių. Kurtuvėnuose toks pleneras buvo susirinkęs ir 2018 m. vasarą. Plenero dalyvius traukia ir vilioja Žemaičių aukštumos rytinės pašlaitės kraštovaizdis, kupinas gamtos ir kultūros vertybių – mitologinių riedulių, piliakalnių, dvarų sodybų, senolių medžių – gamtos paminklų, įspūdingų reljefo formų, šaltinių, technikos ir architektūros paminklų.

2019-08-08

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Bazilionų filialo darbuotojai kartu su partneriais – Bazilionų miestelio bendruomene -- visus šiuos metus vykdo projektą „Bazilionai – tradicijų tiltai tarp praeities ir ateities“. Gegužės mėnesį įsigyta įgarsinimo aparatūra, liepos mėnesį 16 komplektų žemaitiškų tautinių kostiumų ir galimybė rugpjūčio 4 dieną –-pamatyti Telšių Žemaitės dramos teatro spektaklį „Amerika pirtyje“. O rugpjūčio 3 - 4 dienomis Bazilionų kultūros darbuotojų organizuota „Kraštiečių šventė“ tapo paskutiniu skambiu šio projekto akordu.

2019-08-07

Fotografijų parodoje – Lietuvos nacionalinio kultūros centro I-XIV a. Lietuvos teritorijoje gyvenusių baltų genčių – kuršių, sėlių, jotvingių, žemaičių, aukštaičių, lietuvių, žiemgalių – kostiumų kolekcija. Nuotraukose įamžinta kolekcija išsamiai pristato: romėniškojo (I-IV a.) ir viduriniojo ( V-VIII a.) geležies amžiaus, vikingų laikotarpio (IX-XI a.) ir viduramžių epochos (XIII-XIV a.) nešiosenos ir puošybos tradicijas. Ji atkurta remiantis archeologiniais tyrimais, istoriniais duomenimis bei Europos ikonografija. Tai unikali ir didžiausia (56 kostiumų komplektai) Lietuvoje baltų genčių kostiumų kolekcija, atspindinti daugiau nei 1000 metų trukusią baltų materialinės ir dvasinės kultūros raidą.

2019-08-03

Šiaulių rajono savivaldybė kviečia visus dalyvauti Baltijos kelio renginiuose rajono seniūnijose, Kuršėnuose, istorinėje Šiaulių rajonui Baltijos kelio atkarpoje ties Paįstriu, Gyvojoje grandinėje Vilniuje. Visi esate laukiami, nes esate labai svarbūs savo valstybei, savo tautai ir vienas kitam. Lygiai 18 valandą, kur bebūtumėte, kaip ir prieš 30 metų, susikibkime visi rankomis į šiandienos Baltijos kelią. Šią dieną būkime ne žiūrovais, o dalyviais. Su džiaugsmu, dainomis prisiminkime akimirkas, kai prieš 30 metų pabudome, kaip valstybė, kaip tauta, kaip drauge su Latvija ir Estija nustebinome Europą ir pasaulį. Turime šansą tai pakartoti!

2019-08-01

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro organizuojamoje etnokultūrinėje vasaros edukacijų stovykloje Paežerių dvare “Koks kraštas – toks ir raštas“ šiemet visą savaitę stovyklauja 52 vaikai ir jaunuoliai. Daugiausia jų - Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro kolektyvus lankantys, noriai renginiuose dalyvaujantys vaikai ir jaunuoliai, šiemet prie stovyklos prisijungė ir Joniškio Mato Slančiausko progimnazijos šokių studijos dalyviai, taip pat yra keletas dalyvių ir iš kitų miestų.

 1 2 3 4